edno.info  

Назад   edno.info > Политика > Модериран раздел > Политика > Политика

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 01.11.08, 03:37    6753   #1
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 614
Default КАЗАРМАГЕДОН

Истината за казармата:

http://karbowsky.hit.bg/army.htm

КАЗАРМАГЕДОН
Мартин Карбовски

1.

Здравейте малки, големи и още по-големи капути и капутчета, мамини синчета и некадърковци, абсолютни градски боклуци и нечистоплътни селинджъри с лайняни глави! Добре дошли в родната казарма, която ще изтрие девствения мъх от детските ви задници, ще направи ръцете ви корави от бачкане и чикии, ще вкара вечната мъжка кал под ноктите и ще направи, така че да ви боли. Да ви боли не като в песента, а да ви болят сфинктерите и ректумите, така както ги е боляло вашите майките, когато сте си подавали меките глави на този свят! За което от днес нататъка ще има да съжалявате! Дупе да ви е яко, копеленца нещастни, кой говори в строя - аз ше му еба пичката лелина… И майка му курва също!

Много ви харесвам, много сте ми красиви и нещастни - такива като вас ще изяждам на закуска с дузини - с грозните си обръснати глави, размъкнатите си чисто нови непремерени въшкарници и с тесното телено копче на адамовата ябълка! Насирайте се от страх, защото от днес нататък вие, некадърници, ще имате нещо, което досега сте нямали - имате си ново братче и сестриче, което ще ви запази живи и ще ви кара да се пазите и да не преебете УВОЛНЕНИЕТО! Вашето братче се нарича Страх, а вашата нова сестра, която ще си представяте, докато се пипате нощем, се нарича Погнуса! Насирайте се от Страх и Погнуса сега, защото след малко ще усетите първия симптом на влизането в Армията - запек! Запек, копеленца - чист, невиждан запек - мога да се хвана на бас, че няма да посетите кенефа поне десет дни, колкото и да ядете и колкото да се напъвате. Стресът от Вида на Кенефите, от Старшината и Старите, които вият в тъмното - всичко това едва сега започва - започва първият ден от Службата, в който никой няма да спи. Първият ден от вашите 365 дни за вишисти и 547,5 дни за среднисти! Ако зависеше от мен щяхте да служите три години! Като едно време. И със Задръжка за всички, капути нещастни!

Слушай първа команда: Падни!

Казах “падни”, бомбе, не ме гледай през дебелите си лупи… Казах “падни”, нещастник!

Остави!

2.

...Регистрирам изпускане! Защо е нужно да се служи ли?! Някой да ме пита мене защо е нужно да се служи!!! Къв е смисъла ли?! Кой пита?! Който пита: газ! Газ, бегом до лавката и обратно докато не кажа да спреш, бухал! Ясно ли е! Бегомарш!

Къде се намирате бе, чифути! Много се обяснявате нещо - нужно е да се служи и точка! Който пита много ще го духа сополив - през цялата Служба казах! Нужно е да се служи - поради една изключително проста причина - ако ти, баща ти, и баща му - и така нататъка не служите и се скатавате като говна на пост - ние всички дето ни виждаш тука, и майка ти, и сестра ти, и гаджето включително в това число ще правиме свирки на турци с бради по три фута! Това ше ви го каже най-вече Доктора на Поделението.

Няма по-лоша войска от тая, дето е живяла в мирно време! Абе бомбенца, розови и нежни новобранци, ми вижте бе - всички покрай нас, по границата водат идеалните си малки войнички: гърци с турци, албанци със сърби, сърби с резняци, турци с кюрди и всички заедно се мразят. Мразят се, за да имат с кво да се занимават ли мислиш?!

Вижте кво ше ви кажа, бомбета - на тоя свят житието определя битието. Армията, нещастници, е концентриран израз на този свят - ако в света враговете ти са омешани между много хора и за говната, който се налага да ядеш все се намира някой да ти помага - в Армията нема такова нещо! Представи си - всеки в тоя живот (включително и майка ти) иска да те убие, да те съсипе, да те направи на кървав пестил и да те простре да съхнеш! Това дето сте го чели за хуманистичните работи просто не е верно - всеки гледа в тоя живот да те наебе на момента, в който си сваляш ципа да пикаш! Аха да пикаш и вече ти го вкарват! А камо ли на този свят човек да клекне без да се огледа - Както казва Доктора на Поделението: “Прави ше ви наебът, ей!”

Затова повтарям: всичко онова дето са ви турили в главата за разни хуманизми и за “спорта за един мирен свят” ще ви излезе през кура и през носа едновременно! Всеки води по няколко войни в тоя живот и всяка война си е негова! Не искам да чувам, че тая война дето ви я организират в Армията е наужким, не е нужна и не е вашта война - въдят се напоследък пацифисти на килограм - само и само да не служат Службата!

Просто, бомбета, вие не можете да приемете нещата насериозно! И ако някой от вас не знае - аз ще му кажа - това дето го държиш в тънката си като на пичка ръчичка - АК 47 - това нещо стреля и убива - като влезе оловото от едната страна прави дупка, може да се каже естетика има в тази дупка... Обаче като излиза от другата страна на главата не прави дупка, а отнася тила, част от кожата на гърба, поне едно ухо и целата фронтанела на черепа… Ясно ли е?! Тука, копеленца нещастни, нищо не е наужким, колкото и да изглежда така… И като дойдат турците с брадите по три фута и поискат да им правиш цял живот свирка - тогава ли ще се сетиш да питаш откъде и как стреля това нещо - дето си го държиш с два пръста като хуй след ебан...

Какво сте се разприказвали - прави едно! Атом отвсякъде! Падни! Пълзешком напред! Всички утре сутрин в пет и трийсе голи до кръста на плаца…Не ме интересува снег - мег, дъж - мъж… Ефрейтора: слушай моята команда! Четири километра марш на скок с пълно бойно (какво като са голи до кръста), патешко ходене два километра, всеки по шейсе лицеви… и сто и дваесе коремни… Кой казва, че патешкото ходене е забранено - искам ги потни и влажни за закуска!

3.

Между вас може да има много учени, хора дет са прочели повече книги от мене! Може и така да е… Само едно ше им кажем - ебем ви! Всички сте ми еднакви като пушечно месо, като песен на Виолент Фемес и Масиве Атак, така сте ми еднакви, както вие самите не можете да различите кравешко от говеждо месо - и говно! Ебем ви - всички сте ми еднакви! Вие, путки майни, знаете само едно - че армията е пълна с говнари! И тва е верно! Не може само да си представите колко е верно! И съм го казвал много пъти - как може новобранеца да уважава Армията като всички военни изглеждат, държат се и са абсолютни капути! Капути ли са?! Не чувам “тъй верно!”… Ами вижте примерно Доктора на Поделението - От кво е, от заплата ли е, от манталитет ли е, от простотия ли е - обаче като видиш шапкар - първото нещо което си мислиш е за продупчен капут, за смотан до костите си мозък, за череп пълен с гола вода, в която некой е повръщал с години! Военен - това звучи гордо друг път - звучи точно като професионален капут! Много малко военни приличат на войници, такива дето можеш да разчиташ на тях, че ще те защитат от турците като дойдат с брадите по три фута и ни карат да им праиме свирки… Именно затова, бухалчета, вие, не друг, трябва да поемете отговорността - ако стане нещо - от 111 хиляди войника поне половината щикове да са си на местото, когато дойдат ония с брадите по три фута...

Ясно ли е?! Не чувам “тъй верно”! Продължавай да се обучаваш!

4.

Яжте лайна, бомбета! Аз много добре знам какво се говори за Армията в цивилния живот! В Цивила си разказвате страшни случки - че в Армията е като в Затвора и там ше ви бият до ебане и ще ви ебът до припадък! И тва е верно! Има Извращения в тая Армия и това си е!

Ебът ли ги войниците в Армията?! Ето това требва да се разясни на новобранеца - Докторът на Поделението е написал цела книга за това! А има ли такива случаи?! Има! Коскоджами ти танкист го хванали и го наебали някакви от КЕЧ-а! Войниче-българче му се изредили десет бивши циганета с криминално минало. Старите винаги ебат младите - или поне много им се ще. Ама с ебането шега не бива - не може двама стари да фанат млад войник и да го надуят с компресора - или поне не бива!

Аз обаче ше ви кажа друго - ебът тези, които дават да ги ебът! Армията, бомбенца, не променя характера - който си е влязъл лайно - ще си излезе още по-голямо лайно. Който е пич, се втвърдява и излиза още по-пич! В Армията мухъла се разваля, а желязото се калява - Как мож да му дадеш да те наебе, бе човек - нали и ти, и той имате достъпа до огнестрелно оръжие! Ми нали утре ше го застрелям, бе… Е тва е разликата между мъжа и жената - жената като я ебеш - тя вика: “обичам те!”… А нека мене някой да се опита да ме наебе… Ще го обичам ли?!!! - веднага го застрелвам както пожарникарско куче… Вижте, хората са страхливи, колкото и да им се ебе - просто не се давайте на Старите! И в Армията и в Цивила - никога не давайте на Старите дори и да си помислят за това… Ако обаче ви надушат що за жалки типове сте - пишете се вече наебани отвсякъде...

Човек трябва да има воля… Иначе страшната история от N-ското Поделение винаги ще бъде верна - хваща Стария едно бомбенце и още от началото го съсипва психически - това Доктора го нарича психическа зависимост със страхова невроза. Малко бой, шок и психо-атаки - и ето ти готов за секс новобранец. Като му каже Стария : “Бомбе, прави едно!”, новобранеца знае и му прави чикия. Като му каже “прави две!” - прави му свирка… “Прави три!” - това е команда да го наебат всички Стари от взвода. Така може да продължи през цялата Служба и дори накрая да се разделят със сълзи, разбираш ли… И на двамата накрая може да им стане приятно… Има го и това... Ами този дето дал да му наврат компресора отзад и да го подуят с увреждания! Това човек ли е?! Просто ако се наложи, човек трябва да се избира - или влизаш в затвора за убийство… или си с разкъсани от шланга дебели черва и други такива...

(следва)
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Старо 01.11.08, 03:38    6754    Re: GlobalLeader (6753) (click2open)   #2
GlobalLeader

(продължение)

5.

Какъв си бе, другарю редник! Директор ли си, какъв си?! На къв се правиш?! Тука си за да опознаеш унижението, болката, съсипията, гнаста и мизерията! Армията е Учебното поле на Живота! По време на Службата като никъде другаде в тоя свят можеш да бъдеш от двете страни на барикадата - просто ставаш Стар след само в месеца! И си връщаш веднага за всичко, нали! Връщаш и за обидите и за извращенията и за целуването на кенефния под и за боя, изяден в спалното и на други, определени за тази цел места… Връщаш, обаче както и на тебе са ти връщали - всичко връщаш на невиновните за твоето унижение, извращение, болка, гнус и мизерия! Връщаш на непознатите по-малки копеленца като тебе… Ако имаше поне един свестен войник в тая държава щеше хладнокръвно да запамети името и адреса на човека, на който има нещо да връща, да го намери след Службата и да му разтури живота… Това е най-нормалното нещо, това е отмъщение, нещастници, а не едните да съсипват другите и така от набор на набор, от урва на урва и от век на век - Падни! Прави “делфин”! Правиш “делфин” - като потна и хлъзгава риба ше пълзиш над креват, под креват и пак над креват, докато обереш мръсотията под тях… Най-обичам команда “изчезни като вятър” - често я казвам на жена ми… “Изчезни като вятър” - трябва много внимателно, с тихо подсвирване на уста, като имитираш ветър да се изнесете от помещението, където се намирате едновременно със Стария… Ясно ли е?! Свободни...сте!

6.

Гаджето ме чака на портала -

моли всеки срещнат офицер:

“Пусни Гошо (Пешо, Мишо) за минутка,

за да види що е путка!”

ой, китаро, чуй тъгата ми!

Я внимавай, мирно! Когато Обществото иска да накаже някого, винаги го лишава от ебане. Затворът и Армията и си приличат само по това нещо. И никой не знае това нарочно ли е така или случайно се е получило. Истината е, че всяка жена разваля дисциплината и е обект на спор. По време на Службата обаче вие ще се научите да цените сексуалната си свобода, ако ме разбирате кво искам да кажа… Всяка божа нощ като си легнете, и бомбета и Стари, настъпва един етап който Докторът на Поделението е нарекъл “Широко-Фантазионен Етап Преди Сън” (Ш.Ф.Е.П.С.). Ш.Ф.Е.П.С. е като КПП-то пред всяко Поделение, като ГСМ за осведомените и като Генщаб за всяка уважаваща себе си Армия. По време на Ш.Ф.Е.П.С. всички се правят на заспали, но никой не спи: всички колосват чаршафите с войнишката си рядка сперма! Като валяци ще се въртите в ужасноскърцащите си кревати (тип русенски) - бавно, тихо, с наместване на образ и картина, докато несменяния с месеци чаршаф се втвърди, опъне и на него, ако имате талант може да си направите кавър на “Великия Мастурбатор” на Салватор Дал… нали така беше?! Или Лопе де Вега беше?...

Единствената постоянна величина на глава от населението в Армията са чикиите… Ако съществуваше едно Всевиждащо Око, то щеше да се затвори от ужас виждайки кулминационния момент на Ш.Ф.Е.П.С., хиляди потулени и полуприкрити войнишки тела и пениси се гърчат и газират децата си като невидели женска ласка и докосване - което в техния случай си е точно така.

Каква заблуда за Командването само, а?! На всеки пост, пред складове с муниции и скривалища, пред караулното и пред Знамето, тайно от всички, всеки войник си прави манипулации от ръкоблуден тип. Знам ви аз вас - всичките си ги правите и няма някой да е пропуснал!!! И то не с цел да се задоволите, а с тривиалната идея да оскверните с жалката си телесна течност всичко свято, което трябва да бъде пазено. И ние сме чели Фройд, не се подсмихвай в строя… да не ти взема колана, копелдак! Точно по Фройд е тая работа: Нещото, което трябва да бъде опазено от войника, след края на караулната смяна “де юре” изглежда опазено. Но “де факто”, ако потърсите следи от пот и семенна течност ще забележите, че нищо свято не е останало в нашата Армия. И то е защото тя доста прилича на затвор. Поне що се отнася до ебането и Широко-Фантазионния Етап Преди Сън (Ш.Ф.Е.П.С.)

По въпроса за чикиите слягаме точка. В Армията никой не говори за тях. От фантук фантатък - фантазирайте!

7.

Свободно! Повечето от вас за първи път едва тук, в Армията ще подхванат някаква работа. Много съм щастлив и доволен за вас - длъжен съм да кажа, че по-гадна работа от тази, която ще ви накарат да вършите в казармата няма и не може да има. Бъдете сигурни - когато се наложи да се копае канал, точно на вас ще ви се падне асфалта и ще счупите сто кирки, докато се стопите от пот. И докато започне да префърква първия сняг. Много съм доволен и мед ми капе на сърцето като се сетя за първото ви дежурство по кухня, което се нарича “работно”. Ше работите у Помиярника - там където се изсипват двете хиляди чинии за миене след всяко ядене! Сърцето ми рипа от радост като си ви представям в работни дрехи, които смърдят така, че най-добрите ви казармени другари - съседите по легло ви хващат и ви изхвърлят през прозореца на спалното. Отритнати и безчувствени отивате да спите пак там - в Помиярника, където подът не е ремонтиран от триесе години, в него мозайката се е изронила и от триесе години в шуплите, дупките и фугите на този под се събира вода. А в тази триесет годишна вода, също от триесе години лежи и се разтваря войнишка храна или поне парчета от нея. Утайката в тези дупки, шупли и фуги представлява зелено-кафява лигава пелена и се нарича “гнас”. Ако не знаете, това е една крайна форма на понятието “гнус”.

Е, та това искам да кажа - че ще ви се наложи да спите в гнаста. Гнаста собствено не мирише на гадно, а на нещо гадно, което отдавна вече се е развалило. Което е добре за вашия жалък и много отворен характер.

Скопявали ли сте прасета?! Не сте?! Бегомарш да скопявате! Косили ли сте трева, тесали ли сте плевели, събирали ли сте сено?! Бегом да го правите и да знаете че такава работа се полага само на вишисти с късмет. Защото има и друг вид работа за хора с две висши: запушило се е не кое да е, а отходния канал на цялото поделение и някой трябва да влезе и да го отпуши. Интересно защо това се случва на всеки набор - поне по два пъти. Ако Стария реши да си прави вино в туба, той ви кара да намачкате гроздето и да хвърлите чепките в кенефа като ги затъкнете добре с лайняния прът. После се оказва, че кенефа на батареята е запушен. Всички бомбета - ходомарш на долния етаж да отвъртат тапите, за да се направи разследване с какво е запушен кенефът. Вие много добре знаете с какво е запушен, но когато отвъртате тапите на долния етаж и истински, реални, застояли, човешки лайна се изсипят върху вас, всички бомбета ще бъдете учудени пред Командването. Защото трябва да се скатае Стария. А Големият отходен канал на цялото Поделение, където човек може да влезе целия, но леко приведен, също така по някое време се запушва. Там има две положения - ако тъп влизаш, защото така са ти заповядали - заповедта е да влезеш до кръста в една не много течна течност, която си виждал само по филмите, но си бил сигурен, че е бутафория. В твоя случай не е бутафория, защото адски смърди - по това се познават истинските неща. Като си до гуша в тях и смърдят.

Ако си хитър пич обаче, преди да влезеш ще си поискаш пет дни домашна отпуска. Командването е благосклонно да раздава отпуски само когато има реални бойни действия и реални лайна. В случая печелиш от находчивост и имаш полза от най-отвратителните неща в този живот. На това, не забравяйте, ви е научила пак Армията. Интересно е само докато ползваш петте си дни и чукаш с кеф някоя путка, дали ще й признаеш как си спечелил тези твои пет дни свобода...

(следва)
Старо 01.11.08, 03:38    6755    Re: GlobalLeader (6753) (click2open)   #3
GlobalLeader

(продължение)

8.

Ако някой не знае, вече трябва да е запомнил - в Армията има военна тайна. Много военна тайна. И то такава, че могат да ви настръхнат всички косъми по тялото. Военната тайна може да бъде издадена на противника по много начини, но онзи начин по който ще я издадете вие, ще ви се случи само на вас. Просто ще бъдете на пост и страшно ще ви се досере. Такова досиране се случва на човек само един път в живота и то когато е на пост в Щаба през ноща, тоалетните (те са за офицери) са заключени и пред вас е блеснал лъскавия под на щабните коридори и просто няма къде да се изсерете. Това е пост N1, а напускането на всеки пост е пет години затвор по военните закони. Но животът и Армията са ви научили да се справяте във всяка ситуация. И понеже в момента имате Ситуация, просто си подавате задника през един от прозорците в коридора и като засрамена гаубица изтрясквате снаряда някъде в тъмното навън. Понеже сте културен войник и човек - намирате по кабинетите некаква хартия и се избърсвате с нея културно и малко гузно. Животът ви отново е хубав, защото вече знаете - може да е кофти в Армията, но да си в Армията и да ти се сере - това е няколко пъти по-кофти.

Което се оказва и вашата трагедия веднага на следващия ден. Изчезнал е свръхсекретен документ, на който са били дешифрирани, примерно, позивните на II-ра българска армия за стрелба към Одрин и Солун. Този документ наистина е свръхсекретен и вие си давате сметка за това със спокойствие. Докато не се разчува партенката, че точно с този документ (позивните) някой си е избърсал гъза и го е захвърлил в храстите.

Животът вече не е чудесен и лек. И то не само за вас. Военното контраразузнаване нарежда целия личен състав да се строи пред лечебницата, за да дава проби. Проби, не от къде да е, а от космите на задника. Щото докато сте се бърсали един косъм-издайник от задника ви се е залепил за омазаните хартишки, които (както вече и Врагът разбра) са суперсекретен документ. Просто вас ще ви разкрият по космите на задника ви - а в тях, както знаете, се съдържа повечето генетична информация на човека.

Така или иначе ще ви хванат - хубаво е да дадете проби от космите си на задника след като цялото поделение вече е дало. Не за друго, а защото Армията ви е направила философ и тъжен регистратор на живота. А да регистрирате такова нещо си струва - четиристотин епруветки с четиристотин криви мъжки косъма в тях. Косми от задника.

Сега вече се досещате защо Докторът на Поделението е такъв идиот.

9.

Вече сме приятели, май а?! Оправи строя! Всяко Поделение, момчета, си има свой Царски път - там откъдето се бяга. Защо бягат войниците?! Докторът на Поделението пак има свое решение на този въпрос - щото им е скучно. Скуката, такава, каквато ще я изпитате, болезнената, взривяващата скука, в която няма какво да правиш. Или всичко, което ти се прави е забранено. От такава скука човек се подува, става идиот, започва да фъфли и да не си уцелва устата с лъжицата. Войникът бяга, защото му е гот да си открадне часове свобода - да си я заслужи, да не го хванат и да измами системата, самата Армия. Когато войникът започне да бяга и вече не го хващат (често) - той вече може да се уволнява - повече от това в точно тази Армия той няма какво да научи.

Бяга се най-често до близкото село за Алкохол. Той е причина Старите да те признаят за пич и да престанат да се ебават с тебе. Който от бомбетата донесе една мешка с алкохол от селото без да го хванат - печели правото на бухалясване - ритуал, в който бухалчето става стар бухал, стар бик - въобще Стар! Ритуалът представлява да минеш през шпалира на Старите и всеки да те съсипе от бой с квото е хванал в ръце - с възглавници примерно, но и с лопати, кубинки, дръжки на брадви и прочие твърди предмети.

Бяга се защото гаджето ти се е наебало с друг. Това е най-неуважителната причина за едно бягство. За такова нещо аз пращам в затвора. Разбира се, че ще се наебе с друг. И при нея да си, тя пак ще си намери да се наебе с друг.

Бяга се също, защото в близост до всяко Поделение има по една ПеСеКа (Приснодева Селска Курва - обикновено се казва Дишка), с която половината от наличния състав осъществява сексуални контакти, а другата половина още не, защото не знае за нея. И тази Дишка е единственият начин да станеш близък със Старите и особено с Ефрейторите, ако изключим възможността да се сбиеш с тях (по-добре дъщеря - манекенка, отколкото син - ефрейтор).

Бяга се, защото не се издържа на простотията на себеподобните. В Армията, ако някой иска да те пита дали си имаш приятелка, той се изразява по армейски. А по армейски въпросът звучи така: “Имаш ли си путка?!”

Бяга се защото затворения човек има цел. И тя е да избяга. Нищо че ще го хванат. Бяга се за спорт, просто заради един дъх Цивилизация. Най-честите бягства са само на няколко метра от оградата - самият факт, че си извън Армията и Поделението вече те прави друг човек.

10.

Изправи се гора от стомана

насочете се бойни дула

насочете се в гневна закана

към Врага, който носи Война...

Никой да не мърда! И всички по спалните помещения!

Никой не иска Армия. Никой не иска Война. Обаче Война има. Не може без Война, както не може без жени, ебане, алкохол и американско кино. А Войната не може без Армия. Не може да си представите какво щастие е за всички ни, че имаме една отвратителна Армия, която не ни се налага да използваме в една чудесна Война.

И който се скатава от Войната и от Армията - той става жертва на себе си. Знам, че няма да го разберете сега, но един ден ще го усетите - онова нещо, което те кара да пееш в мирновременна обстановка - такова нещо откриваш, когато пееш заедно със още сто човека. А със сто човека ти се удава да пееш единствено в Поделението. Нито един от вас не може да пее добре, обаче понеже сте много, понеже се стараете и сте уверени, понеже краката ви отиват някъде и ви правят ритъм - песента, пичове, се получава. И от песента усещаш онази животинска гордост, че не си сам, че няма да се дадеш лесно и ако се наложи може да убиваш понеже- Понеже така се налага - както при всяка Война. Защото Армията е вашият малък, нужен, тренировъчен, имитиран Апокалипсис. Апокалипсис сега, като малка тренировка, в която си губите времето, за да може като дойде истинския Апокалипсис, като дойде отново времето за мъже - да сте мъже в оня смисъл, в който малко мъже го могат. В Армията ставаш мъж не защото вече си готов да посрещнеш Апокалипсиса утре, а защото по най-безопасния начин разбираш как изглежда той. Който не е минал оттам не само, че не е мъж, ами като му дадеш автомат започва да си играе на войници. Което винаги е едно взривоопасно упражнение за всяко едно Общество.

Понякога Апокалипсисът не идва с години и с поколения - той се появява в някакъв неведом цикъл - молете се да не се появи докато сте живи. Налага се да се молите.

Налага се да мразите и да пиете кръв от циците на Самотата, да се справяте и да се напъвате, да се страхувате и да плашите, да слушате Възхвала на простотията и да треперите от безсилие и ярост, от врява и безумство. Никога не сте си мислели с тийнейджърския си мозък, че има място, където всичко свързано с мисленето трябва да бъде предоставено на други. Трябва се да се подчините. Малко по-късно, сред хилядите случаи на подчинение и компромиси в твоя живот разбираш, че единствено първия път си е заслужавало да се подчиняваш. Пък и няма как.

Има, верно е - има неподозирани глупости, има ужас и загуба на време която никой не може да прости - обаче си заслужава. Понякога си заслужава материално, морално, физически и психически да паднеш толкова ниско, колкото не си и предполагал, че можеш - просто защото това е Светът, това е лайняния ви Живот, това е Война и това е Армия все пак. В тези четири неща няма победители. Има само оцелели.

карлово 1998
Старо 17.12.08, 10:05    7119    Re: GlobalLeader (6753) (click2open)   #4
GlobalLeader

Продължавам с разкази и цитати от форуми:
__

Бях събуден към 5 часа с шутове по леглото и звероподобни викове "Стаааааи всички пу..и майнииии!!!!!Стаай бързо бомбета, майка ви да е..а!!!!!
Изсреляхме се всички на вън в заскрежената утрин осъзнавайки ,че всичко вече е както трябва.
Шега нямаше.Нямаше ронини и приятели.Бях сам сред още около 800-900 воиници.
От тук нататък обидите, ревовете на някакви бесни незнайно защо ефрейтори и заканите за брутална саморазправа станаха нещо естествено за живота ми.Мизерията и бруталността бяха придружени от глад.Как така нали войниците се хранят добре? Да ,ама не?Сега ще обясня.
След като всичките ни хранителни запаси бяха затворени в един склад и повече не ги видяхме лавката която можеше да осигури нещо за хапване не работеше - случайност.
Строява се целия полк са закуска, обяд и вечеря и сценария беше идин и същ - всички воиници се втурваха като огромна фуния към входа на столовата като стадо бесни прасета.Когато младите войници успееха да влязат половината от храната беше на земята а другата изядена от старите войници.Аз буквално си излизах гладен от кочиноподобната столова.Гладът продължи около 3 дни ,когато просто реших,че с цената на шутове ,бутане,лакти и зъби ще се добера до заветната храна.Успях.Наи-после сит и донякъде удоволетворен и в същото време вече в спречкване с двама-трима стари които се заканиха ,че ще има последствия.Не ми дремеше каквото дойде ще му мисля после.
След години цялата картинка ми се изясни.Да , всичко това е неизбежно и необходимо.Войника трябва да е кален както на физически несгоди така и на унижение и психически стрес.Което оцелее е истински войник.Това е истината.В казармата няма място за мрънкане и хленчене.
Още войникът трябва да се подчинява безпрекословно,а как това ще стане ако самочувствието му е до небесата.Затова глад ,бой , учения и строева подготовка.Успяха, смачкаха ни ,Но и ни направиха по силни.В следващите постинги ще ви разкажа много интересни неща.Вероятно това за хората от моето поколение няма да е интересно - незнам,но за сегашните момчета които учат и няма никога да им се наложи да бъдат в подобно положение(освен във война - пази боже),може би ще им е интересно.

2. roy - Тогава имаше дисцип. Дисцип - во...
04.12 15:08
Тогава имаше дисцип.
Дисцип - военен затвор.
Познавах хора които са били в дисципа 6 месеца за нещо като - събута обувка по време на стойка т.е. когато си часови.
Дисциплината и респекта се градеше върху страх не върху уважение.
Това да посегнеш на офицер!!!Направо иди си пиши некролога.
Имало доста саморазправи те и за това са легендите имело и извращения за които няма да ви стигне въображението.
Вказармата както можеш да биеш така и можеш да бъдеш бит със знак за равенство относно последствия и начини.
Не толкова лесно да пребиеш човек без нищо и за удоволствие, защото за две години едва ли ще се опазиш невредим.

5. анонимен - Гавра с младите
04.12 17:22
Казармата беше едно престъп;ение към младите в България. В най-активните години ровехме окопи и пазехме знамето на полка, глупост, глупост, та дрънка! За дисципа е 100% вярно, само защото си погледнал офицер "накриво" до седмица ти "организират издънка" за дисцип.
Офицери ставаха най-глупавите момчета които дори за детски учителки в шумен не са ги приели.
Глупавата ми вяра в армията умря първите месеци, когато ни обясниха, че целта на поделението е във време на война да води бой 15 минути на един гол баир докато ни избият. С това щели сме да дадем време да дойдат руснаците от Варшафския. Със запаса над 6000 човека за 15 мин. - това беше калкулацията!
И вида на плачещ офицер отказващ да изпълни заповед да обезвреди "неразрив" на 122мм снаряд, естествено наборните сапьори си свършиха работата, техния живот не е особенно ценен, идва нов набор.

7. katan - Моите спомени, макар и малко инд...
04.12 17:51
Моите спомени,макар и малко индиректни датират по-назад от твоите 20 години!
Слушала съм , а и ЛИЧНО съм виждала какви ли не извращения!
Това,което пишеш е много меко!
Бях потресена от един факт - запали се автомобилния парк в едно голямо поделение и изгоряха няколко автомобила.
Командирът на дивизията беше "бесен", че вместо някакви си камиони и джипки/ГАЗ-ки!/ не били загинали примерно няколко войника! Това щяло да покаже социалистическото отношение и възпитание на войниците/е, може и някой от сержантите и старшините или офицер!/.Важното в случая беше да има ЧОВЕШКА ЖЕРТВА!!!
В този момент четях една книга на ГРЕЙЪМ ГРИЙН - "ПОВИКАЙ МЕ".
Там съдеха един командир на отделение, че е допуснал да загинат двама от неговите подчинени по време на военна операция ,а самият той е бил ранен! Става дума за американска военна операция по време на Втората Световна Война някъде в Тихия океан,срещу японците...
Въпросният сержант от американската армия беше удостоен с орден на КОНГРЕСА /за заслуги/ и с ПУРПУРНО СЪРЦЕ/за раняване и загуба на единия си крак!/.Но въпреки това,военният съд го съдеше за смъртта на неговите двама подчинени !
Бях изумена от това ,което четях и това,което се случваше в "наши дни".
Имах неблагоразумието да споделя мнението си с един политофицер и моментално станах "ВРАГ".

Да си новобранец е тежко.Особено ако си слаб характер.В казармата естествения подбор е ужасяващо близък с този от природата.А природата както знаем е безкомпромисна и жестока.Слабият умира.Силният оцелява.

В казармата оцеляването има смисъл повече като оцеляване и изграждане на духа , като не изключвам и буквалния смисъл на тази дума.Силният макар и новобранец буди респект у старите и ако не си прекалено предизвикателен към тях можеш да събудиш и уважение макар и прикрито от страна на силните стари, и злоба и заядливост от слабите стари.Но слабаците макар и стари са презряни от собствените си другари.

Няма да изпадам в досадни и подробни казармени истории.Може само бегло да спомена някои като подкрепа на филосовските разсъждения на тази тема.

Кое е първото и най-важното което осъзнаваш в казармата?Това е неистовата необходимост да се запазиш като личност.Личност с достоинство и чест.Бях готов да убивам за тези две неща.Там осъзнаваш важността на тези категории.

Никак не беше лесно да постигнеш тези иначе вече клиширани неща.

Да,правех сапунки(ще обясня за тези които незнаят какво е),в продължение на 6 месеца може би на всеки 3 дни.Ръкавите на куртката ми бяха прогнили от влагата.Всички новобранци от незнайни времена правеха това, правех го и аз.

Не , това не беше унижение, ще стигнем и до извращенията.Сапунката и чистотата в ротата беше задължение.Цяла нощ с изкл. на около 4 часа се чисти помещенията и оръжейната на ротата.Ако има сняг се чисти,лед, листа и т.н.

Това се правеше от двама дневални.Цепеха се дърва и се носеха въглища.Печката се палеше и поддършаше цяла нощ.Цялата рота се инспектираше на сутринта от дежурния по рота и само някъде нещо да не е почистено както трябва те очакваше “непоряд по служба” – ново инзвънредно дежурство.Стигал съм до 18 непоряда по служба –това са 18 пъти през ден да си дневален.Беше доста изтощително,но имаш много време за размисъл.Там някъде взех решение да започна да уча английски език самостоятелно в казармата и така оползотворих доста време .Сега този език ми е една от вратите към света.

Имаше много простотия и селяния.За мое съжаление простотията и селянията мразеха интелигентността и ерудираността.Бързо осъзнах, че ако по-малко изпъкваш с тези неща е по-добре за теб.Докато си слаб трябва да мислиш и приспособяваш,но интелигентно и без гъзоблизане.По този начин заблудих тъпанарите, които нямаха мозък колкото и една пуйка и в същото време умните имаха проницателността да разбират нещата в дълбочина.

По някога и тъпанарите имаха интуиция и ги дразнеше нещо в мен и те не си го обясняваха,но се опитваха да се налагат със сила.Е тогава идваха тупаниците.Бил съм и съм бил бит.Няма значение, важното е да се запазиш.

В един момент осъзнаваш, че е по-страшно да си загубиш уважението и достоинството от колкото да те пребият от бой.

Другото нещо което осъзнах, че срещу мен се изправят също хора ,също толкова уязвими като мен,със същите страхове и комплекси и същия егоизъм и себелюбие.Както ти можеш да си унизен и пребит така и твоят душманин може да го сполети същото даже и по-страшно защото отмъстителността умножава жестокостта.Номерът беше просто това да им се покаже и някак си нещата се уталожваха.

Наред с психологията си вървяха и обучението,стрелковата подготовка, строевата подготовка,военните учения.Всеки ден сутрешна физарядка 2км бягане голи до кръста при –15 градуса през зимата и “марш на скок”(бягане със пълно боино снаряжение през лятото)16 км всяка седмица освен физическата подготовка.

Бях невероятно жилав и здрав като кремък.Правех 18 коремни възлизания първите 6 от които изобщо не докосвах лоста с тяло.Бягането на дълги разтояния предизвикваше у мен единствено досада.Това беше резултат на неистови усилия и несгоди,които при други условия не бих си ги причинил.Но факт е ,че в краина сметка се оформи един силен физически и корав психически човек, които смея да кажа беше се превърнал неусетно в мъж.

1. анонимен - Efreitor
05.12 23:36
Mnogo dobre go opisa! Taka beshe v rodnata kazarma. Njakaksi prezhivjahme i tova tzudo!

2. анонимен - Efreitor
05.12 23:42
Az sluzhih v Momtzilgrad e tam edin ot novobrantzite go usetiha tze e slab i edinja ot starite voinitzi go beshe hvanal da go zadololjava sexualno! Pone tova mi kaza novobranetza. E az bjah kato nego e ne smeeh da se obazhdam. Takiva bjaha vremenata.

17. bashibozuk - spasunger
06.12 13:05
ако искаш ходи цял живот в казармата, без да караш другите. Каляване, дрън дрън, глупости! Ако някой смята, че казармата е умален модел на обществото, то значи му харесва малоумно общество. Преди известно време попаднах на едно прадаване -наш войн, българска армия или там каквото щете се казваше. Беше малоумно, направено от малоумници, които интервюираха други малоумници. Най-голямо удоволствие ми донесе едни малоумник, който запитан от друг, какво му е дала казармата, отговори така: "Казармата ме научи да бъда мъж. Само лигльото прави каквото си иска, мъжът се подчинява!"

27. roy - Мая, сапунката представлява сл...
07.12 12:45
Мая, сапунката представлява следото:
7-8 сапуна тип БНА се настъргват обикновено на пружината на някое легло.В предварително загрята вода една кофа се изсипва настъргания сапун заедно с още няколко съставки в зависимост от въображението на дежурния по рота.(паста за зъби,веро,прах за пране,паста за миене на ръце и др.)Сместта се бърка до пълно хомогенизиране.След което слузестото вещество се нанася с парцал върху мозаечния под на коридора и след това отново с парцал
се изтрива до скърцане.Коридора е не по къс от 20-30м. широк около 3м. и прилежащи фоайета ,значи квадратурата която се покриваше беше около 80 кв.м.Чистотата на коридора беше забележителна ,но с голяма трудоемкост защото никъде в поделението неможеше да се намери специална дръжка за парцала и трябваше да си наведен с парцал в ръка.
Старо 03.04.09, 11:40    8373    Re: GlobalLeader (6753) (click2open)   #6
GlobalLeader

А комунистите бяха измислили начин за легално отърваване на казармата - договор за бачкане 5 години в Кремиковци! Ако ти е кеф!
Старо 03.04.09, 17:43    8374    Re: GlobalLeader (8373) (click2open)   #7
Гост
Гост

Постове: n/a
Стига си писал глупости GlobalAdmine ти направо ме отвращаваш тука . Ега ти извратената работа ти да не мечтаеш да ти се случат подобни неща ?
  Отговор с цитат
Старо 03.04.09, 19:39    8375    Re: Гост (8374) (click2open)   #8
GlobalLeader

Разбира се, че не. Но държавата ИСКАШЕ да ми се случат! Също така атакаджиите с искането си за връщане на задължителната служба, искат горното за целия народ.
Старо 03.04.09, 20:46    8376    Re: GlobalLeader (8375) (click2open)   #9
Гост
Гост

Цитат:
Първоначално публикувано от GlobalAdmin Виж пост
Разбира се, че не. Но държавата ИСКАШЕ да ми се случат! Също така атакаджиите с искането си за връщане на задължителната служба, искат горното за целия народ.
Това което става между хората няма нищо общо със офицялната стратегия за защита на България от външни нападения . Това че са ставали извращения във армията са проблеми на офицерския състав който служат във самото поделение . Заради такива поблеми не можем да обвиняваме Българския народ и да мразим Държавата си въпреки всичко ние си оставаме Българи .
  Отговор с цитат
Старо 03.04.09, 22:15    8377    Re: Гост (8376) (click2open)   #10
GlobalLeader

Щом не е имало кой да накаже тези офицери, значи виновна е държавата!
Старо 03.04.09, 22:54    8378    Re: GlobalLeader (8377) (click2open)   #11
Гост
Гост

Цитат:
Първоначално публикувано от GlobalAdmin Виж пост
Щом не е имало кой да накаже тези офицери, значи виновна е държавата!
До някъде тези проблеми отвратиха много Българи те мислят като тебе и започнаха да работят срещу България за това не хаят че България се ислямизира и си отива а това е един от проблемите който предизвика Българите да мразят родината си . Дано мурала във армията се повиши за напред и трябва да се работи много във тази насока но винаги зависи от поведението на самите войници а май морала сред младите със всеки изминал ден става все по елементарен и сексуално збъркан . Света се променя и моралните ценности безвъзвратно се променят а това е много сериозен проблем защото това нещо постояно се афишира по медиите а много младежи вече не им прави никакво впечатление дори се опитват да подръжават на сексуалната простотията която се шири .
  Отговор с цитат
Старо 03.04.09, 23:23    8379    Re: Гост (8378) (click2open)   #12
GlobalLeader

Аз не съм започнал да работя против страната и далеч не съм от тези, на които им е все едно, че страната се ислямизира!
Старо 20.06.09, 01:39    9058    Re: GlobalLeader (6753) (click2open)   #13
GlobalLeader

Добавям и някои интересни коментари под филма "Граница":

Цитат:
Великолепен български филм от по-новото време, потвърждаващ тезите на бившия ми ротен от казармата, че "Простотията е основна движеща сила в армията" и, че "От майор нагоре не е звание, а диагноза". 5-ца от мен.

...

истинското сдухване не е в отношението между войниците (всъщност в гранични войски не съществуват стари и млади войници) - но дългите преходи, които се правят.. без значение от обстановката.. дали е +40 или -45 градуса - трябва да си обиколиш учасъците.. надядите са всеки ден - като на всеки 6 дни ти се полага по 1 почивен (можеш да си ги събираш за отпукса - и като станат 7+ дни ги получаваш на веднъж)
проблемът е, че си забучен на майна си.. без ниакакъв контакт с цивилизацията.. най-близкото населено място (населено с младежи средна възраст 75 години) е на поне 20 км.. които естествено трябва да извървиш пеш за да стигнеш до някаква автобусна спирка, където по някога минават автобуси... ако си късметлия след около 24 часа след отпуската може и да си в къщи (но късметлиите са в червената книга..)
практически на границата си беше "въоръжен туризъм".. доста диви прасета гръмнахме /и естетсвено изядохме.../
един изрод от заставата удуши вълк с голи ръце.. хах.. отишал пича да пикае - кумчо вълчо му скочил на битка.. и младежа се видял в чудо.. докато му счупи гръбнака.. но все пак успял - преди "колегата" му да вземе решение как да се справи с проблема (защото не е било сигурно дали ще успее да застреля вълка в схватка с войнка)
за жалост не присъствах на това велико шоу - но разгледахме добре трупчето на кумчо вълчо.. (на другият ден от този труп бяха останали само кости..)
абе.. интересни неща имаше на границата.. но в общи линии този филм показва добре развита фантазия - и почти нищо общо с истината..

...

най-красивата случка беше наши хубустници строили циганите в кръчмата държат автоматите и ги карат да пеят "камъните падат" - уловиха ги.. и ги държаха 15 дни в ареста.. разжалваха ги и двамата (единият беше млад сержант и стана ефрейтор а другият от ефрейтор стана редник..) - носеше се слух, че нашивката им е спестила 3-те месеца дисциплинарна рота (колко е вярно не знам)
всъщност ние зимата ядяхме само диви прасчуги.. защото веднъж паднал снега.. до заставата може да се стигне само с хеликоптер.. но се сещате, че в нея зона хеликоптери не могат да подхвърчат.. т.е. нямахме избор (освен ако не искахме да умрем от гладна смърт.. 5 месеца изолирани от света) освен да думкаме прасчуги.. най ефикасно беше от вишката със СВД-то гледаш всичко бяло.. и нещо черно се движи.. хващаш на мерник прасчо.. и го думкаш.. после с големите ножове ходим и го разфасоваме и всеки примъква по един бут на гръб..

...

Филмът е много хубав и реален. В него не е уточнено, точно през коя година се развива действието, но след като бяха застреляни момче и момиче от бившата ГДР, то това е било преди 1988 година. Мненията на всички останали, служили след тази година смятам за пристрастни. Истина е, че за убит "нарушител" даваха домашна отпуска. Нет человека, нет проблема! На това се разчиташе. След като поне 6 месеца си живял напълно откъснат от цивилни хора ти ставаш идиот и вече не ти пука, дали ще убиеш някого, само и само да видиш за няколко дена "цивилизацията". Границата, като държавна институция трябва да служи най-вече на това, да не могат да влезат в страната ни недобронамерени хора. Но преди 1989 тя служеше за това, да не може никой да излезе от страната ни. Понастоящем си плащаме данъка.

...

Нито отричам пълната скука и мизерен живот. Аз лично съм се качил на заставата януари 1988 и за пръв път съм слязъв в цивилизацията юли 1989. Че никой не ни е карал да стреляме от упор така е, но е истина, че за застрелян нарушител даваха домашна отпуска. А наистина границата се пазеше много повече отвътре отколкото отвън. Беше важно никой да не избяга в "гнилия запад" ако можеше да бъде хванат жив добре, ако не... Общо взето всичките, които сме хващали бяха като тоя първия лудия. Иначе кой ще ти тръгне по горите, без да знае къде отива.

...

Гордея се с факта, че първо отидох за служа, а после завърших висше образование и не съм кандидатствал навсякъде и на всяка цена, за да отложа казармата като някои плъхове и мамини синчета. Служил съм и в Джебел, така че знам какво е мизерия и изолация. Казармата е нещо тъпо и безсмислено в общи линии, но който не е служил не е мъж. Защото тази земя едно време дедите ни са я отвоювали на кон и с меч, а сега е модерно да си разглезено "синче" с "европейско" мислене. Само, че който не познава и уважава страната си и историята й е...

...

Филма е прекрасен като за мизерното време в което се снимаше. Естествнео има окрасяване но все пак почти всичко се е случвало. Даже мога да кажа имаше много по гадни неща.
Служил съм в ГВ Момчилград на застава Хала 5 и 6, старшината на заставата беше малко по голям боклук от командира във филма, за зводния ми който го направиха от ст.лейтенант на редник не искам да говоря - 12 дела. Все още много момчета се стряскат насън от Смърта на 11 застава :-D Бил съм и на сръбската гранциа - но ужаса от момчилградският наказателен отряд го няма а мисля че филма описва положението по тези застави.
Още съм в ужас като се сетя за секретите който давахме по 27 часа без вода и храна в гората

...

аз съм служил като граничар на станке лисичково,и там си беше почти като на война!!!!!
така че да не ми умуват разни дето са се скатавали година и половина в някое затънтено поделение в чакане на събота и неделя ,за да излезат отпуска и да се напият!!!!!аз за година и половина имам само полагаемата ми се отпуска и 1 гарнизон от 48ч.!!!!!!!!!! :!: :!:

...

Служил съм по тоталитарно време на границата и знам какво е да подивееш, като 15 месеца не виждаш хора, освен тези от заставата.

...

Абе май тва беше филма с козичката и срамните въшки, 'ко ме разбирате ...

...

Филма е изключителен , показва истината даже много по-гадни неща са се случвали по заставите. Винаги когато гледам този филм си спомням времето когато служех в момчилградските застави Хала , Нимфа и Кюстендилската Войвода

...

Браво за филма! Всичко в него е истина. Попитайте тези, които са служили в казармата преди 30-40 г. какви простотии и извращения имаше във войската. За 2 години изперкваш тотално от малоумни заповеди и натягане на кариеристи.

...

Освен това в член 99 от кой закон беше вече съм забравил но гласи ,че ако нарушителя не спре след контролен истрел във въздуха следва такъв в тялото на нарушителя.Така че на тези 106 души на 40 години явно доста им се е тичало щом не са спрели и са получили куршум.
Само за дено ме е яд ,че ебаха мамамата на армията!!!!!!!!

...

Имаше и свестни хора от командирите, но 2/3 бяха психясали социопати, отнасящи се с войската като с роби. Лично аз изминавах на ден между 12 и 20 километра (повтарям ежедневно!), които при сняг или дъж отнемаха енергия и време като за двойно по-голяма дистанция. Най-якото е че по време на тези пеши патрули бяхме щастливи, че не сме в заставата, при оня изрод командира. При издънка нямаше арест, а трудово поравителна практика която докарваше всеки потърпевш до ръба на полудата. Така че колегата граничар говори за оперативни застави, но не споменава нищо за наказателните застваи, а във всеки отряд имаше по една такава поне. Аз именно служих на такава застава, като единствената ми вина, за да ме пратят там е че нямах връзки в щаба и нямах пари да компенсирам това, а все някой трябваше да пратят там. Пращаха ни всеки един издънил се солджър, при което още при влизането в портала някои започваха да хленчат, включително и такива 20 дни преди уволнение. Командира беше бивш самбист, тренираше културизъм и консумираше наред със свинските пържоли (взети от нашите порциони за полагащо се за деня количество месо) и бионабол. Комбинацията от сила и бойна техника правеше чудеса с физиономиите и ребрата на наборите. В резултат на "прогресивните" възпитателни методи на командира, на комплексните изпити през есента всички без изключение покрихме нормативите по физическа подготовка за "отличен" и се наложи да ни намаляват от оценките, щото никой нямало да повярва (!?). Накрая уволниха дисциплинарно откаченото копеле за побой над войник, който извървя 12 километра пеш, докато го настига някакъв камион и го закарва във Видин, в граничния отряд, където влиза при оперативния дежурен и оня замалко да припадне като вижда на какво прилича човека. Толкова за морала на някои командири. По въпроса за козичката, това си беше практика на някои войници, които дори прилагаха и "граничарска хитрост" - пъхват двата крака на козата в гумен ботуш, да не рита много и любовната игра се разгаряше с пълна сила. Но това женчовците дето не им даваха последните години от наборната служба да дават наряд с автомати (поради отдалечеността на мама, поради натрупано психическо напрежение, поради опасност от самоубийства, поради непредвидимите последици от употреба на марихуана и АК-47 и тем подобни педерастии) няма как да си го представят. Така че аз давам "отличен" на филма по отношение на достоверността, нещо с което вярвам и другите нещастници, служили на наказателни застави, ще се съгласят.

...

Беше Виденовата зима и комунистите за малко не ни умориха от глад. След "обилна" закуска от лъжичка конфитюр от череши, намазана поравно върху две обикновени бисквити, от нас се очакваше да направим обход от над 30 километра. С необходимата бдителност, разбира се.
Старо 24.06.09, 00:49    9120    Re: GlobalLeader (9058) (click2open)   #14
tano079

Регистриран: 30.12.08
Постове: 530
Thumbs down Мърморищия Глобамин .

Глобамине ти до кога ще пишеш простотии във интернет , замърсяваш пространството тука . Разбрахме за твоите приказки от 1000 и една нощ . Аз ще ви разкажа една приказка от сорта на фантазиите на Глобамин .
  • На един самотен остров аз Робин Зон Крузо и моят боен другар Петкан гледах ме как големия бял кораб минава , минава и заминава . А капитана на кораба извика . Къде са човекоядците ??? А Робин Зон Крузо отговаря . Изядохме ги одавна със Петкан не се страхувайте можете да слезете на острова ! .
  • Глобамине , що ме качваш на върбата ??? Стига си преувеличавал , какви са тези Кумчо вълчо и тези хващаш прасчо и го думкаш , и разните му прасчуги , фантазии , фантазии до безкрай . А за козата можеше да не пишеш , много фантазии развинтини имаш , откъде на къде по границите ще се разхождат кози , апък и тези граничари ще ги изкараш че са толкова зле че са подпукали козите Бре този Глобамин е много извратен , човек без срама .
tano079 е офлайн   Отговор с цитат
Старо 24.06.09, 02:48    9123    Re: tano079 (9120) (click2open)   #15
GlobalLeader

Това са коментари от сайта zamunda.net под филма Граница.
Старо 24.06.09, 11:13    9128    Re: GlobalLeader (9123) (click2open)   #16
miracle

Регистриран: 22.06.09
Постове: 9
Има смисъл да се ходи в армията! В момента израстващото поколение всички са п**ки и мамини синчета. Ако стане война кво правим. Нали ще се напикаят полувината като помиришат фронта. Трябва да се върне задължителната служба, но да се подобрят условията и да се проверят началниците. Вече не е тоталитарен режим, а демокрация, различно е ! Но пък от друга гледна точка ако стане война тя ще е игра на "Кой по-бързо ще натисне копчето за изтрелване на ядрената ракета". Мисля, че единствените, които притежават някакво чувство за дълг към страната си са именно господата офицери, за това и тях ще подкрепя на изборите...
miracle е офлайн   Отговор с цитат
Старо 24.06.09, 11:57    9130    Re: miracle (9128) (click2open)   #17
секси
Гост

А като идат там мъже ли ще станат, като им скъсат аналните пръстени от секс?
Ни знаете, ли че в армията като няма много жени и правят по между си перверзии?
  Отговор с цитат
Старо 24.06.09, 16:57    9136    Re: miracle (9128) (click2open)   #18
GlobalLeader

Нали затова е НАТО и платената казарма. А без НАТО, при сегашния баланс на силите, даже и със задължителна казарма страната не може да издържи сама на нападение от съседите.
Старо 24.06.09, 16:57    9137    Re: секси (9130) (click2open)   #19
GlobalLeader

ти специално, с този ник ако отидеш, точно това ще ти се случи.
Старо 24.06.09, 22:39    9144    Re: секси (9130) (click2open)   #20
Гост
Гост

Talking Ей збъркан загорял гей ./ секси / .

Цитат:
Първоначално публикувано от секси Виж пост
А като идат там мъже ли ще станат, като им скъсат аналните пръстени от секс?
Ни знаете, ли че в армията като няма много жени и правят по между си перверзии?
Там много рядко ставаш гей , във повечето случай те си влизат готови гейове , плашливи със малко опит , защото майките ги испращат там за да станат мъже . После ходят се хвалят на съседката как техния син станал голям мъж , държал автомат .

Като си гей и като влезеш във армията ставаш като секс автомат за освобождаване на хормоналната енергия на аскера , там ги ебът във всички дупки и винаги е по много , там ще те научат и да гълташ ако не можеш , там е рай за педеразите , със този линк си вътре с двата крака .
  Отговор с цитат
Старо 24.06.09, 23:33    9145    Re: Гост (9144) (click2open)   #21
погнусена
Гост

Истината е, че в българия нямя 100% хетеросексуални мъже - познавам женени мъже които си плащат на студентчета за по една свирка поне. В България или си гей, или си бисексуялен явно. Почти няма мъж, който да не му е "духал" друг мъж. А това е ужасно! И те не си признават, а се правят на големи мъже: "Щом аз съм ги таковал, а не той мене значи не съм гей."
  Отговор с цитат
Старо 24.06.09, 23:35    9146    Re: Гост (9144) (click2open)   #22
Фифи
Гост

Цитат:
Първоначално публикувано от Гост Виж пост
Там много рядко ставаш гей , във повечето случай те си влизат готови гейове , плашливи със малко опит , защото майките ги испращат там за да станат мъже . После ходят се хвалят на съседката как техния син станал голям мъж , държал автомат .

Като си гей и като влезеш във армията ставаш като секс автомат за освобождаване на хормоналната енергия на аскера , там ги ебът във всички дупки и винаги е по много , там ще те научат и да гълташ ако не можеш , там е рай за педеразите , със този линк си вътре с двата крака .
А тия дето ебат педерасите мислиш ли че не са същите? Или не, те са истински мъже? Ама един истински мъж не би таковал педерас разбираш ли това?
  Отговор с цитат
Старо 25.06.09, 01:37    9152    Re: погнусена (9145) (click2open)   #23
GlobalLeader

Напомням, че този форум и тази тема не са НАТФИЗ да се упражняваш в различни роли. Този форум и темата са за сериозни дискусии. В последните дни си извършил поне 5 нарушения на правилата, а това съответно означава, че или ще трябва да престанеш да нарушаваш правилата, или ще се започне с ограниченията.
Старо 25.06.09, 21:35    9168    Re: GlobalLeader (9152) (click2open)   #24
miracle

Регистриран: 22.06.09
Постове: 9
Естествено, че стават мъже в казармата. Там се научаваш какво е да не си до мама всеки ден! Без казарма тука ще стане като гей парада в Германия. Ей за това искам да подкрепя военните ей са на изборите белким върнат казармата или поне измислят някаква алтернатива, са не е нужно да са толкова тежки условията.
miracle е офлайн   Отговор с цитат
Старо 25.06.09, 23:08    9176    Re: miracle (9168) (click2open)   #25
GlobalLeader

Американците нямат задължителна казарма - зле ли им е?
Ти мъж или жена си?
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies