edno.info  

Назад   edno.info > Политика > Модериран раздел > Политика > Политика

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 16.10.11, 18:38    11693   #1
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 614
Default Фашистбук

Фашистбук.

Наричам го така заради фашистката цензура в него.

Според някои данни, 4 млн души в страната имат Интернет. От тях 2 200 000 души ползвали фашистбук. Това вече е проблем. Трябва да им се обясни на тези хора защо този сайт е лош.

Но как да им се обясни, те дали ще го разберат или просто ще продължат да си го ползват, защото им е удобно и ще пренебрегнат аргументите на разума. Вероятно. Вероятно ще подминат и този пост и ще продължат с фашистбук.

Наскоро осъдиха създателя на група, свързана с протестите срещу циганите. Това нямаше да стане ако тя не беше създадена във фашистбук. Всички групи по тази тема бяха цензурирани и протестите, съответно, спряха! Значи някаква сила контролира всичко това - хората - десетки, стотици хиляди правят едно, но един администратор променя коренно всичко.

Попадна ми скоро този отговор:

Това означава, че комунистите ви контролират. Да, във фашистбук.

Немалко публични личности търпят да им трият страниците като че ли те са някакви ученици и някой голям се гаври с тях. А те търпят гаврата. Дори сериозни политици ползват този сайт. Позволяват на келеши с администраторски акаунти да ги правят на 5 ст.

Келешите обаче умно цензурират избирателно. Най-вече цензурират съпротивата срещу статуквото. Така тези, които пазят статуквото, дори и не забелязват цензурата и това, което става около тях, защото техните страници никой не ги пипа.

Ако не пречиш на никого, няма да те цензурират. Лошото е, че сайтът се използва за политически кампании. Това автоматично прави едни сили привилегировани спрямо други. Един кандидат може без проблеми да създаде страница с 10 000 фена, а на другия ще му я отрежат веднъж-два-три пъти - колкото трябва, и той ще трябва да започва всеки път от нулата - очевидно така крайният резултат е предопределен от притежаващите администраторски акаунти.

Цяла революция може да се насочва, спира и съответно пуска по този начин. И лошото е, че благодарение на влизането в ЕС, както се вижда от картинката по-горе, сайтът е в ръцете на комунистите! (Много пъти се опитвам да обясня защо ЕС е вреден - ето един пример от многото, от който става ясно!)

Отделен е въпроса какви са правилата на сайта, че са лоши, че не се спазват - нито справедливо, нито при еднакво третиране на едни и същи случаи, най-често изобщо не се спазват; че има изисквания, които не трябва да има, че сайтът създава предпоставки за убийства и насилие ако направим референция със случая Огнян Стефанов и съответно изискването в сайта да се представяш с пълното си име по документ за самоличност.

Всичко това налага хората да се преориентират от фашистбук към други сайтове, които имат добри правила и, които се спазват. Това, разбира се, не е удобно, но е нужно. Вие трябва да осъзнаете да не ползвате фашистбук и всячески да го избягвате, винаги да търсите възможните алтернативи. Ако правите кампания във фашистбук, винаги я подкрепяйте в някой друг сайт и свободен форум, който няма да бъде цензуриран и винаги насочвайте посетителите на вашата страница във фашистбук към сайта, където да коментират. Разпространявайте този пост - той е важен за самите вас! Не се притеснявайте, че ще направите реклама на този форум. А по-добре ли е да правите реклама на комунистическия фашистбук? А да наливате парите от реклама в джоба на създателя му? Тук, както виждате, реклами няма. Сайтът е за обществото, не за джоба на създателя му, нито за личен негов рейтинг! Ако ми предложите друг сайт с такива характеристики - правила - аз съм готов да отида там, за да потвърдя, че не гоня лични интереси! Само ми посочете такъв сайт! За съжаление, знам, че не можете - практиката от десетина години го доказа и именно това наложи да създам този сайт.

Ако трябва да се направи някаква важна кампания, за която подозирате, че ще бъде цензурирана във фашистбук - започнете я тук! Стига да е с обществено-политическа насоченост!

Давайте предложния по темата.

Коментирайте тук - под този пост - регистрация не е необходима. Тя само улеснява и премахва нуждата от въвеждане на антибот код.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Старо 23.10.11, 09:02    11696    Re: GlobalLeader (11693) (click2open)   #2
GlobalLeader

Една от най-мръсните опции на Зукърбърг, за която сигурно не знаете:

Софтуерът на сайта по някакъв автоматичен начин ви характеризира и ако прецени, че сте неблагонадежден, не публикува постовете ви за другите. Но забележете - на вас те ви излизат и вие си мислите, че всичко е наред. Но, когато отворите с друг браузър - постовете ви ги няма! Особено ако съдържат линкове. Ако пък има видео или картинка в поста, на вас те ви се разпъват, но на другите им излиза само линк, но не и видеото или картинката. Долен мръсен номер!
Старо 27.10.11, 18:37    11702    Re: GlobalLeader (11693) (click2open)   #3
GlobalLeader

Аз вече обмислям какви законодателни инициативи да се приемат, за да се забрани вредния Фашистбук.
Ако имате идеи, кажете.
Старо 28.10.11, 10:25    11703    Re: GlobalLeader (11702) (click2open)   #4
анонимно
Гост

Постове: n/a
Smile Реакция, но технологично, а не емоционално

Считам, че принципът клин клин избива може да проработи. Имам една доста интересна идея, която може да проработи доста ефективно. Това, е обаче, ако се намерят достатъчно програмисти за целта (2-3 е достатъчно).
Да спомена, че не става дума за хаквания и блокирание. Става дума за пренасочване на трафик на ползвателите на фейса.
Ако поместя идеята тук, то може да й се противодейства твърде бързо. Затова е добре тя да се пази, колкото се може по-дълго в тайна...
  Отговор с цитат
Старо 28.10.11, 15:08    11704    Re: анонимно (11703) (click2open)   #5
GlobalLeader

Може да се регистрираш и да я споделиш на лично съобщение. Въпросът е какъв ще е ефекта от идеята. И вече да се търсят програмисти на доброволни начала.
Проблемът е друго - че не можем да им предложим друг сайт със същите възможности, функционалност и капацитет. Все пак това изисква доста сериозни ресурси и тук пак виждам нужда от програмисти. Вярно е, че ние тук имаме форум, но не мога да си представя какво ще стане ако започне да се пълни с интензитета на фашистбук, а онова там е и безплатно за потребителите.
Старо 28.10.11, 15:47    11705    Re: GlobalLeader (11704) (click2open)   #6
анонимно
Гост

Default Програмистите не са основното...

Аз съм се захващал да правя много web сайтове - и почти винаги съвместно. Резултатът е винаги един и същ - аз правя нещо, а другите нищо. Краен резултат нищо. Така че търсенето на програмисти на "доброволни начала" е безперспективно. Затова в момента разработвам идеята самостоятелно. Все още е рано да я споделям, защото от това не виждам какво ще последва положително по отношение на идеята.
  Отговор с цитат
Старо 28.10.11, 16:46    11706    Re: анонимно (11705) (click2open)   #7
GlobalLeader

Както прецениш - вероятно твоята идея е бизнес идея докато моите идеи са нонпрофит с обществено значение, което също носи печалба, но по друг начин, за обществото като цяло и оттам и за мен. В моменти, когато всички мислят егоистично за себе си, трябва някой да помисли и за общата среда. И при капитализма има хора, които мислят за това каква ще е системата, за да функционира, базирана на низшите егоистичните интереси на индивидите, които не биха мислили за общото.
Старо 28.10.11, 22:03    11707    Re: GlobalLeader (11693) (click2open)   #8
GlobalLeader

Друг много мръсен и коварен номер е, че фашистбук ви следи всички сайтове, които посещавате, където има инсталирани приставки на фашистбук. Това следене може да работи и ако сте се отлогнали от акаунта.
Старо 31.10.11, 17:20    11710    Re: GlobalLeader (11707) (click2open)   #9
анонимно
Гост

Default Мнение + тема за размисъл.

Пак съм аз този, който пише по-горе.

Това че FB следи и прави много мръсотии е ясно. Най-основният проблем според мен е това, че този сайт е в известен смисъл монополист. Рекламиран напълно незаконно по телевизията в блокът по новините (а не в платените реклами, където му е мястото) той има и голяма популярност в България.

Може ли някоя неизвестна нова социална мрежа поне частично да нанесе удар на FB поне в българското интернет пространство? Конкретно питам дали godoall.com може. Това е социална мрежа, създадена от българи (въпреки че е регистрирана в САЩ). Аз доколкото мога ще им съдействам с идеята си, е ако се разберем де...
  Отговор с цитат
Старо 31.10.11, 19:18    11711    Re: анонимно (11710) (click2open)   #10
GlobalLeader

Аз също съм много мотивиран да бъдат наложени глоби за незаконната му реклама.

Трудно ще стане някоя нова мрежа да замени монополиста. Даже компания като Гугъл не може да им направи конкуренция, а какво остава за другите. Да не говорим, че по правила Гугъл+ много близо се движи до тези на фашистбук.

За да им направим ние конкуренция, трябва да можем да предложим на няколко милиона човека да качват милиони нови постове ежедневно.

Когато преди време правех форуми, някой да имаше форум, който има няколко милиона поста, откакто е основан, беше огромно постижение и рядкост, да не говорим, че изискваше специално внимание по отношение на техническата поддръжка на такава огромна база данни. Такива форуми в страната има 4-5.

Иначе трябва да има силна антиреклама против фашистбука, трябва да се говори против тях и накрая да се надяваме, че ще стане като със СДС-то - от огромна подкрепа, накрая никой няма да ги иска, в крайна сметка хората да ги хване срам да си признаят, че полват фашистбука. А още по-добре ще е ако разберат защо не трябва да го ползват. Че сиренето е безплатно само в капана за мишки. Лесно е всеки да си направи страница във фашистбука и да събере хиляди фенове, но още по-лесно е някой да ти я цензурира в най-неподходящия и нежелан момент, когато си на върха в нея. Затова се провалиха протестите, които бяха започнати там. Който иска наистина да постигне нещо, трябва да търси други сайтове - или да си направи форум или страница сам.

А най-новата ми информация е, че вече не можеш да си направиш акаунт във фашистбук без телефонен номер. И като ти изтрият регистрацията, не може да го използваш отново. Което на практика значи, че не всеки може да има акаунт. Да не говорим, че телефонния номер, съчетан с регистрацията на СИМ картите, която въведе ГЕРБ, прави абсолютно невъзможно да бъдеш анонимен. Е, това ние не искаме!
Старо 01.11.11, 10:17    11712    Re: GlobalLeader (11711) (click2open)   #11
анонимно
Гост

Google+ е нова ера в развитието на Google. Ера в която фирмата ентусиаст и поддръжник на свободния софтуерен разработчик го зарязва и се ориентира изцяло към стригане на овцете. Социалната им мрежа не само като правила, но и като качество не се различава много от FB. Няма и дума за сравнение на качество между gmail и google+ (това е мое мнение).

Между другото подобна метаморфоза се получи и с Microsoft, но много години назад. Windows 3.11 беше допотопен, но напълно професионално издържан за програмисти. Нововъведенията в интерфейса (с които сме свикнали масово и се копират дори в Linux) всъщност бяха преорентация от програмисти към обикновени потребители - определено непрограмисти. Наследиха някои техники, обаче, от които си патят сега (например падащите менюта - идеален инструмент за програмисти и изключително объркващ останалите - те затова вече правят смели опити да премахнат тези менюта в MS Word например).

Моето лично мнение е, че потенциал за налагане на друга социална мрежа има. Не мисля да се опитвам да правя антиреклама - това е изключително грешно. Защо? Защото вече има противодествие, които дори го рекламират по телевизията. Специално по една от националните телевизии имаха кратко филмче за категория хейтър (hater). Забележи - хейтър, а не флудър или класическото спамър!!! Опитаха се да наложат мнението, че хейтър е едва ли не психическо заболяване. А истината е, че НЯМА ТАКИВА ХОРА КАТО хейтъри. Човек обича нещо, не обича друго, мрази трето. Тъй като рекламираните боклуци (включително политически) не трябва да се оплюват, то нека да ги наречем хейтъри и психопати. То на тази логика и Ботев е хейтър, защото казва в стихотворение "силно да любя и мразя".

Методът за атака е много по-различен. Ръкопляска се на FB, декларира им се подкрепа, а всъщност бавна бавно и невидимо им забиваш нож в гърба.
  Отговор с цитат
Старо 01.11.11, 14:09    11713    Re: анонимно (11712) (click2open)   #12
GlobalLeader

Аз не казвам, че няма потенциал, а казвам, че трудно ще стане да се създаде алтернатива, защото това не е като да направиш сайт, а първо трябва да имаш и финансовата възможност да осигуриш достатъчно хардуер, за да поемеш огромен обем данни. И не на последно място, нещата ще се изродят и дори и намеренията да са били дорби, накрая новият сайт ще се окаже не по-различен от фейсбук - пак ще третира потребителите по същия начин и ще мисли единствено за това колко печели.

За антирекламата - виж Костов - антирекламата го срина - хейтъри - нехейтъри - но резултатът е налице. Хейтъри си има - които хвърлят кал по всичко, различно от тях, а даже са готови и по тях да хвърлят. Обаче ние не сме хейтъри, а критикуваме с основание. Както и да е - всеки си решава как да се бори, моятa схема ще е различна. Дори мисля да направя сайт/страница/група antifacebook или dolufacebook, който да иска забраната им.
Старо 02.11.11, 23:10    11714    Re: GlobalLeader (11693) (click2open)   #13
GlobalLeader

Да не говорим за елементарно-инфантилната система с приятелствата и лайк бутоните. Това е профанизиране на отношенията, свеждайки ги до две възможности - "приятел" или "не приятел". Гугъл поне това направиха по като хората. Поне там може да си направиш кръг "врагове". Ако си свържа акаунта с някой друг във фашистбук, това не значи, че той ми е приятел и съответно ако някой не ми е приятел, това не значи, че решението е да прекъсна връзката си с него. Ами ако се присъединя към страницата на политическия си противник, за да го разобличавам или да оспорвам идеите му, това значи ли, че го харесвам или, че съм фен? Така като се присъединя към страницата на някой гад, другите като гледат профила ми ще си кажат, че съм му фен. Нищо във фашистбука не е това, което пише. Абсурден сайт. За малоумници.
Старо 04.11.11, 10:06    11715    Re: GlobalLeader (11714) (click2open)   #14
анонимно
Гост

Според мен основен недостатък на фейсбук е, че е монополист. Разбиването на монопола му е основната задача. Костов го сринаха не хейтърите, а царя - добре знаем това. Сега (а и преди) хейтърите са проблем за политиците и затова думите критик и хейтър някак се насаждат като синоними (а срещи телевизията няма практически какво да направиш).
  Отговор с цитат
Старо 04.11.11, 15:55    11716    Re: анонимно (11715) (click2open)   #15
GlobalLeader

Монополист е, но и има причини за това. Аз отдавна търся друг сайт, за който да кажа на хората - "Хайде, преместете се там", но не намирам такъв. Гугъл+ не отговори на очакванията.
Още преди да дойде мадридски измамник, Трифонов 4 години беше бълвал всевъзможни клевети срещу Костов до степен хората да ги беше срам да си признаят, че са за него. Това ставаше по най-гледаната телевизия, всеки ден по два часа. След такава "подготовка" е лесно мадридският измамник да се вклини. Но и след това - защо днес Костов има толкова ниска подкрепа - и по времето на мадридския измамник хвърлянето на кал по него продължаваше, така че да се стигне до днешните резултати. Не искам да бъда разбран погрешно - сегашните резултати на Костов ме задоволяват - но причините нямат нищо общо с хвърлената кал по него, и все пак правилният резултат е налице без значение как. Не съм забелязал да е голям проблем, че някой смесва хейтърите и критиците, а и винаги, когато изказваш позицията си, можеш да наблегнеш на разликата.
Старо 04.12.11, 02:15    11723    Re: GlobalLeader (11693) (click2open)   #16
GlobalLeader

Фейсбук знае всичко за теб!
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1099620

Дали на тези основания не може да се забрани тази фирма - че не трие, че не спазва законовите срокове и т.н.?

_________

Цитат от Интернет:

Цитат:
мен един път ме спряха за проверка на документи е така докато си отивах до магазина точно до блока ми, тааа като ми върна личната карта ушевия ми вика " ти май си много активен в темата за цар кирУ, ше ходиш ли на протеста? "
Старо 02.03.12, 10:39    11756    Re: GlobalLeader (11693) (click2open)   #17
GlobalLeader

Фашистбук внезапно започва да иска телефонен номер, който да се потвърди с СМС, за съществуващи акаунти. Както си сте си в сайта, системата внезапно ви разлогва и при новото логване вече иска номер. Докато не потвърдите номер, акаунтът ви е блокиран, а постовете ви са невидими. Един номер може да се използва само веднъж.

Мисля, че сега е момента масово всички да напуснат фашистбук. Трийте си акаунтите отсега, за да не ви бъдат заключени.
Старо 21.03.12, 15:58    11761    Re: GlobalLeader (11756) (click2open)   #18
antikomunist
Гост

на мен ми искаха телефона , адреса , какъв секс харесвам и куп други глупости но аз нищо не давам

тези които контролират фашистбук са извратеняци между служебните задължения си оправят и личните сметки
  Отговор с цитат
Старо 01.04.13, 10:15    11853    Re: antikomunist (11761) (click2open)   #19
Диоген
Гост

Default ФАШИСТБУКЪТ

Прочитането на тези коментари ми отвори очите и изясни огромното ми изумление какво става - сега вече ми е напълно ясно. Това потвърди напълно съмненията ми. А отначало мислех, че фашистбукът е напълно независим.
Приветствам че има специалисти, които обмислят начини и вярват, че може да се постигне някакво спасение. Сега, при подетата борба с монополите - ако тя не е фалшива или само едностранна - би трябвало остро да се постави на преден план борбата с този много опасен монопол.
  Отговор с цитат
Старо 01.04.13, 19:04    11854    Re: Диоген (11853) (click2open)   #20
GlobalLeader

Да, едно от исканията трябва да бъде обществено-граждански контрол върху всички администраторски акаунти, предоставени от сайта на държавата.
Старо 04.07.13, 21:56    11878    Re: GlobalLeader (11693) (click2open)   #21
GlobalLeader

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2121258
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads