edno.info  

Назад   edno.info > Политика > Модериран раздел > Политика > Д/ОИП

Д/ОИП Допълнително ограничаване на избирателни права
doip.edno.info

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 22.10.08, 13:36    6539    Re: GlobalLeader (53) (click2open)   #26
Саня

Регистриран: 22.10.08
Постове: 2
Цитат:
Първоначално публикувано от GlobalAdmin Виж пост
Демократично оптимизиране на избирателния процес:

Видът на системата се определя от съдържанието на конституцията.
Като висш принцип в тази конституция трябва да бъде заложена и гарантирана свободата на словото, а не демокрацията по отношение на избирателни права. Вече е ясно конкретно за БГ точно какви да бъдат ограниченията. Те са по:

1. Максимална възраст (60-65)
2. Минимална възраст (0-18 )
3. Минимално образование (завършен 3-6 клас)
4. Интелект (така че 40% от населението да не гласува)
5. Резидентен критерий (само живелите в БГ повече от 6 месеца през последните 12)
6. Криминално проявени
7. Малцинствен признак подобно на направеното в Словения, но с обратен знак.

Колкото повече от тези точки се реализират, толкова по-добри трябва да са резултатите.

По досегашни данни повечето предложения по един или друг начин са пробвани.
1. е пробвано в Гърция.
2. се прилага в повечето страни включително и у нас.
3. доколкото знам също е пробвано
4. доколкото знам не е пробвано, но за сметка на това пък е предлагано многократно напоследък в най-различни вариации. Причината е, че в миналото не е имало начини и практическа възможност за масово определяне на интелигентността.
5. Подобни мерки са прилагани в най-различни варианти.
6. Прилага се и в момента, но само за най-тежките престъпления, а се предлага кръгът от засегнати да се увеличи.
В Англия ако те хванат, че си гласувал два пъти, ти се отнема правото на глас за следващи избори за години напред, пак доколкото съм чувал.
7. Пробвано е и се прилага и в момента в Словения - страна от ЕС.
става,става..първо обаче ще сменим строя в Бг и после го отлепваме ДОИПа. Къде ще бягат
Саня е офлайн   Отговор с цитат
Старо 22.10.08, 22:54    6550    Re: Саня (6539) (click2open)   #27
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 614
Именно приемането на ДОИП е смяната на строя.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Старо 27.12.08, 22:53    7188    Re: GlobalLeader (6550) (click2open)   #28
Стамболовистъ

Регистриран: 27.12.08
Постове: 5
Интересно ми е как ДОИП ще реши проблема с декомунизацията на България?

Това че БСП и ДПС нямат да влезнат в парламента, не означава, че в останалите партии не е пълно с комуняги. Как ще се реши този проблем без закон за лустрация?
Стамболовистъ е офлайн   Отговор с цитат
Старо 27.12.08, 23:20    7189    Re: Стамболовистъ (7188) (click2open)   #29
GlobalLeader

Това е първата и задължителна стъпка. Без нея не може да стане. Ако трябва ще има и нови партии ако в останалите са комунисти. Но в момента създаването им е безсмислено, тъй като те няма да бъдат избрани понеже няма ДОИП. А лустрацията все още е нужна!
Старо 28.12.08, 20:05    7192    Re: GlobalLeader (7189) (click2open)   #30
Стамболовистъ

Да, ясно е, че без лустрация няма да стане. Интересно ми е нещо друго:

1. По-горните точки предполагам са просто примерни? Защото ми се струва прекалено ниска границата от 3-6 клас. Трябва да е минимум 11-12 клас, сиреч средно образование.

2. Четвърта точка не я разбрах. Тестове за интелигентност ли трябва да има?

3. Кой е измислил ДОИП?

4. Има ли партия в страната, която да се е поинтересувала от ДОИП?
Старо 28.12.08, 20:34    7194    Re: Стамболовистъ (7192) (click2open)   #31
GlobalLeader

1. Да, примерни са точките. Даже и по т.4 все още мисля дали е правилна (висок интелект + нисък морал като хакерите и правещите вируси, би дало обратен резултат).

През моето средно образование, само 15% от наученото ми е трябвало след това в живота. Има много неща, които с днешния си акъл бих отказал да уча - това означава, че няма да мога да премина в следващ клас и няма да получа диплома. Но това няма да означава, че не съм годен да гласувам. Айнщайн също е бил двойкаджия. Вярно, че такива като мен засега са малко, но все пак трябва внимателно да се подхожда. Може като действие 12 клас да е по-добре от 6-ти, но големият ефект ще дойде именно от ограничението до 3-6 клас, защото в момента доколкото ми е известно има големи групи хора без такова образование.

2. Да, тестове за интелигентност. Но под тази точка все още не се подписвам, тя е още на етап предложение за обмисляне.

3. Авторът на ДОИП, т.е. аз.

4. Да, ВМРО поискаха образователен ценз. Може би има и други, но официално не са го афиширали.
Старо 29.12.08, 00:28    7197    Re: GlobalLeader (7194) (click2open)   #32
Стамболовистъ

Цитат:
През моето средно образование, само 15% от наученото ми е трябвало след това в живота. Има много неща, които с днешния си акъл бих отказал да уча - това означава, че няма да мога да премина в следващ клас и няма да получа диплома. Но това няма да означава, че не съм годен да гласувам. Айнщайн също е бил двойкаджия. Вярно, че такива като мен засега са малко, но все пак трябва внимателно да се подхожда. Може като действие 12 клас да е по-добре от 6-ти, но големият ефект ще дойде именно от ограничението до 3-6 клас, защото в момента доколкото ми е известно има големи групи хора без такова образование.
Това е нещо съвсем друго, такова е сегашното средно образование в България. Но този лимит трябва да остане, защото знам доста българи, които не са завършили средно образование и ми е ясно що за стока са. Не, че и всички завършили са много добре. Дори бих сложил минимум бакалавърска степен, но така ще отидем твърде надалеч.

Средното образование трябва да е задължително за всеки българин, какво е то, дали е достатъчно практично или не, е друга тема, но поне може да се промени.

Цитат:
2. Да, тестове за интелигентност. Но под тази точка все още не се подписвам, тя е още на етап предложение за обмисляне.
Аха. Е, в такъв случай трябва да се обмисли какъв точно да бъде този тест.

Цитат:
3. Авторът на ДОИП, т.е. аз.
А ти си? Имаш ли някакво влияние в някоя партия?

Цитат:
4. Да, ВМРО поискаха образователен ценз. Може би има и други, но официално не са го афиширали.
Това не го ли поискат ДСБ или СДС, знай, че няма да стане. С една дума, ако някога се получи, то ще е за другите избори, ако тези две партии случайно управляват сега, или пък имат прилично мнозинство.
Старо 29.12.08, 02:07    7198    Re: Стамболовистъ (7197) (click2open)   #33
GlobalLeader

А тези, които познаваш, които не са завършили средно образование, завършили ли са начално до 3-ти клас? Кой клас са завършили?
Има доста хора, които са до такава степен неграмотни, че им се казва с кой номер да гласуват и им се дават летвички и шаблончета, с които да мерят къде точно да отбележат в бюлетината.

2. Ето един примерен тест за интелигентност:

http://iqtest.dk/

3. Аз сега участвам в Интернет с ник GlobalAdmin, старият ми ник беше Авторът. Публични изяви не съм правил, но са изпращани материали до медиите (всички по-големи) - видеообръщенията ми, без никакъв отговор. Лично не се познавам с лидерите на партиите. Лично познавам само Слави Бинев. Смятам обаче, че лидерите на партиите са ми чели постовете по форумите - техните и този форум, така че те би трябвало да ме познават.

4. СДС и ДСБ изобщо не се знае дали ще влязат в парламента. Хубаво е, разбира се, да поискат ДОИП. А ако не, според мен решението е да се направи нова партия. Но това иска много работа, за да се стигне до избори и да се влезе в парламента поне. Трябват хора, които да приемат идеите и да искат да работят за тях. Няма значение за кои избори ще се приеме ДОИП - той трябваше да се приеме още преди 4 години. Но колкото по-скоро, толкова по-добре.
Старо 29.12.08, 19:44    7201    Re: GlobalLeader (7198) (click2open)   #34
Стамболовистъ

Цитат:
А тези, които познаваш, които не са завършили средно образование, завършили ли са начално до 3-ти клас? Кой клас са завършили?
Завършен осми клас. В днешно време вече бакалавърска степен не е достатъчна, какво остава за средно образование. Основното не го и коментирам.

Цитат:
2. Ето един примерен тест за интелигентност:

http://iqtest.dk/
О, тези тестове за изпитание за нервите, не за интелигентността. Аз мислех нещо подобно на общообразователен тест.

Цитат:
3. Аз сега участвам в Интернет с ник GlobalAdmin, старият ми ник беше Авторът. Публични изяви не съм правил, но са изпращани материали до медиите (всички по-големи) - видеообръщенията ми, без никакъв отговор. Лично не се познавам с лидерите на партиите. Лично познавам само Слави Бинев. Смятам обаче, че лидерите на партиите са ми чели постовете по форумите - техните и този форум, така че те би трябвало да ме познават.
"Атака" никога няма да приеме ДОИП, защото в момента разчита именно на пролетариите и пенсионерите за да ги вкара във властта. "Атака" е радикалното крило на БСП.

Цитат:
4. СДС и ДСБ изобщо не се знае дали ще влязат в парламента. Хубаво е, разбира се, да поискат ДОИП. А ако не, според мен решението е да се направи нова партия. Но това иска много работа, за да се стигне до избори и да се влезе в парламента поне. Трябват хора, които да приемат идеите и да искат да работят за тях. Няма значение за кои избори ще се приеме ДОИП - той трябваше да се приеме още преди 4 години. Но колкото по-скоро, толкова по-добре.
Освен СДС и ДСБ друг няма кой. Ако не влезнат и не управляват, значи ДОИП ще бъде мечтата на поколенията след нас.
Старо 29.12.08, 20:48    7202    Re: Стамболовистъ (7201) (click2open)   #35
GlobalLeader

А имаш ли впечатления какво е образованието на циганите, на турците - стари и по-млади? Че аз мисля, че те ни правят проблемите. Струва ми се, че на тях им липсват знания и от 4-ти клас.

Иначе степените са така:
Начално - 3 клас
Основно - 8 клас
Средно - 11 клас
Но на практика много от гимназиите започват от 7-ми клас, така че основното училище всъщност е до 6 клас.

Високото образование също не гарантира нищо - аз знам хора с почти професорско образование, гласували за мадридския измамник.

Такива са тестовете за интелигентност като дадения по-горе, които не зависят от образованието на човека, а определят способността на мозъка му. Подобни се използват и от Менса.

Общообразователните тестове са възможност вместо документ за завършен клас, да се държат такива тестове. Но ще започнат едни спорове какво трябва да съдържат и т.н.

Зависи дали Атака гледа теснопартийните си цели или търси целите на страната и отстраняването на ДПС от властта. Мисля, че Атака е създадена именно заради последните цели, а не с идеята да бъде партия - фирма, така че от тази гледна точка приемането на ДОИП би изпълнило целите и. А и ако загуби едни гласове, може да спечели други. Аз, например, не съм пенсионер, но съм гласувал за Атака. Ако приемат ДОИП, бих гласувал още повече.

Ако ДСБ и СДС не приемат ДОИП, въобще и не трябва да влизат в парламента, иначе ще се повтори всичко, което се случи в последните 15 години. Нас това не ни устройва. Но ако те не влязат, могат да се създадат нови партии с нови лица. Моята идея е за партия Д/ОИП.
Старо 30.12.08, 16:10    7214    Re: GlobalLeader (7202) (click2open)   #36
tano079

Регистриран: 30.12.08
Постове: 530
САМО ПЪЛНОЛЕТНИ ЧИСТИ БЪЛГАРИ ТРЯБВА ДА ГЛАСУВАТ И СЪС ОСНОВНО ОБРАЗОВАНИЕ НА ГОРЕ , БЕЗ ЕТНИЧЕСКИТЕ МАЛЦИНСТЪВА , ДА БЪДЕ СВОБОДНО НО СЪС ИЗБИРАТЕЛНИ КНИШКИ ИЛИ ПАСПОРТИ НА КОИТО ДА СЕ ВПИСВА КОГА СА ГЛАСУВАЛИ И ОТ ТОВА ДА СЕ ОПРЕДЕЛЯ ТЯХНАТА РАВНОПОСТАВЕНОСТ , ВЪВ ОБЩЕСТВОТО .
tano079 е офлайн   Отговор с цитат
Старо 14.01.09, 22:10    7514    Re: tano079 (7214) (click2open)   #37
Гост
Гост

Постове: n/a
Ми то само чистата арийска раса ви липсва. Направо почвайте от нея. Канвиса тези дреболии "САМО ПЪЛНОЛЕТНИ ЧИСТИ БЪЛГАРИ ТРЯБВА ДА ГЛАСУВАТ И СЪС ОСНОВНО ОБРАЗОВАНИЕ НА ГОРЕ , БЕЗ ЕТНИЧЕСКИТЕ МАЛЦИНСТЪВА , ДА БЪДЕ СВОБОДНО НО СЪС ИЗБИРАТЕЛНИ КНИШКИ ИЛИ ПАСПОРТИ НА КОИТО ДА СЕ ВПИСВА КОГА СА ГЛАСУВАЛИ И ОТ ТОВА ДА СЕ ОПРЕДЕЛЯ ТЯХНАТА РАВНОПОСТАВЕНОСТ , ВЪВ ОБЩЕСТВОТО ."
Само хитлерчо не видях във форума та може би това ще Ви е проблем.
  Отговор с цитат
Старо 19.01.09, 21:21    7586    Re: Гост (7514) (click2open)   #38
Гост-Иван
Гост

Постове: n/a
Exclamation Точно обратното !!!

Е добре де, Вие не схващате ли, че пенсионерите ще искат да си защитават интересите, точно, както и младите? Нали и те живеят в БГ? Ами неграмотните, може и да са необразовани, но имат техни си интереси и желания, точно както и грамотните. Защо те да не гласуват и да не натискат за социални програми за ограмотявания? Умните, прости, стари, млади, всички сме равни пред бога и трябва да имаме едни и същи права. Че то така, ако почнем, то утре ще гласуваме и по богатство. Които е беден да си трае, а богатия да гласува...
Засрамете се ! Това ДОИП не е демокрация...
По-скоро трябва да се направи реална демокрация, точно както пише в книгата си Йон Мариан. Според неговата теория трябва да отпаднат мандатите на политиците и да се гласува с електронни карти. Тогава никой политик няма да смее да краде, защото народа моментално ще си извади картите за гласуване и ще го уволни. Няма мандати, няма корупция. Непрекъснат контрол-това е решението!
Прочетете тази книга! Реалната демокрация-Новия политически модел.
Ето и един линк за заинтересованите :
http://realdemocracy.hit.bg/
  Отговор с цитат
Старо 20.01.09, 00:42    7589    Re: Гост-Иван (7586) (click2open)   #39
tano079

Регистриран: 30.12.08
Постове: 530
Default ВСЕКИ ЩЕ СИ ИЗПЪЛНЯВА ЗАДЪЛЖЕНИЯТА , САМО ТОГАВА ЩЕ ИМА ИСТИНСКА ДЕМОКРАЦИЯ

НЕЩАТА СА МНОГО СЛОЖНИ И ДЪГО ТРЯБВА ДА СЕ ОБМИСЛЯТ НО ОСНОВНО ТРЯБВА ДА СЕ НАБЛЕГНЕ НА УБРАЗОВАНИЕТО ТЕЗИ КОИТО СА СЪС ОСНОВНО ДА ИМАТ ПРАВО ДА ГЛАСУВАТ И ТЕЗИ КОИТО СА ЕТНИЧЕСКИ БЪЛГАРИ , КРАЙНО ВРЕМЕ Е БЪЛГАРИТЕ ДА ПОЕМАТ СВОЯТА ОТГОВОРНОСТ ЗА БЪДЕЩЕТО НА БЪЛГАРИЯ АКО НЕ ИСКАТ ТО НЕКА ДА ИМАТ ДЕМОКРАТИЧНОТО ПРАВО ДА СЕ ОСВОБОДЯТ ОТ ТАЗИ ОТГОВОРНОСТ ЧРЕЗ ОПРЕДЕЛЕНИ ПРАВИЛА КОИТО ЩЕ БЪДАТ ПРИЕТИ ВЪВ НОВИЯ ЗАКОН .ОТГОВОРНОСТТА ЗА СТРАНАТА ЩЕ БЪДЕ ПОЕТА ОТ БЪЛГАРИТЕ НЯМА НИЩО ПО ДЕМОКРАТИЧНО ОТ ТОВА , ПРОСТО ЩЕ СПЕСТИМ ПРОБЛЕМИТЕ НА МАЛЦИНСТВАТА ДА НЕ БЪДАТ МАНИПОЛИРАНИ ОТ МОШЕННИЦИ КОИТО ДА СЕ ВЪЗПОЛЗВАТ ОТ ТЯХНАТА НЕГРАМОТНОСТ .
  • ТОВА НЕ Е ФАШИЗЪМ А ПРОСТО ПО ДОБРА ГРИЖА КЪМ ПРОБЛЕМИТЕ НА МАЛЦИНСТВАТА , КАТО ИМ СПЕСТЯВАМЕ ПОЛИТИЧЕСКИТЕ МОШЕННИЦИ ДА НЕ СЕ ВЪЗПОЛЗВАТ ОТ ТЯХНАТА НЕГРАМОТНОСТ , ВСЕ ПАК ТЕ НЕ МОГАТ ДА ЧЕТАТ КАКВО ПИШЕ ВЪВ БЮЛЕТИНАТА ТАКА ЧЕ ТЕ СА НЕСПОСОБНИ САМИ ДА ОПРЕДЕЛЯТ СВОЕТО БЪДЕЩЕ . ГРИЖАТА ЗА МАЛЦИНСТВАТА ОСНОВНО ТРЯБВА ДА СЕ НАБЛЕГНЕ ВЪРХУ ТЕХНИЯ КОНТРОЛ ВЪВ ВСИЧКИ ОБЛАСТИ НА ОБЩЕСТВЕНИЯ ЖИВОТ , ТЯХНОТО ПРЕВЪЗПИТАНИЕ ТРЯБВА ДА СТАНИ ОСНОВНА ГРИЖА НА ДЪРЖАВАТА , ТЕ ТРЯБВА ДА СЕ ВЪЗПИТАВАТ ДА ПРОИЗВЕЖДАТ БЛАГА АНЕ КАКТО ДО СЕГА ДА ПАРАЗИТИРАТ НА ГЪРБА НА БЪЛГАРСКИЯ НАРОТ .НО ЗА ТЕХНИЯ КОНТРОЛ ЩЕ ТРЯБВА ОГРОМЕН КАДРОВИ РЕСУРС ЗАЩОТО КОНТРОЛА ПРИ ТЯХ Е НАПЪЛНО ИЗТЪРВАН .
tano079 е офлайн   Отговор с цитат
Старо 20.01.09, 06:01    7591    Re: Гост-Иван (7586) (click2open)   #40
GlobalLeader

С подобна логика трябва да върнем и социализма, та всички да са равни. Да, ама не работи социализма. Нещата не са така директно просто свързани, както е тази елементарна логика, която използвате.
А тези, които са под 18 години - кой защитава техните интереси - нямат ли право те да си ги защитават?
Това с незабавното отзоваване и отпадане на мандатите носи риск от популизъм - при такова гласуване никой няма да може да свърши нищо, защото винаги има и непопулярни мерки, които трябва да се въвеждат.
Старо 30.01.09, 12:43    7744    Re: GlobalLeader (7202) (click2open)   #41
Стамболовистъ

Цитат:
А имаш ли впечатления какво е образованието на циганите, на турците - стари и по-млади? Че аз мисля, че те ни правят проблемите. Струва ми се, че на тях им липсват знания и от 4-ти клас..
Познавам и достатъчно българи, които отговарят на този критерий и за съжаление ми се струва, че тяхната бройка е ако не повече, то поне равна на тази на циганите.

Цитат:
Високото образование също не гарантира нищо - аз знам хора с почти професорско образование, гласували за мадридския измамник.
Ами, нормално. Симеон беше олицетворение на монархията и старата буржоазия от времето на Царството. Нормално беше хората да гласуват за него, аз също гласувах тогава. Сега вече нещата се изкристализираха.

Цитат:
Зависи дали Атака гледа теснопартийните си цели или търси целите на страната и отстраняването на ДПС от властта. Мисля, че Атака е създадена именно заради последните цели, а не с идеята да бъде партия - фирма, така че от тази гледна точка приемането на ДОИП би изпълнило целите и. А и ако загуби едни гласове, може да спечели други. Аз, например, не съм пенсионер, но съм гласувал за Атака. Ако приемат ДОИП, бих гласувал още повече.
Атака е партията на руските тайни служби в България. Тя няма интерес от подобни начинания, защото е окупирала комунистическият електорат. Като пиша, че е крайно лявото крило на БСП, пиша го в буквален смисъл. Цялата партия е бъкана от ченгета на ДС, това си е чисто сталинистка партия. Не виждам какви надежди таиш за нея?

Цитат:
Ако ДСБ и СДС не приемат ДОИП, въобще и не трябва да влизат в парламента, иначе ще се повтори всичко, което се случи в последните 15 години. Нас това не ни устройва. Но ако те не влязат, могат да се създадат нови партии с нови лица. Моята идея е за партия Д/ОИП
В момента СДС е с ново лице и ново ръководство. А кои ще са новите лица, които ще създадат партии?
Старо 30.01.09, 21:23    7748    Re: Стамболовистъ (7744) (click2open)   #42
GlobalLeader

Дори и да има българи, ограничени от този критерий, пак ще останат много българи, които да дадат един добър вот.

Изобщо не е било нормално да се гласува за мадридския измамник - на мен ми беше ясен от самото начало - имаше и предупреждения, които никой не искаше да чуе:

http://edno.info/f/showthread.php?t=69

Това може да го прочетеш цялото!

Аз не тая някакви надежди в Атака, а съм гласувал за тях като за клин, който трябва да избие другия клин (клин клин избива), защото други партии не е имало. Ако се създаде партия Д/ОИП, тогава е ясно за кого да се гласува. Но трябват съмишленици.

Проблемът с новите лица с правилно мислене е най-големия. Тези нови лица трябва да приемат ДОИП. Такива със сигурност има, но явно не и занимаващи се с политика и затова трябва да се търсят.
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies