edno.info  

Назад   edno.info > Политика > Модериран раздел > Политика > Долу БКП

Долу БКП dolubkp.edno.info
Постоянна кампания

Инструменти по темата Режим на показване
Prev Previous Post   Next Post Next
Старо 23.10.08, 06:37    6551   #1
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 619
Default Комунистическите изтезания

Намерих това в друг форум и мисля, че мястото му е тук. Знам, че е дълго, но си струва да се прочете. Следва копиран материал:

В тази тема ще прочетете разказите на един човек,преживял 13 години в ада на земята-комунистическите арести,затвори и лагери.Тъй като книгата не съм я намерил никъде из нета,ще се потрудя доста за да ги преписвам лично и да въвеждам тук едни от най-ужасяващите неща извършвани по българските земи и то от българи срещу българи,но както казва един мой приятел на 70 год от Варна :комунистите нямат националност,те са с интернационални физиономии.
Харалан Попов е бил жив допреди 10 години,не знам точно.
Изтезаван заради вярата си е името на книгата,издадена е в България от DOHI-PRESS.А е разпространена на 13 езика
в тираж 1 200 000.
----------------------------------------------------

"Един Божий човек потъва в комунистическите затвори-след 13 години оттам излиза духовен исполин" - Д.Коруджиев

"Днес името на Харалан Попов се произнася из цял свят с дълбоко уважение и почит.Той е символ на християнска храброст и непоколебимост-могъщо вдъхновение за всички,които се борят разказаното в тази книга никога да не се повтори."-Павел Попов

и дано имам често повечко време за да можете по-скоро да прочетете избрани страници от тази книга.

от предговора:...Забележително е предадена и Христовата помощ,която получава нееднократно, в минути и часове,наглед непоносими,наглед предверие към края,към смъртта.Христовата помощ,която върши чудо,влива сили на съсипаното тяло,запалва наново пламъка на човешкия дух,изумява мъчителите-за тях тези неща са непонятни.Само дълбоката вяра и дълбоката любов към Бога могат да родят такива състояния.Книгата предава опита на една душа страдала заради Христа в борбата му срещу Антихриста...
Д.Коруджиев
-----------------------------------------------
В 4 часа сутринта на 24.07.1948г на вратата внезапно се позвъни,след това пак и пак.Бяха трима непознати-двама цивилни и един униформен.Дошли сме за обиск каза водачът избута ме и нахълта в спящата къща.За три часа те преровиха всичко-книги легла,скринове,чекмеджета.Когато около седем часа слънцето се показа ми наредиха да отида с тях за малка справка.Тогава не знаех,че тази малка справка ще продължи 13 безкрайни години в мъчения и затвор.Докато ме изтласкваха,дъщеричката ми Рода се събуди и избухна в сълзи.Тялото и се тресеше от риданията.Отвеждат татко,отвеждат татко -викаше непрекъснато.Сълзите тихо пълнеха очите ми докато целувах Рут и Рода на раздяла със съзнанието,че може и никога повече да не ги видя.( жена му е шведска гражданка-Рут)
В участъка ме претърсиха и заключиха в килия. В ъгъла стоеше старо спукано гърне,което служеше за тоалетна.То преливаше и вонеше ужасно.в 8 часа вечерта ме заведоха в един мебелиран кабинет където ме представиха на един млад човек.Той ме попита:знаеш ли разликата между полиция и милиция.казах му че не се занимавам с милиционерски работи и той се ядоса и закрещя.до полунощ стоях с лице към стената и той повтаряше през 5-10 мин същия въпрос.Знаеш ли разликата между милиция и полиция? Около полунощ вече той ми каза: Работата на полицията е да пази интересите на богатите капиталисти,а работата на милицията е да пази интересите на честните работници.
--------------------------------------------------------
ДОБРЕ ДОШЪЛ В "БЕЛИЯ ДОМ" АРЕСТАНТ ПОПОВ

Изведоха ме навън където в черна кола ме чакаха двама униформени.Потеглихме и само след няколко минути спряхме пред голяма бяла сграда.Това беше дирекцията на ДС - страшната тайна милиция.
Много от най-добрите мъже в страната влезли в него,не излязоха живи.Дори се носеше слух,че имало собствено подземно гробище,където се отървавали от жертвите си.
За българите ДС означаваше изчезване,страдания и смърт.Над вратата на една килия беше надписан цитат от Божествена комедия от Данте:"О вие,що прекрачите този праг надежда всяка оставете"
Колко точно беше!?!?
Говореше се че минувачите оттам дочували писъци изпод паважа,идещи от лабиринта на подземните килии.После разбрах че това е вярно.

Когато човек се изправи пред смъртта той проверява себе си и се замисля за отношението си към Бога.Бях се примирил,чеземния ми живот скоро ще свърши и не след дълго ще бъда с Господа.За мен беше очевидно че бях доведен тук за да умра.През изминалата седмица бях изгубил всичко най-скъпо на този свят-жена си и семейството си,Църквата,дома.,но усещах до себе си Бог,когато влязох в ДС.

някои неща ще преразказвам и накратко,за да имам време за съществените.автора в следващите страници разказва за детството си ,за това как е повярвал в Христос,за служението на Бога в църквата.

През 1944 г в Отечеството ни пристигна на кон черна заплаха-опасността от комунизма.Комунистите бавно набираха сили,докато страната ни лежеше смазана под ботуша на червената армия.за 3 години различните партии бяха забранени,водачите им хвърлени в затвора, и комунистическата партия завзе цялата власт.
Започнаха слухове,които клеветяха водещите пастори в страната и това беше първия знак че е дошъл и нашият ред.Много пастори бяха отстранени и на тяхно място дойдоха хора готови да бъдат марионетки в ръцете на комунистите и да бъдат на амвона-пълен абсурд.
Започна яростна клеветническа кампания,обвиняваха ни в шпионаж,оръдия на империализма.така накратко се стигна до килиите на ДС.
-------------------------------------------------------
Първата реакция на човек,когато се срещне със страданието е да си помисли,че е прекалено тежко за да се понесе.Страданието беше и огънят през който трябваше да преминат нашите църкви за да изгорят сеното и стърнищата и да остане да блести чистото злато.Ще съборят църковната сграда,но ще остане истинската живата Църква,Тялото Христово,Страдащата църква.

Сутринта на 02.08 ме изкараха от килията и ме въведоха в комфортен кабинет.За голяма изненада там беше млад човек,когото познавах,казваше се Велчо Чанков.Зарадвах се знаех го от дете.
...но колко се беше променил.По-късно научих че той е човекът организирал процеса срещу евангелските пастори.Разбрах какво може да направи властта от човека.
Когато не са на власт,комунистите са тихи и кротки и склонни към сътрудничество.Но доберат ли се до властта и се разкрива истинската им същност.Затворите бяха пълни с хора,които са смятали,че комунистите са просто"друга политическа партия". Много от тези които смятаха така,бяха просто екзекутирани,когато комунистите завзеха върха.....

Какво съм направил Велчо? попитах.
Той кресна в отговор:Неме наричай повече Велчо!Аз съм другарят чанков а ти си арестант Попов.Никога не го забравяй.
после той ме заля с порой от думи:Трябва да се покориш и да признаеш престъпленията си-изкрещя той.
Ще разбереш че не си играем.Няма да те оставим да станеш религиозен мъченик...ако те превърнем в такъв само ще укрепим християнството.За глупаци ли си мислиш? ЩЕ ТЕ КЛЕВЕТИМ И ЧЕРНИМ,ДОКАТО И ХРИСТИЯНИТЕ ЗАПОЧНАТ ДА ПРОИЗНАСЯТ ИМЕТО ТИ С ОТВРАЩЕНИЕ.
отвърнах му: хората в България ме познават,те ще разберат.
Той се изсмя . Едва по-късно си дадох сметка,че съм изправен пред специалисти,способни да направят черното-бяло и истината лъжа.КОМУНИСТИТЕ БЯХА И ЖЕСТОКИ И САТАНИНСКИ ЛУКАВИ.
---------------------------------------------------------------
ДИЕТА ГЛАДНА СМЪРТ

не е възможно да се опише чувството на глад,както е невъзможно и да се опише любовното чувство.
Дневната ми порция беше 2 филии хляб и 6 лъжици супа,която всъщност беше лигава и гадна миризлива вода.Диетата беше внимателно и научно съставена ,така че да поддържа живота-не повече.подържаха просто един слаб пулс.
Двете филии идваха в 6 вечерта и след това 24 часа нямаше друго.Целта беше да ме пречупят.от недохранване бях като маларичен.Това усещане ме съпровождаше през следващите 5 години.
Комунистите не се опитваха да ми промият мозъка.Наясно бяха че никога няма да успеят....Целта им беше да пречупят волята ми- с принуда,побой,изтезания,унижения и глад докато се сломи и рухне.Нужен беше жесток,безмилостен бой,глад и мъчения,стигащи до връхна точка,до кресчендо от ужас,където човек вече няма собствена воля.Такава беше тактиката им ... и те я прилагаха с ярост и жестокост.
Недохранването,безсънието и стоенето с лице към стената седмици наред бяха инструментите,с които пречупват волята.Всичко това може да превърне един буден и мислещ човек в животно.....

КИЛИЯТА ЗА ИЗТЕЗАНИЯ

на 5 август подложен на диета гладна смърт ме затвориха сам в килия и започна 24 часов непрекъснат разпит.водеха го трима души,които се сменяха през 8 часа.Тази килия имаше една особеност-ослепително бяла гланцирана стена.стоях пред нея на 20 см и със заповед да държа очите си широко отворени.Разпитващият започна да крещи:
- не мърдай
-не затваряй очи нито за миг
не пренасяй тежестта от крак на крак
-мускулче да не трепва...

само след няколко минути очите ми пламнаха,като нажежено желязо.очите не можеха да се фокусират, но само да мигнех и следователят ме удряше през лицето.Болката в очите стана непоносима.
-разказвай за шпионската си дейност
-пастор съм.През целия си живот съм работил за Христа.Никога не съм бил шпионин.

Пак ме удари по главата-казвай как си шпионирал за американците......
.........като ни малтретираха и биеха,те слизаха на все по-ниско стъпало от човешкото,докато се превръщаха в зверове.След време физиономиите им ТРУДНО СЕ ПОДДАВАХА НА ОПИСАНИЕ-СТАВАХА ЖИВОТИНСКИ...
отекваше ударът по главата -пак въпросът-пак моя отговор и пак ударът по главата.......

...следва продължение...
--------------------------------------------------------------------
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies