edno.info  

Назад   edno.info > Политика > Модериран раздел > Политика > Други > Костов

Костов kostov.edno.info
Костов и ДСБ

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 05.04.11, 04:39    11603   #1
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 614
Default Владимир Каролев: Хора на Костов и Софиянски нахраниха СИК и ВИС с имоти

Цитат:
Костов и Софиянски много да не приказват, понеже мога да дам примери как ставаше приватизацията по тяхно време. Гледай сега. Аз по тяхно време бях управител на един фонд на Европейската банка за развитие и кандидатствахме за едно общинско дружество – БКС - Средец. Те си имаха бушон в лицето на една местна компания за консултант, която провеждаше преговори с потенциални инвеститори. Оказа се, че председател на тази компания е мой стар войник. Той се срещна с мен и вика – Владо, заради старото ни приятелство ти казвам не си губи времето, тук ще спечели РМД-то. Викам - какво РМД, бе, аз предлагам свежи пари, Европейската банка стои зад тях. Не, не - казва, - това е правителствена поръчка. Аз понеже и тогава познавах доста политици, отидох и си направих среща с шефа на БКС-то, една жена. И тя ми каза - тук срещу вас има РМД, което ще спечели. Отидох в Общинския съвет при друг познат. Същото. Накрая така и стана. Поканиха РМД-то последни на преговорите, казаха им малко по-висока цена от тази, която ние бяхме дали, и те спечелиха. По същия начин стана и със “Софийски аптеки”. Изобщо в столичната приватизация нямаше нито едно дружество, което да е продадено на частен инвеститор. Всички бяха дадени на РМД-та. И не само това, ами понеже имаше едно нарушение на закона, се наложи да променят наредби, за да се позволи на РМД-тата да плащат с компенсаторки. Тоест от сделката с БКС-Средец столична община спечели само 10 процента кеш, останалото в компенсаторки, които след това паднаха на 15-20 стотинки. Доколкото помня, цената беше 6 млн. долара. А това БКС имаше поне сто имота из София, апартаменти на “Витошка”. Същата история и в “Софийски имоти”.

Шефът на борда на директорите е Симеон Симеонов, а член е сестрата на Евгени Бакърджиев.

Там бяха разработили една друга система. Много лесна и опростена. Идвам аз, щото съм приятел на някого от тия юнаци и правя съвместно дружество. Дават ми два магазина на “Витошка”, където първоначално сме 50 на 50. После аз правя един ремонт. Вадя една цена по цени, които са от Първата световна война, ремонтът става по-скъп от самия магазин и после с тази стойност на ремонта ставам собственик на целия имот. По този начин тогавашната “Славия” налапа много имоти.

- Тоест, СИК?
- Те само СИК да бяха. ВИС - също. И те взеха много знайни и незнайни имоти. Сега, ако отидете на бул. “България” зад “ШЕЛ”, където на мястото на една бивша градинка има сграда, на всеки помен на Георги Илиев се лепят негови некролози. Явно някой от наследилите го ги лепи. Така, че

софийската приватизация е ясен пример как БСП и СДС законно са крали,

защото законът го е позволявал, но днес е адски неморално Костов, Софиянски и всички по това време да се правят на морални съдници. Аз, ако бях на тяхно място, щях да си мълча до гроб.
http://www.blitz.bg/news/article/104437
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies