edno.info  

Назад   edno.info > Политика > Модериран раздел > Политика > Политика

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 14.04.09, 19:13    8455   #1
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 614
Default Още веднъж: думите "молба", "жалба" и "оплакване" трябва да бъдат заменени в законите

Тези думи - "молба", "жалба" и "оплакване" - трябва да бъдат премахнати и заменени във всички закони - чак тогава ще може да се каже, че държавата е станала гражданска и че комунистите са на път да си отидат!
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Старо 14.04.09, 21:56    8456    Re: GlobalLeader (8455) (click2open)   #2
tano079

Регистриран: 30.12.08
Постове: 530
Цитат:
Първоначално публикувано от GlobalAdmin Виж пост
Тези думи - "молба", "жалба" и "оплакване" - трябва да бъдат премахнати и заменени във всички закони - чак тогава ще може да се каже, че държавата е станала гражданска и че комунистите са на път да си отидат!
И как трябва да назоваваме проблема когато търсим съдействието на държавните институции ???
tano079 е офлайн   Отговор с цитат
Старо 14.04.09, 23:34    8457    Re: tano079 (8456) (click2open)   #3
GlobalLeader

Заявление, възражение, сигнал, искане ...
Старо 15.04.09, 02:47    8458    Re: GlobalLeader (8457) (click2open)   #4
tano079

Default Във България всяко чудо за три дена и всичко пак по старомо

Цитат:
Заявление, възражение, сигнал, искане ...
Глоба-мине тука нещо си объркал държавата със някоя Европейска държава , тези думи могат да бъдат използвани само при работещи държавни институции , само тогава можеш да изискваш нещо от тях . Във България всичко е на автопилот . Инак във п.п.АТАКА има добри идеи за реформа на държавните институции , това е много добре съгласен съм , интересното е как да осъществим тази реформа като няма какво да реформираме във България , тука всичко е проядено от корупция и шурибажинащина . Тука трябва изриване на тези окопани търтеи , те не спазват работното време аз съм ги наблюдавал , остават си климатиците да работят на отворени прозорци а ние със нашите данъци им плащаме разхищенията за ток . Апък за пренебрежителното им държание към хората какво да коментирам , изживяват се като феодали , те колят , те бесят , плащай такси и това е , като объркаш нещо пак на ново започваш цялата процедура и така докато ти писне и някрая си вземеш шапката и продължаваш живота си някъде във чужбина . Много Българи са напуснали страната защото просто им е писнало от всочко което се случва тука , те просто искат да живеят спокойно да работят да си плащат данъците и да получават защита от държавата , има много случаи на Българи да копуват къщи във чужбина и там да планират живота си за години напред .
Старо 15.04.09, 05:42    8459    Re: tano079 (8458) (click2open)   #5
??????
Гост

Постове: n/a
Question Дали е вярно това ???

Някой да провери какво става ??? Някой да провери дали е истина да се попита някой вътрешен ??? .......чух че на Карфура гр.Бургас работното време на работниците , продавачите / касиерите / е 15 часа , незнам дали им се доплаща някъкви допълнителни пари но тези часове са истенска експлоатация на Българите , / така искал Французина 15 часа работа / ........
  Отговор с цитат
Старо 15.04.09, 17:09    8460    Re: tano079 (8458) (click2open)   #6
GlobalLeader

Не мисля, че с непроменянето на думите работата на институциите ще бъде по-добра или че с промяната им ще стане по-лоша - напротив, новите думи ще покажат, че те имат ЗАДЪЛЖЕНИЕ да изпълнят това, което трябва, а не да удовлетворяват молби и жалби.

А и тази идея си е моя, а не на Атака, което, разбира се, не значи, че Атака не може да има свои идеи за подобрение.

А иначе доста хора се върнаха от чужбина, защото там ги удари кризата, финансовата криза изяде и цените на доста имоти там, интересно дали това ще стане и тук. Доста емигранти се върнаха, защото видяха, че и там не става да живееш като емигрант.
Старо 15.04.09, 21:13    8461    Re: GlobalLeader (8460) (click2open)   #7
tano079

Wink Отговарям на глоба-мин

Цитат:
Не мисля, че с непроменянето на думите работата на институциите ще бъде по-добра или че с промяната им ще стане по-лоша - напротив, новите думи ще покажат, че те имат ЗАДЪЛЖЕНИЕ да изпълнят това, което трябва, а не да удовлетворяват молби и жалби.
Глоба-мине ти сега почваш да търсиш под вола теле , чак толкова вече да се задълбочаваме във някъкви думи е пълна безсмислица която да коментирам . Аз смятъм че първите думи и те не са лоши а са признак на любезност и уважение към дадена институция . Но уважение когато институциите започнат да работят във полза на народа .
  • Ето ви едно тарикацко поведение и обра щение на адвокат към съдия , когато адвоката се обръща към съдията и започва със думите / Уважаеми господин съдия / . по някога играта на думи може да бъде много полезно макар че политиците направо прекаляват особено на изборите .
Старо 15.04.09, 21:31    8462    Re: GlobalLeader (8460) (click2open)   #8
tano079

Cool Отговарям на глоба-мин

Цитат:
А иначе доста хора се върнаха от чужбина, защото там ги удари кризата, финансовата криза изяде и цените на доста имоти там, интересно дали това ще стане и тук. Доста емигранти се върнаха, защото видяха, че и там не става да живееш като емигрант.
Ти сега да не се кефиш на това че те нямат късмет защото никой не е предполагъл че ще дойде кризата , моля без такива настроения типично бай Ганювски стил ! Аз отбелязвам само на това че тези Българи са искали да изградят своето бъдеще във една цивилизована и спокойна държава и това е важното което трябва да остане във главите на нашите политици . другото не е важно за мен а работата на политиците е да осигорят спокойния живот за който мечтаят тези емигранти за да не бягат от България .
Старо 16.04.09, 01:56    8464    Re: tano079 (8461) (click2open)   #9
GlobalLeader

За мен думите не са бесмислени, те показват отношение - ако ти не уважаваш някого, не е редно да те задължават да му се молиш - в гражданското общество ако той има задължение, то просто трябва да го изпълни, а не да му се молиш - да се молиш означава, че той може да изпълни молбата ти, но може и да не я изпълни. Затова това е молба. А, когато той има задължението да изпълни искането ти, то тогава това е искане! "Молба" е унизително за човек. Аз никога не се моля.

"Жалбата" е същото - жалиш се, ревеш, търсиш съжаление, какви са тези думи, как е възможно да съществуват в гражданското общество?

Те имат за цел да унизят човека, да му внушат подчинено отношение и да направят от човека подчинена нула. И възпитават мазнене. Точно това направи от комунизма това, което стана - задължителното кланяне към по-висшия и така до най-горе на пирамидата. Който се кланя повече, печели повече. И така никой не може да говори нещата така, както ги мисли, защото системата няма да го пусне да мине! Разбира се, повечето хора се подчиняват на това доброволно, но не всички. Някои хора имат достойнство!
Старо 16.04.09, 02:02    8465    Re: tano079 (8462) (click2open)   #10
GlobalLeader

А аз питам - откъде накъде тези хора решиха, че им е позволено да напуснат страната? Те помнят ли изобщо кой махна визите? Аз ще им припомня - Костов и Надежда ги махнаха. А те гласуваха ли за тях? Ами ако всички се измъкнем и спасим, кой ще се бори с гадовете и комунистите и турците?
Старо 16.04.09, 22:20    8467    Re: GlobalLeader (8464) (click2open)   #11
tano079

Default Отговарям на глоба-мин

Цитат:
За мен думите не са бесмислени, те показват отношение - ако ти не уважаваш някого, не е редно да те задължават да му се молиш - в гражданското общество ако той има задължение, то просто трябва да го изпълни, а не да му се молиш - да се молиш означава, че той може да изпълни молбата ти, но може и да не я изпълни. Затова това е молба. А, когато той има задължението да изпълни искането ти, то тогава това е искане! "Молба" е унизително за човек. Аз никога не се моля.

"Жалбата" е същото - жалиш се, ревеш, търсиш съжаление, какви са тези думи, как е възможно да съществуват в гражданското общество?
Aз не съм съгласен със теб . Такова мислене може да има само този който заема ръководна длъжност , да задължава някого . Нека да прояв им и разбиране от страна на държавните служители например , те работят със различни хора . Има много заядливи хора направо скандалжии , тях какво да ги правим , дайте сега винаги да бъдат виновни държавните служители , такова мислене е погрешно , нещата трябва да са премерени и за това тези служители си имат началници за да наблюдават работата на своите служители и при конфликти да вземат справедливо отношение / не можем да бъдем категорични за всичко , хората са различни , самия аз се сблъсквам всеки ден със различни характери но всичко си минава и заминава / .
  • Не може човек винаги да върви със рогите напред . Най добрата тактика е да се махнеш от конфликтна ситуация ако нямаш функцията да я решиш , няма смисъл да се караш със глупаци и единственото нещо е да запазиш достойнство е да се махнеш .
Старо 16.04.09, 22:37    8468    Re: GlobalLeader (8464) (click2open)   #12
tano079

Цитат:
За мен думите .............

Те имат за цел да унизят човека, да му внушат подчинено отношение и да направят от човека подчинена нула. И възпитават мазнене. Точно това направи от комунизма това, което стана - задължителното кланяне към по-висшия и така до най-горе на пирамидата. Който се кланя повече, печели повече. И така никой не може да говори нещата така, както ги мисли, защото системата няма да го пусне да мине! Разбира се, повечето хора се подчиняват на това доброволно, но не всички. Някои хора имат достойнство!
Че за клякането за някой хора си е професия я да видим йрархията на полицията и военните , това е начин на живот . Мазненето е черта на мръсниците а не на системата . Общо взето хората са различни и не трябва да ги мерим със еднакъв аршин .

Последно редактирано от tano079 : 17.04.09 в 02:21
Старо 16.04.09, 23:23    8469    Re: GlobalLeader (8465) (click2open)   #13
tano079

Цитат:
А аз питам - откъде накъде тези хора решиха, че им е позволено да напуснат страната? Те помнят ли изобщо кой махна визите? Аз ще им припомня - Костов и Надежда ги махнаха. А те гласуваха ли за тях? Ами ако всички се измъкнем и спасим, кой ще се бори с гадовете и комунистите и турците?
Махането на визите може би се крие пъкления замисъл да се обезкървави нацията като младите да напуснат България . Тука има нещо гнило със махането на визите преди да влезем във Европейския съюз . Ето я грешката на цялата учебна система че не възпитаваше младите да обичат своята родина и за това на тях не им пука за ислямизацията на България , трябва да се работи много върху мисленето на подрастващите Българи те са новата надежда нещата да се променят . Постоянно на хората се набива във главите преди и сега да се кланят ту на '' Кремал '' , ту на '' Белия дом '' а Българите забравят че във София има паметник на един достоен Българин който повече заслужава да му се кланят , но за него се сещат само на датите когато е роден или загинал за свободата на България .
  • Аз не ги обвинявам че са напуснали България а ги обвинявам че не участват във изборите и не поддържат контакти със посолствата , че като почнат да ревът за България по телевизията направо да се разтопиш от сълзи , а като ги попиташ гласувахте ли във чужбина те почват да се оправдават . Горките , те !!! Българите искат само да получават внимание без да дават своята лев-та за благополучието и политическите промени на България .
Старо 30.10.11, 17:45    11709    Re: GlobalLeader (8457) (click2open)   #14
GlobalLeader

Между другото, мисля, че в момента се използват едновременно в правото "жалба" и "възражение" и те имат различен смисъл. Но би трябвало с повече усилие да се намерят подходящите думи.
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies