edno.info  

Назад   edno.info > Политика > Модериран раздел > Политика > АТАКА

АТАКА ataka.edno.info
Атака

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 23.06.09, 17:49    9109   #1
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 614
Default Защо Атака има полза от ДOИП?

Във форума на Атака тази тема беше цензурирана, затова ви я пускам тук, да я разпространявате:

Цитат:
Над 70 на сто от гласувалите за БСП в евровота са пенсионери на възраст над 61 години, живеещи в по-малките градове и селата, със средно и по-ниско образование.
http://www.dnevnik.bg/izbori2009/par..._mladite_levi/

Да предположим, че БСП получава 18.5%, а Атака получава 11.96% и, че примерно това означава 44 депутати за БСП и 28 за Атака.

Ако пенсионерите не гласуват, това означава, че БСП ще получи само 30% от тези 18.5% = 5.55%, а Атака - 3.59% ако предположим, че 70% от гласуващите за Атака са пенсионери. А ако те са примерно 50% тогава процентът на Атака е 5.98%. Това означава 13 депутата за БСП и 14 депутата за Атака. Обаче остават 45 депутатски места свободни поради това, че пенсионерите не са гласували. Те ще се разпределят пропорционално между всички партии. Освен тези оставащи места ще има и други от другите партии, за които също са гласували и пенсионери. Ако за по-лесна сметка тези 45 места ги разделим само между БСП и Атака, ще се получи съотношението 5.55% към 5.98% или 21 депутата за БСП и 24 депутата за Атака или общо 34 депутата за БСП и 38 депутата за Атака. Съотвено след това при гласуване в парламента, съотношението остава такова, каквото е съотношението на депутатите. Следователно излиза, че Атака има полза от приемането на ДOИП, защото ще има повече депутати от преди, а БСП - по-малко.

В Интернет има социологически данни за възрастовите групи по партии.

Цитат:
"Атака" е събрала сравнително равномерни проценти и от трите възрастови групи.
Трите възрастови групи са:
18 - 35
35 - 50
над 50

Това разбива мита, че главно пенсионерите гласуват за Атака. Това означава, че 33% от гласувалите за Атака са над 50 г. Ако разбием още тази група при средна продължителност на живот 70г. на следните две групи:
50-60
60-70

можем да разделим тези 33% на две и ще получим, че само 16.5% от гласуващите за Атака са над 60 г. А при БСП този процент е 70%. Т.е. разликата е огромна. И ако използваме тези цифри в сметката от по-горе, ще получим

24 + 23 = 47 депутата за Атака

и

13 + 12 = 25 депутата за БСП.

Както се вижда, това е точно обратното на сегашното положение от 44 за БСП и 28 за Атака.

Така че митовете са разбити и всъщност Атака е една от партиите с огромна полза ако пенсионерите не гласуват!

Нещо повече - ако Атака открито заяви, че иска да се ограничат правата на тези над 60 г., би могла евентуално да загуби до 16.5% от гласовете си, и то ако приемем, че всички в тази възрастова група решат да не гласуват за Атака поради тази причина, което е малко вероятно. И ако им се обясни, че това всъщност е в тяхна полза, защото така БСП и ДПС няма да влязат в следващия парламент, те могат пак да гласуват за Атака. За сметка на това Атака може да спечели допълнителни гласове от всички останали групи, а в случая това е 5 пъти по-голяма маса от тези 16.5%, т.е. при заявяване на подобно намерение, подкрепата за Атака би нарастнала още повече.

Но не е само това. Както се вижда, БСП получава само 5.55%. При една по-висока избирателна активност и/или повишаване на бариерата за влизане в парламента, БСП въобще няма да влезе в парламента. Същото важи и за ДПС ако се приеме образователния ценз! Когато тези две партии не влязат, депутатите им се разпределят между останалите партии и техният брой депутати още повече нараства!

Така че атакаджиите да не се чудят, а да дадат този анализ на началниците си...

---

Това беше темата, а това, че атакаджиите я изтриха, означава, че в тях има нещо доста сбъркано - питате ли се защо ви лъжат?
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Старо 23.06.09, 22:26    9113    Re: GlobalLeader (9109) (click2open)   #2
tano079

Регистриран: 30.12.08
Постове: 530
По нагъл и нахален тип от лицето Глобамин не съм срещал във интернет пространството , то бива , бива ама голям нахалник си ! По всевъзможен начин се опитва да ми се натрапи със негова теория за ДОИП за пенсионерите . Не гледай статистиката че много млади подкрепяли п.п.АТАКА повечето млади са пълни шматки и не ходят да гласуват , нека да не се заблуждаваме , аз познавам човек който подкрепя СДС но от 10 г. не ходи да гласува за тях . Питам го защо не ходиш ? А той ми отговаря . Моя глас няма да наклони везните , изпитва чувство за малоценност , че е нищожен човек който никой не се интерисува от неговото мнение . Изпитва някъкъв неприязъм към нещата които стават във държавата , страхува се , или се притеснява да се обърне към някоя държавна институция , във него е възпитано чувството да бъде индивидуалист човек който не е част от тази общност или нация .

• Казах му тези неща но той като типичен Българин надига глава и отрича тези черти от характера си . Повечето млади нямат такова възпитание че са част от тази държава и са възпитани във нихилизъм за проблемите на България , както се казва щом мечката играе във двора на съседа значи мен не ме засяга този проблем , така възпитава държавата младите хора и всеки учи за да се махне от България , това се превърна във мислене и национална черта във мисленето на Българина .
    Младите се възпитават във овчедушие за хора от които тяхното мнение няма значение .
tano079 е офлайн   Отговор с цитат
Старо 23.06.09, 22:47    9114    Re: tano079 (9113) (click2open)   #3
GlobalLeader

Не мога да не взимам под внимание социологическите проучвания. Още повече и аз това съм учил и знам за какво става въпрос.
Старо 23.06.09, 23:58    9116    Re: GlobalLeader (9114) (click2open)   #4
tano079

Unhappy Мърморищия Глобамин .

Основните гласоподаватели на изборите са пенсионерите , да се тръшкаме и да подскачаме това е положението . Глобамине ще дойда там и ще ти го изкрещя във задръстените ти уши . Типично Българско магаре , ти си един безнадежден случай . Какво си учил ? Нищо не си учил ! Наблюдавал си как мухите се шибат по време на полет из стаята .
Старо 24.06.09, 00:33    9119    Re: tano079 (9116) (click2open)   #5
GlobalLeader

Така си мислиш - прочети малко по темата.
Старо 24.06.09, 01:51    9122    Re: GlobalLeader (9119) (click2open)   #6
tano079

Цитат:
Първоначално публикувано от GlobalAdmin Виж пост
Така си мислиш - прочети малко по темата.
Четох я темата , става въпрос за всички партии че винаги най много пенсионерите основно ходят да гласуват . Това че във п.п.АТАКА се мяркат по някой друга млада , заблудена гургулица не е знак че това е обща та картина , реално нещата са други че младите не гласуват .
  • Да са живи и здрави пенсионерите и онко болните че да спасяват България , те са основната движеща сила за политическите процеси във нашата загиваща България . Скоро при Вилизар Енчев кандидата за Евродепутат от гр.Казанлък г-н.Хлебаров каза че сестра му във Германия била застъпник на АТАКА и по нейна информация там 1000 Българи са си извадили удостоверения да гласуват а само 200 човека са гласували . Ето оценката само двадесет процента от Българите им пука за България , това е продукт от цялата възпитателна система на държавата към младите .
Например аз никога не съм учил за кланетата на Тракиските Българи , учил съм на бързо и кратко за Батак със една точка във урока по история и толкова , а Волен Сидеров търси родолюбие и национализъм във Българите , проблема на нас Българите е много по голям и по дълбок , за тези 60 г. Българската комунизирана учебна система осакати много поколения и то се вижда във Германия , само 200 човека да гласуват , фактите говорят сами за себе си . Преди си мислех ме че ще е лесно но национализма ще върви по много тежак път , събуждането на Българина е много бавно , жалко за пропиляното време , а нещата можеха да станат много , много по бързо и щяхме на бързо да видим сметката на ДПС .
Старо 24.06.09, 02:50    9124    Re: tano079 (9122) (click2open)   #7
GlobalLeader

Ставаше въпрос не да четеш темата в този форум, а по темата за това какви възрастови групи гласуват за Атака.
Старо 26.06.09, 05:25    9193    Re: GlobalLeader (9124) (click2open)   #8
Гост
Гост

Постове: n/a
Цитат:
Първоначално публикувано от GlobalAdmin Виж пост
Ставаше въпрос не да четеш темата в този форум, а по темата за това какви възрастови групи гласуват за Атака.
Не се напрягай много да мислиш , че може да ти гръмне мозъка .
  Отговор с цитат
Старо 06.07.09, 22:47    9287    Re: Гост (9193) (click2open)   #9
tano079

Default Аман от номера !!!

Каквото и да си говорим всички партии със изключение на АТАКА търгуват със цигански гласове , всички говорят че не трябва да се търгуват гласове но точно обратната правят , ГЕРБ и те да не се правят на луди , много добре си изиграха игричките във Бургас , ето къде отидоха гласовете които бяха вписани допълнително след Евроизборитре , бройката за парламентарните избори набъбна със 6 000 000 желаещи да гласуват точно във Бургас за да не позволят на АТАКА да спечели във окръжен град защото това ще бъде добър авторитет за напред и бъдеща алтернатива която ще измести провалената партия ГЕРБ за вбъдеще .
  • Самото БСП пусна клип срещу ГЕРБ как цигани носят шапки и фланелки на ГЕРБ , и вечерта Борисов ядосан се гневеше срещу БСП че е използвал негативна кампания срещу ГЕРБ за прословутия клип , апък за мръсните номера на БСП че всички крадът а само те спестяват пари от банички и за това са станали милионери , остава без коментар .
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies