edno.info  

Назад   edno.info > forum.edno.info > Актуални > Общ форум

Общ форум Разговори за всичко

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 02.07.14, 18:08    11959   #1
1Ve4en

Регистриран: 28.06.14
Постове: 11
Send a message via Skype™ to 1Ve4en
Smile Пробуждане

Този форум нещо е задремал?
Хайде да го пробудим и комунизираме на едно по-високо интелигентно ниво. За разлика от Клубове, където простотията и терора от пишман-админа от видинските селца Киро царува.
Поканете своите добри приятели, които не са ку-ку!
1Ve4en е офлайн   Отговор с цитат
Старо 02.07.14, 22:52    11961    Re: 1Ve4en (11959) (click2open)   #2
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 621
Да, можем да го "събудим", въпросът е, че трябва да има визия за развитие - какво целим - конкуренция и заместител на дирника ли? Ако е така, това е серозно занимание и някой трябва да го прави, както казах, сериозно и професионално. Такава беше донякъде идеята в началото, когато се създаде форума, с приоритет наблягане на политиката. Някои раздели се поразвиха - за едно ТВ предаване например, както и някои други. Но мина време, а аз не бях с много съмишленици. И сега това не ми е точно приоритет. Междувременно се разви и фейскошарата. Там се видя и какво значи наистина да има много потребители, които пишат едновременно - това е огромен поток от информация, особено в групи с по 70-80 000 човека в тях. Средна цел от порядъка на нито много, нито малко потребители, не би трябвало да е цел. Ако си поставим за цел да се развие форума, той трябва да няма лимит на потребителите - т.е. да може да поеме всичките 2.2 млн души или поне 50-100 000 човека. Ако се пробваме да направим това тук, първо, че софтуерът няма да издържи, и второ, ще е огромен проблем следенето, четенето и модерацията на форума, и техническата поддръжка. Аз успях да развия един форум междувременно и видях колко много време ми отнема ежедневното и еженощно следене и модерация, и техническата поддръжка. На практика не можех с нищо друго да се занимавам. А си мисля, че мога да бъда по-полезен за други по-важни неща. Или в същите, но много по-фокусирано за определени цели с важно обществено значение - например форум на политическа партия. Но, както казах, 50-100 000 души този форум не може да поеме, нуждаем се от по-добър софтуер с функционалности от вида на тези на фейскошарата. И огромен хостинг. Защото трябва да може всеки избирател да влезе във форума, а ние не гоним само 2000 или 100 000 избиратели. fb имаха 60 000 сървъра преди време. Всичко опира до изначалния въпрос какво да се прави. А може би пък имам право на повече свободно време след толкова дейност по форумите.

Впрочем, не намаля ли активността в дирника напоследък - някога беше най-големия форум, а сега мисля, че не е от най-популярните, особено на фона на фейскошарата?
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Старо 03.07.14, 18:03    11965    Re: GlobalLeader (11961) (click2open)   #3
1Ve4en

Целта не е "количество" на юзъри в този сайт! А "качество" на общуването!
Което липсва в Дира.
Старо 04.07.14, 00:35    11967    Re: 1Ve4en (11965) (click2open)   #4
GlobalLeader

В какви раздели?

Действително качеството е най-важното, но докато има демокрация и всички гласуват, количеството няма да гласува за когото трябва. И това води до провал на обществото. Това важи, както в политиката, така и в икономиката. А една от идеите беше форумът да се използва за политически цели.
Старо 04.07.14, 10:59    11968    Re: GlobalLeader (11967) (click2open)   #5
1Ve4en

Добре, аз имам свои виждания относно политиката в БГ без да съм привърженик на никоя партия. Ще ги споделям.
Старо 04.07.14, 14:36    11969    Re: 1Ve4en (11968) (click2open)   #6
GlobalLeader

Между другото, имам данни, че Хакера Пешо е много интелигентен, но луд криминален престъпник, вербуван от службите на страната вместо да лежи в затвора или да бъде усмъртен, както заслужава. В днешни времена той се подвизава в сайта facebook и продължава да изпълнява поръчки на тайните служби като между другото върши и своите лични безчинства и мръсотии, които малко хора разбират как се случват, какво означават и до какво водят, заради по-ниската им интелигентност от неговата. Тази борба вече е политическа с международен аспект - знае се, че тези методи на вербуване на престъпници вместо наказването им, са по модел на ЦРУ. Проблемът, който сме имали, не е бил проблем от конкретен човек, а от цели служби. Борбата е сложна, тежка и политическа на международно ниво. (П)редник Джейн - Невена Гюрова явно също има отношения с тези служби щом го защитаваше!
Старо 04.07.14, 21:00    11970    Re: GlobalLeader (11969) (click2open)   #7
1Ve4en

Добре е поне, че не вилнее тук!
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване