edno.info  

Назад   edno.info > Политика > Модериран раздел > Политика > Дискусия за забраната на ДПС

Дискусия за забраната на ДПС bezdps.edno.info

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 22.09.07, 14:11    2389   #1
Найден
Гост

Постове: n/a
Post Предлагам не забрана, а изолация на ДПС

Аз смятам, че подходът за неутрализирането на ДПС трябва да е друг:
Партията ДПС да бъде подложена на тотална изолация - от хората, от журналистите и от останалите политически партии и да бъде изобличавана във всичко, каквото прави или е направила досега.

Доводи:
Ако просто така се забрани ДПС, без очевиден повод, или ще се регистрира нова партия със сходно поведение, или по-радикално настроените нейни членове ще минат в нелегалност - ще противодействат с атентати и т.н. Нейната забрана може да се осъществи на един по-късен етап, но според мен не трябва да се започва с това. Най-малкото трябва да се намери основателен повод. Аргументът за нейната противоконституционност според мен _вече_ е невалиден - там има немалко етнчески българи - до един предатели и измекяри. Трудно ще бъде да се докаже, че това е етническа партия. Така че, трудно ще може да се забрани просто така.

Ако горното е вярно, тогава остава Вариант Б:
Съкращението "ДПС" трябва да се превърне в мръсна дума и лидерите на тази партия трябва да се превърнат в персона нон грата.
На практика, това и сега е така, само че сред обикновените, нормалните хората. Едва ли има нормален българин, у когото произнасянето на "ДПС" да не буди друго, освен отвращение, а лицата на лидерите на тази партия да не са сред най-омразните.

Само че това не е така сред поне две групи хора, които са много важни:
- журналисти - една голяма част от тях се отнасят с някакво мазно угодничество към Доган и останалите бандити.
- политици - важи същото, както и за журналистите.

Ето към тях трябва да бъдат насочени усилията, да се направи всичко възможно да се издигне канонада от недоволство към ДПС на всички равнища. На най-ниското - при хората, то е формирано. Това трябва да е съпътствано с тоталното изобличение на ДПС и далаверите му. Едновременно с това на мюсюлманите и циганите трябва да бъде обяснявано и говорено и то внимателно, за да не се получи, че кампанията е насочена срещу тях.
Съдът също трябва да се включи тук. Не вярвам да няма поне един прокурор, който да не е измекяр и да не копнее да провери Догановите истории. Такъв масиран натиск ще доведе до грешки от тяхна страна, може да доведе и до атентат, или опит за такъв. Ако такъв бъде осъществен, то той трябва да бъде начало на кампания за обявяването на ДПС за терористична организация. Това ще е нейният край.
  Отговор с цитат
Старо 23.09.07, 04:18    2407    Re: Найден (2389) (click2open)   #2
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 614
Подобно нещо се говореше още преди 17 години. ДОКАЗА СЕ, че е било неправилно. Нищо от тези неща не се случи - нямаше изолация, няма медийна изолация, а точно обратното, няма изобличения; за Ахмед Доган се говори като за "най-добрия политик", а партията разширява позициите си вместо напротив. Казваш да се забрани на по-късен етап. За мен този етап вече настъпи. В тази държава трябва да се докаже, че нормалните хора имат думата.

Дали ДПС е терористична организация - организация, издигаща паметник на терористи, е терористична! Тя е наследник на терористична организация!

http://edno.info/f/showthread.php?p=920#post920

Юридически поводи за забраната на ДПС или за нейното разпускане има:

ДПС нарушава закона и следва да бъде закрита! - но къде е прокурорът тук? В горната тема от първия линк питаме къде са адвокатите - оказва се май, че всички прокурори и адвокати са измекяри и турци. Така излиза! Снишават се, защото очакват, че "отгоре" ще им наредят да не се занимават с това. Или няма да им осигурят охрана и се страхуват.

Всички помним как беше отказана регистрация на партия КуКу - с измислени юридически мотиви - това показва, че ако има воля, винаги има начин!!

Значи няма воля, а няма воля, защото редица демократи промиват мозъците на хората с неверни неща, каквито и ти впрочем пишеш.

Ако се регистрира отново под друго име - отново отказ за регистрация като с партия КуКу или с някои македонистки партии, на които също беше отказано!!

Ама щели радикалните членове да започнат да тероризират - ами тогава борба с терористите!

По тази логика, дай да направим и партия на мутрите и организираните престъпници, че иначе, видиш ли, щели да ни тероризират нелегално, пък като ги легализираме всичко ще е наред!? Що за глупост? Има закони и те трябва да се прилагат!

Освен това предлагам ако има компромати, годни за дела срещу българи, преминали към ДПС като Данчо Ментата, Йордан Цонев и др. - задължително да се задействат и това да бъде сигнал към всички останали българи да не си помислят да ходят в ДПС.

За мен няма съмнение, че ДПС трябва да бъде забранена. Освен това е нужно достатъчно високо вдигане на бариерата за влизане в парламента, несъмнено задължителното приемане на ДОИП и др. Но това, което ти казваш - медийна изолация и не знам какво си, е пробвано и не работи! Освен това българите и без това не гласуват за ДПС - те гласуват за други, които после правят коалиции с ДПС или въобще не гласуват. А турците с никаква медийна изолация на ДПС няма да ги накараш да не гласуват за тях.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Старо 24.09.07, 21:34    2449    Re: GlobalLeader (2407) (click2open)   #3
Найден
Гост

Постове: n/a
Default Нещо не съм съгласен

Аз казах какво ще се получи, ако просто така забраниш ДПС. Ти, както виждам, не отричаш, че атентати, регистрация на друга партия и т.н. може да има, но смяташ, че тази цена е платима. Ао няма друг начин, хубаво, но дали няма?
Аз предложих мирен път, но ти твърдиш, че онова, което написах е пробвано и не работи. Аз не съм убеден в това - не помня някога да е имало медийна изолация, изолация в политически аспект, изобличение на ДПС, поход на съдебната система към далаверите там...
Можеш ли да се обосновеш кога е било прилагано това и въз основа на какво се е доказало, че не работи?
  Отговор с цитат
Старо 25.09.07, 00:59    2454    Re: Найден (2449) (click2open)   #4
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 614
Въпросната цена е по-ниска отколкото цената, която се плаща в момента, макар и по мирен начин. Управлението на ДПС още от началото на прехода е равносилно на война. Милион българи бяха "доброволно" изселени от родната им страна - поради бедност те я напуснаха. Възродителният процес в сравнение с това е нищо и всеки българин би трябвало да го предпочете пред това, което стана със самите българи. Но мозъците им бяха промити и така изселването им се случи на самите тях понеже са много "умни". Колко хора се самоубиха, измряха от глад и студ, липса на пари за лекарства и нормално здравеопазване? Това са реални жертви и всичко това е следствие от допускането на ДПС във властта. Виж даже сърбите след реална война сега са по-добре по доходи. Ако още навремето категорично беше отказана регистрацията на ДПС или тя беше забранена, те щяха да знаят, че и друга партия да регистрират, ще стане същото. Как така може да забранят македонската партия и партия КуКу, а да не могат да забранят ДПС - от Турция ли ги е страх? Вече страната е в НАТО и ЕС - крайно време е партията да се премахне. Това, което се случи през този преход беше плащане на рекет, но много, много скъп и е време рекетьорите да влязат в затвора вместо да получават ордени.

Това, което ти си предложил, как ще се осъществи - медиите нали са свободни - ще ги цензурираме централно ли? Казах, че вече е пробвано в смисъл, че подобни предложения и успокоения е имало и преди време, но всичко това е нереалистично и на практика не се е изпълнило. Т.е. и твоето предложение ще се "изпълни" също толкова - то е нереалистично - как ще накараш всички медии да не пишат за ДПС, да не отразяват БКП по телевизията например (понеже и това също трябва да бъде направено)? Ето виж в днешно време какво се случва:

Гоце свика медийния слугинаж на инструкция за изборите
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies