edno.info  

Назад   edno.info > forum.edno.info > Други > Комуникации > VoIP

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 14.02.10, 16:36    10765   #1
..
Гост

Постове: n/a
Default VoIP задача

Имам 2-3 VoIP доставчика. Имам 3-4 VoIP адаптера, между които SPA9000 и SPA2102 и RTP300.
Имам два географски адреса, да кажем точка А и точка Б.
Искам доставчиците да се настройват в точка А. Когато телефонът в т.Б бъде вдигнат, да може да избира чрез доставчика в т.А. Искам т.А и т.Б да имат един входящ номер. Когато има входящо повикване, да звънят телефоните в т.А и в т.Б. Да може ако вдигне т.А, да може да прехвърли обаждането към т.Б и обратно или двата апарата да са свързани паралелно, така че да се чуват и двата едновременно.
Разширение на задачата - ако има повече от един изходящ доставчик, той да може да се избира или адаптерите сами да избират да рутират изходящите повиквания през свободния в момента доставчик.
Може ли това да се постигне с наличния хардуер или е по-добре да го сменя?
Също имам проблем със SPA9000. Например работи идеално с bgopen - две линии, свързват се помежду си. Но ако сложа настройките на sipphone не става - няма входящи. IP-то е публично статично и с RTP300 работи.
  Отговор с цитат
Старо 14.02.10, 21:00    10766    Re: .. (10765) (click2open)   #2
baseto
Гост

Всичкия този хардуер трябва да го вържиш към един asterisk и към него да вържеш и доставчиците. Можеш да използваш FreeBbx за рутиране ,пренасочване и много други опцийки.
  Отговор с цитат
Старо 14.02.10, 22:51    10767    Re: baseto (10766) (click2open)   #3
..
Гост

Да, ама трябва да пускам сървър - така като гледам, само токът ще му е 30 лв на месец, а за толкова мога да плащам и на БТК. А и за уиндоус май няма нищо. Освен ако някъде няма онлайн астериск. Или хардуерен астериск.

По принцип това SPA9000 се води PBX с 16 линии, ама не ми е много ясно как може да се ползва.

Другото е част от желаната функционалност да се намали и да си ползвам хардуера, който имам.
  Отговор с цитат
Старо 15.02.10, 21:51    10772    Re: .. (10767) (click2open)   #4
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 614
За Windows има VirtualBox.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Старо 20.09.11, 07:21    11690    Re: baseto (10766) (click2open)   #5
Гост
Гост

Цитат:
Първоначално публикувано от baseto Виж пост
Всичкия този хардуер трябва да го вържиш към един asterisk и към него да вържеш и доставчиците. Можеш да използваш FreeBbx за рутиране ,пренасочване и много други опцийки.
Да бе, то така се усвоява asterisk - само трябва да прочетеш внимателно някакви си 600 страници, да си загубиш няколко месеца в трупане на опит, и постоянно да внимаваш нещо да не объркаш. Няма ли да излезе по-лесно и евтино като потребител да си купиш няколко 3100, отколкото да се занимаваш с разучаване на линукс, астериск и флашване на рутери, където да ти работи този астериск?
  Отговор с цитат
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies