edno.info  

Назад   edno.info > Политика > Модериран раздел > Политика > Други > Смяна на името и флага на страната

Смяна на името и флага на страната ime.edno.info

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 22.06.09, 17:09    9073   #1
playboy
Гост

Постове: n/a
Arrow Моята селекция

Моля администратора да закачи и тази тема с моята селекция. Знамената, които предлагам са с три цвята, като бялото е винаги по средата, а гербът също е по средата. Включен е настоящия герб, като може да бъде заменен с друг. Променил съм само горния и долния цвят. Млоя администраторът да добави линк към тази селекция в Svejo.net.

Предложение 1:

Предложение 2:

Предложение 3:

Предложение 4:
  Отговор с цитат
Старо 22.06.09, 17:17    9077    Re: playboy (9073) (click2open)   #2
playboy
Гост

На мен ми харесват всичките, обаче номер 4 най-много ми харесва - стига с това синьо и с това зелено.

Жълтото ще изобразява това, че сме слънчева страна, пясъчните дюни, плажовете ни, както и жълтите мелнишки пирамиди и други скали в България. Също и прогреса.

Бялото по средата е символ на чистота.

Червеното ще изобразява това, което и сега.

На практика жълтото заменя зеленото, но вместо по средата отива горе, а бялото слиза на второ място.
  Отговор с цитат
Старо 22.06.09, 17:19    9078    Re: playboy (9073) (click2open)   #3
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 619
Това за добавянето на теми към svejo.net ще го проуча като имам време или ако някой каже директно как се прави. Предложенията са добри и ще закача темата.
Светлосиньото обаче не знам дали и как ще може да се различава от тъмносиньото по другите знамена, а знамена със синьо има доста.
Напр. Синьо-бяло-червено е сръбското знаме.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Старо 22.06.09, 17:24    9080    Re: GlobalLeader (9078) (click2open)   #4
playboy
Гост

Точно, затова смятам, че последния, 4-ти вариант е най-сполучлив. Без синьо и без зелено.
  Отговор с цитат
Старо 22.06.09, 17:29    9082    Re: playboy (9080) (click2open)   #5
GlobalLeader

Гербът като опция ли ще е или задължителен? Трябва да се мисли как би изглеждало и без герб и да се види дали няма и други страни с такова знаме.
Старо 22.06.09, 17:30    9084    Re: playboy (9080) (click2open)   #6
playboy
Гост

до колкото помня сегашното зелено в знамето символизира зелените поляни. Е такива останаха ли? Пък и май сме по-известни с плажните си ивици, покрити с жълт пясък, за разлика от каменистите брегове на Русия например.
  Отговор с цитат
Старо 22.06.09, 17:31    9085    Re: playboy (9084) (click2open)   #7
playboy
Гост

Мисля, че ще е по-добре да е зедължителен, защото иначе бялото и жълтото ще се сливат твърде много. Обаче може би трябва да е по-малък от колкото в примерите ми.
  Отговор с цитат
Старо 22.06.09, 17:32    9086    Re: playboy (9085) (click2open)   #8
GlobalLeader

Зеленото по принцип не ми харесва. А жълто наистина рядко се използва точно, защото е близо до бялото. Някой може да каже, че символизира лудите, което пък ще си е вярно, защото повечето хора в тази страна са ненормални да гласуват за комунистите и да не приемат ДОИП.
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies