edno.info  

Назад   edno.info > forum.edno.info > Други > Черен списък на фирмите

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 23.09.08, 13:44    6215   #1
Гост
Гост

Постове: n/a
Default СКГТ излъга цяла София

Защо новата система е въведена чак сега, през 2008, като идеята за нея е от 2001:

http://web.archive.org/web/200110071.../smartcard.htm

Забележка: При отваряне на линка, текстът може да не излезе правилно. Сменете Character encoding на вашият браузър със Cyrillic (Windows-1251).
  Отговор с цитат
Старо 28.01.09, 22:46    7692    Re: Гост (6215) (click2open)   #2
УУУ
Гост

Аз УУУ съм крадец и патувам безплатно.
  Отговор с цитат
Старо 07.10.09, 12:21    10086    Re: УУУ (7692) (click2open)   #3
JackASS82

Регистриран: 07.10.09
Постове: 9
То това да му беше кусура на транспорта. Има ли значение дали ще си дупчиш билет или ще ползваш електронна карта?

За сега предпочитам добрите стари билети. Въпреки, че съм фен на новите технологии, не желая да ме глобят заради бъг в системата. А такива има. Освен това монетния автомат краде левчета. Случвало ми се е няколко пъти да вземе левчето а да не пусне билет.
JackASS82 е офлайн   Отговор с цитат
Старо 07.10.09, 12:59    10087    Re: JackASS82 (10086) (click2open)   #4
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 617
Трябва да си призная, че не съм се возил на транспорт от години и нямам ни най-малка представа каква е системата с билетите или електронните карти. Само знам, че вече автобусите не били икаруси, а мерцедеси, и трамваите били по-нови и вътре било много по-удобно (това нарочно го написах така - не, че не знам, че има мерцедеси).

Някой ще ми разясни ли новата електронна система и изобщо какво да правя като се кача в автобус?
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Старо 07.10.09, 14:58    10088    Re: GlobalLeader (10087) (click2open)   #5
JackASS82

Регистриран: 07.10.09
Постове: 9
Електронна система има само в трамваите и тролеите. До вратите има поставени електронни устройства - валидатори. Таксуването става като се доближи картата до устройството. Често се случва да изпише "невалидна карта". Пробваш пак докато стане. Ако е в нещо (чанта или портфейл примерно) я вадиш, че може и да не може да я прочете така.
Зад ватмана е въпросния билетен автомат дето краде левчетата. Ако имаш хартиени билетчета, по-добре не го ползвай. В трамваите и тролеите още има от старите перфоратори така че няма проблем да ползваш традиционните билети ако предпочиташ.

Абе срещат се и икаруси. Тези транспортни ветерани изпълзяват от гаражите обикновено като има мач. Това е разбираемо. Пияните футболни фенове трошат всичко, което им се изпречи на пътя.
Автобусите верно са хубави. Пътниците ги правим кочина, но това явно ни е в кръвта.

Все повече линии стават частни. Няма лошо, вкарват нови автобуси. Питал съм шефа на най-голямата частна фирма в София - Карат-С с какви автобуси планират да покрият големите градски линии. Внесли са нови големи автобуси. Mercedes Conecto, най-новия модел, които били по-големи от сегашните често срещани мерцедеси. Надявам се скоро да ги видим по улиците.
JackASS82 е офлайн   Отговор с цитат
Старо 07.10.09, 20:58    10089    Re: JackASS82 (10088) (click2open)   #6
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 617
Мерси за информацията. Говори се, че бизнесът с частни линии и маршрутки не бил лош, но ставал с връзкарство и подкупи и партийна подкрепа.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Старо 01.12.09, 00:21    10322    Re: GlobalLeader (10089) (click2open)   #7
актьор
Гост

Трябва рейсовете да се заменят с електротранспорт. Тролеите, трамваите и метрото са екологично чисти. Но петролните компании нямат сметка.
  Отговор с цитат
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies