edno.info  

Назад   edno.info > Политика > Модериран раздел > Политика > Други > Костов

Костов kostov.edno.info
Костов и ДСБ

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 07.04.09, 23:32    8417   #1
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 614
Default Костов и Луканов договорили свалянето на Филип Димитров

Костов и Луканов договорили свалянето на Филип Димитров

Иван Костов и Андрей Луканов имали среща, на която договорили вота на доверие на правителството на Филип Димитров, който доведе до сваляне на първото правителство на СДС, се твърди в писмо на Николай Гацев, председател на 3-ти Местен клуб на СДС "Оборище"- София, член на СДС до Градския съвет на СДС – София, депозирано снощи, с което БГНЕС разполага.

В това писмо в метафоричен стил Николай Гацев, който спечели делото пред Върховния конституционен съд за някои оспорвани текстове от устава на СДС, разказва една история, която дълго време е премълчавал. "Много пъти съм искал да разкажа на този беден и излъган десен български електорат, какво съм видял и чул случайно, още като юноша, в един почтен дом, на един почтен възрастен български десен политик /Борис Кюркчиев, бел.ред./ – някъде в София, някъде в квартал "Изток", някъде в един апартамент на кръстовището на улиците "Чехов" и "Райко Алексиев". Там се случи превъплъщението на Потър във Волдемор", пише Гацев и добавя, че за да го наследи по-късно Волдемор трябвало да изпълни своята първа пъклена мисия. "Трябваше да убеди, онзи първият - "Страхливият" от Азкабан /Филип Димитров, бел.ред./, да си поиска вот на доверие в Парламента и да го подсигури, че вотът нямало да мине... И ако ме питате, мене - Николай Гацев, тогава обикновен студент от митингите, откъде знам тези неща и откъде знам какво се е случило и говорело там - ами по съвсем битов и не много коректен път - просто седях в кухнята на този апартамент /бях нещо като послушник на възрастния политик/ и забавлявах стопанката на дома - също като мене, изолирана от разговорите. Но панелите не можеха много да мълчат", пише още синият политик. "Бях много млад и зелен... и бях шокиран да видя заедно бъдещият Волдемор /Иван Костов, бел.ред./ на среща със самия Луцифер /Андрей Луканов, бел.ред. /. После и двамата отричаха, че са се виждали", свидетелства Гацев: "Аз реших да извърша нещо не много почтено - "Страхливият" беше мой политически кумир - в семейството ми ставахме и лягахме с името му, майка ми дори му каза много нетактично и непосредствено в очите, "..... че не става за Премиер, а за Патриарх на България". Затова отидох и му казах за срещата на бъдещия Волдемор с Луцифер и всичко, което бе дочуто на срещата им. "Страхливият" нищо не направи - само ме успокои, че вотът нямало да мине или щяло да има най-много някои козметични промени в правителството". Резултатът е известен - кабинетът падна и беше сменен с друг, на някакво си ново "динамично" мнозинство, а Николай Гацев добавя, че Луканов дори е наричал Костов "нашето скрито оръжие". Още от годините в СССР...". В края на писмото си Гацев в същия метафоричен стил призовава своите съпартийци да се борят с Лорд Волдемор и силите на Мрака. /БГНЕС
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Старо 18.05.09, 20:27    8750    Re: GlobalLeader (8417) (click2open)   #2
NikB

Регистриран: 05.03.07
Постове: 15
Smile Тая тема е тъпичка

Тая тема е тъпичка.
Който познава ситуацията знае, че няма никакво значение кой какво е договарял. Дори ФилД да беше продължил да управлява, той нямаше да има мнозинство, за да прави промени.
Същия хуй яде и ИвКо, или поне с това се оправдава, че не е лустрирал комунисто-мафиотите (и как ще стане я, като дори от квотата на ОДС в конституционния съд имаше бивши ченгета?).
Така, че още преди изборите 10. Юни 1990 беше момента да бъде забранена БКП, обаче тогава овчарчета, (може би - като мен), мислеха че в Бг демокрацията е победила, че народът е разумен и че бившите комунисти ще имат най-много 10%, ба си!
NikB е офлайн   Отговор с цитат
Старо 19.05.09, 19:44    8754    Re: NikB (8750) (click2open)   #3
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 614
Темата има смисъл и тя е да отвори очите на хората за някои истини и да престанат да се лъжат като овце, поне до приемането на ДОИП, а Костов засега не е показал публично, че приема и иска въвеждането на ДОИП.

Иначе големият проблем тогава дойде от предателите ДПС, ама който ги е считал за честни и почтени хора, това си е негов проблем, а също така и вина. Защото ДПС трябваше да бъде забранена или не регистрирана. И за това един глас не е достигнал.

Хубаво е, че си признаваш наивността, но това също е и вина - твоя и на много други хора, защото тя касае съдбите на милиони и 20-те години загубени от живота на милиони.

А БКП никога не е късно да се забрани.

Да, оказа се, че всички са комунисти - и сини, и червени. Това е така, защото комунистическите репресии са били жестоки и в крайна сметка всички са израсли от тази система и дори и да не го осъзнават, работят за комунистите. Практиката го доказа - демокрацията всъщност е власт на комунистите.

Също така в този раздел е добре да не се употрябяват нецензурни изрази - иначе форумът ще заприлича на кочина и никой няма да пише в него. За нецензурните изрази си има отделен раздел без цензура.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies