edno.info  

Назад   edno.info > forum.edno.info > Актуални > Черен списък на форумите

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 02.05.07, 20:50    505   #1
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 619
Default forum.abv.bg

Заключване и триене на теми, неспазване на собствените правила, педантизъм, цензура и избирателно неравнопоставено третиране.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Старо 21.07.07, 22:27    832    Re: GlobalLeader (505) (click2open)   #2
­Гост
Гост

Постове: n/a
Вярно е. С Макарена имахме стар спор и когато стана мод ми го върна.
  Отговор с цитат
Старо 21.07.07, 23:18    833    Re: ­Гост (832) (click2open)   #3
GlobalLeader

Аха, точно тоя е. Тъпо парче се оказа. Спорът с него се свежда до "модераторът винаги е прав".
Старо 17.08.07, 12:05    908    Re: GlobalLeader (505) (click2open)   #4
Rina

Регистриран: 08.06.07
Постове: 17
Цитат:
Първоначално публикувано от GlobalAdmin Виж пост
Заключване и триене на теми, неспазване на собствените правила, педантизъм, цензура и избирателно неравнопоставено третиране.
Не бих казала, че е толкова зле всъщност. Очевидно "златната среда" между диктатурата и анархията е трудно постижима.
От изброените съм съгласна за педантизма и донякъде за неравнопоставеното третиране /каква дума!/, и по-конкретно като че ли "преследването" на една или няколко черни овце.
Освен това има и не малко свестни модератори там. Лошото е, че няколко от тях престанаха да бъдат такива.. Но все още има!

Последно редактирано от Rina : 17.08.07 в 12:13
Rina е офлайн   Отговор с цитат
Старо 17.08.07, 12:11    909    Re: GlobalLeader (833) (click2open)   #5
Rina

Цитат:
Аха, точно тоя е. Тъпо парче се оказа. Спорът с него се свежда до "модераторът винаги е прав".
Не мисля, че точно "тъпо парче" е определението. По-скоро е малко много самонадеян може би.
Аз съм имала "конфликтна точка" с него, но пък беше прав по правилата им. Лошото е, когато един човек се окаже "преследван" или нарочен.. /не аз/ Но не е само Макарената. Не може един да бъде виновен за всичко.
Старо 18.08.07, 01:25    915    Re: Rina (908) (click2open)   #6
GlobalLeader

Достатъчно зле е щом съм го напуснал и повече не съм се върнал. В такива форуми качествена дискусия не може да се прави, защото едната страна винаги е неравнопоставена. Колкото и свестни модератори да има, един е достатъчен, за да развали целия форум. Който от участниците все още стои в такъв форум, само показва ниското си ниво и безсмислието да се дискутира с него. А иначе е вярно, че може да бъде и по-зле.
Старо 18.08.07, 01:59    916    Re: Rina (909) (click2open)   #7
GlobalLeader

Тъпо парче е, защото въобще не се интересуваше от аргументите - банва и толкова. Ти му обясняваш, той не си и прави усилието да чете. Тъпо парче е и, защото не разбира ефекта от действията си. Интелигентността му е посредствена. Банна новорегистриран ник заради някакво дребно формално нарушение, заради което първо следваше да има предупреждение. Не бил предупредил, а направо баннал, защото според него това било повторна регистрация след друг бан. А случаят не беше такъв. След това нещата продължиха. Изтри подпис, защото беше с 2-3 пиксела по-висок от разрешеното. Сезиран беше, че ДРУГ участник също нарушава правилата с подписа си, и то в по-голяма степен, но той не му го изтри. Заключи тема без обяснения. По-късно банна заради коментар, че друг участник трябва да бъде баннат за нарушение на правилата - защо ли това се смята за нарушение? Банна и заради коментар, който не беше обиден, но квалифицираше друг участник като провокатор (и той си беше такъв и модераторът го знаеше, защото участникът пускаше съзнателно откровени лъжи). Каза ако нещо ни притеснявало, да сме се обръщали към модератор. От предишен опит обаче се знае, че модераторът (той) не отговаря, така че, естествено, такава препоръка е демагогска! Естествено други участници, когато употребяваха подобни изразни средства, той не ги банваше. Най-накрая, след като в лично съобщение до него му беше казано, че няма основание за банване, той заключи, че основанието му да банва не е било разбрано, следователно имало риск нарушението отново да се повтори и наложи нов бан само заради това. Аз като казвам, че е тъпо парче, не е случайно. Разбира се не пропусна да раздава препоръки правилника да се чете, макар че точно той трябваше да го чете понеже не го спазваше спрямо други участници, които го нарушаваха.

Интересното е, че в самия правилник е записано нещо в смисъл, че модераторът винаги е прав. Аз смятам, че който види подобна точка в който и да е форум, трябва да бяга далеч от него.
Старо 18.08.07, 15:24    921    Re: GlobalLeader (915) (click2open)   #8
Rina

Цитат:
Достатъчно зле е щом съм го напуснал и повече не съм се върнал. В такива форуми качествена дискусия не може да се прави, защото едната страна винаги е неравнопоставена. Колкото и свестни модератори да има, един е достатъчен, за да развали целия форум. Който от участниците все още стои в такъв форум, само показва ниското си ниво и безсмислието да се дискутира с него. А иначе е вярно, че може да бъде и по-зле.
Какво да ти кажа.. Очевидно не можем да се разберем, понеже не съм на твоето ниво. Мисля, че е много трудно хем да има свобода на словото, хем да не настъпи анархия. Хайде, посочи ми един такъв форум! Ама да има и голяма посещаемост.
А за дискусиите.. много зависи кой и как участва в тях. Въобще не съм съгласна, че не може да се води качествена дискусия, но явно имаме различия относно качеството..
Старо 18.08.07, 15:34    922    Re: GlobalLeader (916) (click2open)   #9
Rina

Цитат:
Тъпо парче е, защото ...

Интересното е, че в самия правилник е записано нещо в смисъл, че модераторът винаги е прав. Аз смятам, че който види подобна точка в който и да е форум, трябва да бяга далеч от него.
Не съм ни най-малко адвокат на Макарена, но! Лично моят "опит" с него не е лош. При 1-вото ми нарушение си беше предупреждение. Следващото ми никой не го беше забелязал, та след 3 месеца, когато му го посочиха, очаквах нещо, ама.. не последва нищо. Задавала съм му въпроси и в интерес на истината ми е отговарял нормално. Но стига за Макарена, че се превърна в клюкарница. Просто исках да кажа, че не всичко е само черно или бяло.
Проблемът е с потребители, които явно са вече "нарочени" и ги постигат непрекъснато дългосрочни "отлъчвания". Но всъщност не знам кой конкретно е отговорен за тях.

Колкото до правилото "модераторът винаги е прав"..е, за това вече не знам. Вероятно си имат причините.
Старо 19.08.07, 02:11    935    Re: Rina (921) (click2open)   #10
GlobalLeader

Този форум ще бъде такъв - хем ще има свобода на словото за изразяване на мнение, хем няма да има анархия. А ако си поставя за цел той да стане високопосещаван, ще го направя, проблемът е, че тогава има повече работа по администрирането, а за мен не количеството, а качеството е по-важно.

Как ще водя качествена дискусия във форум, в който модераторът ме санкционира мен за някакво нарушение, а не санкционира друг участник за същото нарушение, което той прави, за да печели в дискусията срещу мен?
Старо 19.08.07, 02:29    936    Re: Rina (922) (click2open)   #11
GlobalLeader

Достатъчно е да има проблем и с един потребител, та да може да се счита, че форумът е нечестен. Ако е толкова важно, мога и да цитирам лични бележки, но защо да се занимавам - нали админът го е назначил, а той е същия - навремето пак заключваше и цензурираше теми във форума си.

Правилото, че модераторът винаги е прав е, защото така е по-лесно - каквото каже админът или модераторът - това става. В този смисъл правилата са нещо излишно - винаги админът може да каже, че е така, както той казва и след като коментарите са забранени, пак става неговото. Админът обикновено също не се интересува, че избран от него модератор се е отнесъл нечестно с участник - просто така му е по-лесно да не вижда неудобните истини от живота, а пък целта му вероятно е форумът да има участници, а не му е важно във форума да се ражда истината.
Старо 17.12.07, 15:31    4470    Re: GlobalLeader (936) (click2open)   #12
Гост
Гост

Леле тия идиоти ме банваха сто пъти, само защото отговарям на нападките, и то без да псувам и да употребявам директни обиди, а някакви ла*нари, дето ме псуваха са без бан. Макарена да го духа!
  Отговор с цитат
Старо 17.12.07, 18:35    4525    Re: Гост (4470) (click2open)   #13
GlobalLeader

По-виновен е павел, който го е сложил за модератор. А и той самият цензурира също.
Но мръсните думи не са и за този форум. Такава дума е тази, която вече е със звездичка.
Старо 16.03.08, 23:31    4996    Re: GlobalLeader (505) (click2open)   #14
GlobalLeader

Днес беше отправено питане в служебния раздел на форума относно цензурата. Отговорът беше незабавна цензура и бан на питащия. Това следва да се третира най-сериозно. Тази фирма трябва да бъде преследвана най-жестоко.
Старо 22.07.08, 00:03    5722    Re: Rina (922) (click2open)   #15
GlobalLeader

Пусни там линк към тази тема тук и цитати от нея и ще разбереш имала ли си си проблеми с модератора или не и що за свободен форум е!
Старо 03.09.08, 13:15    5863    Re: GlobalLeader (5722) (click2open)   #16
Гост
Гост

Default колко съм се ядосвал с тези олигофрени

първо опитвам с добро да им обясня, че са ограничени в мисленето си но те не вдяват. И макарена и гого(или гоги не го помня вече). Най накрая ми писва и им пускам по някоя псувня за да ме баннат пък и за да ми стане по добре. Сега съм изтрил нетинфо от лентата за бърз достъп и ги посещавам случайно веднъж на година. Бойкот на нетинфо и форум.абв.бг
  Отговор с цитат
Старо 03.09.08, 20:52    5869    Re: Гост (5863) (click2open)   #17
GlobalLeader

По-лошо от олигофрени са. По ефекта от действията им за обществото, те са направо за затвора.
Старо 04.09.08, 00:52    5880    Re: GlobalLeader (5869) (click2open)   #18
Гост
Гост

Default Да ги кастрираме

Ти си падащ по такива мерки. Ама преди това да им дадем да хапнат малко червеи.
  Отговор с цитат
Старо 04.09.08, 02:40    5885    Re: Гост (5880) (click2open)   #19
GlobalLeader

Аз съм на принципа "каквото повикало - такова се обадило". Те са банвали потребители без причина, ще ги баннем и ние чрез вкарване в затвора без "причина", та да се чудят откъде им е дошло. И няма да им дадем възможност да питат защо са там. Също така на нетинфо и на павелчо трябва да им се срине бизнеса.
Старо 06.02.09, 23:49    7900    Re: GlobalLeader (505) (click2open)   #20
Kurti
Гост

Цитат:
Там са големи ибрикчии (особено Макарена). Покрай протестите лъснаха какви са подлоги. Тема сега гледам има, но се появи след протеста на 14ти. Преди това бяха затваряни темите. Като цяло форума не си заслужава за прокламиране на благородни идеи, като протеста, защото там повечето потребители са фесове и хейтъри.
  Отговор с цитат
Старо 07.02.09, 00:20    7902    Re: Kurti (7900) (click2open)   #21
GlobalLeader

Ако дойдем на власт, тези заслужават да им се съсипе бизнеса! Значи какво - и против протестите ли са били? Лично аз бих го вкарал Макарена в затвора.
Старо 27.12.09, 11:29    10478    Re: GlobalLeader (7902) (click2open)   #22
arize
Гост

Default а кои сте вие,

които евентуално ще дойдете на власт?
Разправяш, че си центрист - НДСВ може би?, Нее, едва ли...
ти си чиста проба костовистче, което като Командира си цял живот чака удобния момент да си отмъсти на "по-хубавите и по-силни момчета в класа". Изобщо не го докарвай на банове и зли модове. Ти си едно фрустрирано момче, което чака своя час, за да си го върне на целия "несправедлив и неразбиащ те" свят.
  Отговор с цитат
Старо 27.12.09, 16:36    10479    Re: arize (10478) (click2open)   #23
GlobalLeader

Откога това да мамиш народа и да го крадеш се определя като центризъм?
Ние сме ДОИП.
Не, не съм костовист поради различни причини. Но не виждам нищо лошо във философията на връщането или отмъщението, както го наричаш ти. И тук не става дума за по-хубави момчета, а за нагли крадци и престъпници, които наистина може с престъпленията си да са били "по-силни". Нямам и намерение да си го връщам на целия "несправедлив и неразбиращ" ме свят, а конкретно на виновниците!
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies