edno.info  

Назад   edno.info > Политика > Модериран раздел > Политика > АТАКА

АТАКА ataka.edno.info
Атака

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 20.05.09, 20:34    8773   #1
Гост
Гост

Постове: n/a
Default Волен Сидеров - социалдемократ?

Волен Сидеров: 25 хиляди долара за депутатско място при царя
11 юни 2001

Волен Сидеров от вестник "Монитор" допреди месец беше кандидат за листите на НДСІІ. Той обаче не успя да попадне там. С Волен Сидеров разговаря Георги Коритаров.

- От интервю със съпругата на Венцеслав Димитров - Миглена Димитрова стана известно, че Стоян Ганев е имал доста ключова роля при съставянето на листите на НДСВ, имате ли такива впечатления?

- Не само впечатления, а и убеденост. Това се потвърждава не само от моите лични убеждения, а и от тези на много хора, които имаха някакво отношение към НДСВ. Всички се убедиха, че той играе ключова роля там, включително и за съставянето на листите - за изваждане или поставяне на хора в тях.

- Защо за разлика от другите членове на ръководството на НДСВ, Стоян Ганев не беше официално обявен?

- Предполагам, че причина за това са някои елементи от биографията му. Публична тайна е, че Стоян Ганев е свързан със сектата на Муун. Той е преподавател в Бриджпорт. Още през 1993 година влиза във финансова и пряка зависимост от Муун и го кани да произнесе приветствие пред ООН, когато беше председателствуващ през 1993 г. Може би заради тези факти той е държан в сянка и играе ролята на тайния съветник. Това е по-опасно, защото може да се играе от тази позиция. Може официално да се заявява от движението, че не е в листите, че го няма в съвета, но в същото време играе основна роля.

- Можете ли да кажете, какво конкретно прави Стоян Ганев като съветник на Симеон?

- Неговата роля се състоеше в това да каже кой да състави ядрото на движението, как да протече неговата регистрация. Според мен забавянето на регистрацията и всички тези размотавания около нея бяха от полза. Те бяха разиграни умишлено. Можем да си представим какво щеше да стане, ако месец по- рано се знаеше кои ще са хората в листите - щеше да предизвика доста силен спад. Разчиташе се точно на тази загадъчност и мистериозност, играеше се с нея, за да имат хората в крайна сметка пред себе си само портрета на Симеон и да изпуснат от поглед това, кой ще влезе в листите. Както виждаме влезнаха хора, които в никакъв случай не са олицетворение на новия морал.

- С други думи, Стоян Ганев е идеологът на концепцията да се върви към проблеми при регистрацията на НДСВ с цел да се предизвика обществено недоволство и да набъбне подкрепата за Симеон?

- Да. Това имаше двоен ефект. От една страна скрива тези, които ще бъдат пълнежа на движението. От друга страна, нараства настроението и народното влечение и дава все повече проценти за движението, защото той изпада в роля на жертва. Това са били добре преценени ходове и се вижда, че имаше резултат. Ако още в началото движението беше регистрирано от тези добре подготвени - уж, юристи, които претендират да пишат утре законите на България, много по-рано щеше да бъде демаскирано ядрото на това движение. Да се види, че в него стоят хора от групировките, хора от сенчестия бизнес. За първи път в България има навързване на толкова различни - понякога враждували групировки. Преди групировките играеха коя с една партия, коя с друга. Сега за първи път ги виждаме заедно. Можеш да видиш хора на ВИС, на СИК, на Васил Божков, на Гриша Ганчев, на Николай Гигов, на кой ли не още.

- Симеон ІІ незаинтресован ли е, неинформиран ли е или просто е проява на някакъв вид царствена неинтелигентност, за това, че е допуснал под неговата емблема да се съберат престъпни елементи?

- Силно се съмнявам, че не е информиран. За мен това не е реалистично. Остава другият вариант, че е информиран, но има някаква изгода от това. Иначе не може да се обясни. Изгодата му е да бъде задкулисният играч, да бъде този, който държи властта. Аз научавам за все повече фрапиращи случаи на купуване на места в неговите листи. Предлагали са ги брокери на Стоян Ганев. Включване в листите срещу определена не малка сума.

- Каква е горе-долу сумата?

- Аз чух за сума 25 хил. долара. Предполагам, че е варирала според възможностите на клиента. Това е може би максимумът. Сигурно е имало и по-малки оферти.

- Симеон ІІ можеше да е човекът, който дърпа от дистанция конците на държавата, но как са си обясним, че той практически ще дърпа конци на сенчестия бизнес?

- Не знам дали той ще може да дърпа конци. Как ще могат да се спогодят толкова различни групировки помежду си - не знам как ще стане.
Симеон ІІ по-скоро се надява да има ролята на арбитър, при когото всички отиват със своята си оферта и той да стои над тях и да се прави, че няма нищо общо.

- Каква изгода би могъл да има Симеон лично от обвързването си с такива групировки?

- Изгодата е само една - финансова.

- Значи се потвърждават косвено предположенията, че той не е чак толкова състоятелен човек и има нужда от финансова подкрепа.

- То ще се види. Това нещо не може да остане скрито. Не може да се разчита на непрекъсната завеса и някаква мъгла да се стеле. У нас бързо се разбират нещата. Тези въпроси, на които сега нямаме пълни отговори, защото ни липсват детайли от информацията, ще бъдат получени.

- Прави впечатление, че някои хора от листите на Симеон ІІ са свързани директно с хазартния бизнес.

- С всякакъв вид бизнес, не само с хазартния. За първи път си подават ръка толкова различни и нетърпящи се групировки, което говори за нов етап в тяхното превземане на територии.

- Излиза, че организираната престъпност в България не е била победена,но и тя сега се опитва да получи държавна защита чрез влизането на представители на такъв вид съмнителни групировки във властта.

- По-скоро сега навлизат в период на легализиране, за да може след още няколко години това да бъде изчистено и да се представя като нещо престижно и да бъдат навия елит.

- Значи Симеон ІІ е ракета - носител за легитимиране на гангстерското поколение в елит?

- Поне на част от него. За съжаление голяма група българи очакваха той да заложи на хора с национално мислене, хора, за които приоритетът е България и българския просперитет. А не доограбването на държавата. Също и темата за обединението на църквата - ще бъдат излъгани много православни християни, които очакваха едно църковно обединение от Симеон, но то не може да се получи от хора като Стоян Ганев, които служат на други идеи. Подмяната е много сериозна.

- Как Стоян Ганев, който е свързан с Муун, е привлякъл интереса на Симеон ІІ, според вас?

- Не знам подробности. Посланиците на Муун работят на високи нива, те имат навика да поставят свои хора на доста високи нива в политиката, а където не може пряко - задкулисно. Това е огромна финансова империя. Аз имам пред себе си списък на фирмите, които са свързани с Муун и той се състои от над 30 страници. Това са фирми, организации и медии по цял свят. Има оръжейни заводи, корабостроителници. В САЩ е влизал в затвора за измама и неплащане на данъци. Знае се, че си купува политици. В американската преса има доста неща за него. Не е лошо да се пуснат и в България. Тук той все още не е стъпил сериозно, защото България все пак е по-малка държава. По какъв начин е станала връзката не мога да кажа. Аз знам, че Стоян Ганев поддържаше контакти с Мария Луиза още от 1992-3 г., когато председателстваше сесията на ООН. Може би по тази линия.

- Има ли други хора, свързани със сектата на Муун в листите на НДСВ или в екипа му?

- В екипа мога да кажа за Владимир Квинт. Той е руски евреин икономист, който представи фамозната идея за амнистия на капитали. Той е също в Бриджпортския университет. Известен е като лобист, като човек, който се опитва в държави като България. В Албания е пробвал преди години, в Македония се е опитвал на правителствено ниво да прокарва някакви идеи. Това е съветски човек, както и Стоян Ганев - завършил е в Москва, зет на генерал от КГБ. Стоян Ганев продължава да поддържа контакти със съветски представители на КГБ, когато отива в Ню Йорк. Това са неща, които трудно подлежат на детайлно доказване, но информация за това има.
  Отговор с цитат
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies