edno.info  

Назад   edno.info > Политика > Модериран раздел > Политика > Д/ОИП

Д/ОИП Допълнително ограничаване на избирателни права
doip.edno.info

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 15.03.09, 00:47    8273    Re: Герка (8269) (click2open)   #26
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 614
Формално, за да се регистрира партия, трябват хора с добри идеи и известна работоспособност и с течение на времето ще се намерят и спонсори евентуално.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Старо 25.06.09, 22:46    9170    Re: GlobalLeader (8273) (click2open)   #27
miracle

Регистриран: 22.06.09
Постове: 9
Цитат:
Първоначално публикувано от GlobalAdmin Виж пост
Формално, за да се регистрира партия, трябват хора с добри идеи и известна работоспособност и с течение на времето ще се намерят и спонсори евентуално.
Да прав си ! Ще видим, но трябва по някакъв начин да се прочисти политическото пространство..
miracle е офлайн   Отговор с цитат
Старо 25.06.09, 22:58    9172    Re: Unicorn (5034) (click2open)   #28
ioko2
Гост

Постове: n/a
Default interesno no fakt :)

Цитат:
Първоначално публикувано от Unicorn Виж пост
Абсолютно си прав за историята - но за историята на XX век. Никой няма право да лишава децата от познание - достатъчно е само изредиш най-големите сатрапи на XX век - всички до един са комунисти или национал-социалисти! Най-големия сатрап е Мао Дзедун - председателя на Комунистичски Китай, изтребил 50 милиона души! Следва Сталин - 40 милиона избити. Хитлер - 20 милиона.
az sas sigurnost sam protiv masovite ubiistva - no poglednato ot druga gledna tochka vijte sega kade e kitai i kade e zapadnata cilivilizacia v diktaturata si ima svoiat char - a balgarina za da raboti zadaljitelno niakoi triabva da go rachka s ostena i i zashto nashite goveda razbraha krivo demokraciata????? demokrazia ne oznachava bezzakonie i bezvlastie na instituciite????? darjavnostta izbiaga i v momenta smiatam che vse pak triabva da ni ragne niakoi s ostena che da se opravim aaaaaa i da varnat i smartnoto nakazanie i obshtestveno polezniat trud v tuhlarnite ne e losha ideia - na zapad sashto go ima - tam metat ulici ili drug vid - no realna deinost polezna za obshtestvoto - a ne da mi puskat ot zatvora prestapnici za da stavat deputati
a i nezabraviaite che v London School of Economics and Political Science se izuchava Kapitala na Marks - zashtoto e pustolat na savremennata ikonomika - nishto che e komunisticheski - hora razchupete si malko misleneto - stiga s tova komunisti..... hora tova be minaloto HILIADOLETIE - otminala epoha - a koito ne pomni istoriata i ne ia izuchava e zaplashen ot riska tia da se povtori po tozi povod ne smiatate li che v momenta v bg se povtaria istoriata na bg mejdu dvete svetovni voini????? niakolko savsem razlichni pravitelstva togava mislia che biaha 14 sega za sega sa samo okolo 10 ot 1989 nasam - koito vseki darpa chergata kam sebesi i nikakva vizia za sledvashtite 10,15 a za 20 godini da ne govorim ok vleznahme v NATO i v EU ok no sega na kade? stiga goloslovia daite nie edin pat da se obedinim kato narod, a ne za vsika nesgoda komunistite sa ni vinovni ili caria ili neznam koi drug
neponasiam dogan, nemoga da go disham, no za sajalenie e edinstveniat politik v bg i tova e nai tragichnoto zashtoto nie sme kato orel, rak i shtuka - a te sa edinni i za tova shte ni biat - za moe nai goliamo sajalenie
apropo, imam da kaja i oshte nesht ia kajete, znaete li koia bg partia prashta svoite mladi kadri predi da badat naznacheni kadeto i da bilo, v nai dobride evropeiski universiteti ot vivena do london???????? za sajalenie tova e dps - celiat im mlad kadar e strashno dobre podgotven a nashite mijavi partii?????? niakoi niakade da sa go izpratili????????
pomislete i nad tova......

Това ти е преведения текст:

аз със сигурност сам против масовите убийства - но погледнато от друга гледна точка вижте сега къде е китай и къде е западната циливилизация в диктатурата си има своят чар - а българина за да работи задължително някои трябва да го ръчка с остена и и защо нашите говеда разбраха криво демокрацията????? демокрация не означава беззаконие и безвластие на институциите????? държавността избяга и в момента смятам че все пак трябва да ни рагне някои с остена че да се оправим аааааа и да върнат и смъртното наказание и обществено полезният труд в тухларните не е лоша идея - на запад също го има - там метът улици или друг вид - но реална дейност полезна за обществото - а не да ми пускат от затвора престъпници за да стават депутати
а и незабравяйте че в Лондон School of Economics and Political Science се изучава Капитала на Маркс - защото е пустолат на съвременната икономика - нищо че е комунистически - хора разчупете си малко мисленето - стига с това комунисти..... хора това бе миналото ХИЛЯДОЛЕТИЕ - отминала епоха - а които не помни историята и не я изучава е заплашен от риска тя да се повтори по този повод не смятате ли че в момента в бг се повтаря историята на бг между двете световни войни????? няколко съвсем различни правителства тогава мисля че бяха 14 сега за сега са само около 10 от 1989 насам - които всеки дърпа чергата към себеси и никаква визия за следващите 10,15 а за 20 години да не говорим ок влезнахме в НАТО и в EU ок но сега на къде? стига голословия дайте ние един път да се обединим като народ, а не за всика несгода комунистите са ни виновни или царя или незнам кой друг
непонасям доган, немога да го дишам, но за съжаление е единственият политик в бг и това е най трагичното защото ние сме като орел, рак и щука - а те са единни и за това ще ни бият - за мое най голямо съжаление
апропо, имам да кажа и още нещ я кажете, знаете ли коя бг партия праща своите млади кадри преди да бъдат назначени където и да било, в най добриде европейски университети от вивена до лондон???????? за съжаление това е дпс - целят им млад кадър е страшно добре подготвен а нашите мижави партии?????? някои някъде да са го изпратили????????
помислете и над това......
  Отговор с цитат
Старо 26.06.09, 01:30    9189    Re: miracle (9170) (click2open)   #29
GlobalLeader

То само няма да се прочисти. Трябва да се появи нова партия и така другите да загубят дяла и значението си.
Старо 28.06.09, 18:18    9209    Re: GlobalLeader (9189) (click2open)   #30
NSA
Гост

Angry Я малко по-сериозно!

Проблемът не е в необразованите, не е в циганите, нито в турците. Проблемът е масовата апатия, която се е загнездила в моето поколение (20-30г хора). От морална и общо взето всякаква гледна точка е абсурдно да се отнема правото на 71 годишната ви баба да гласува. Тя е гражданин на Република България. Циганинът също е гражданин на Република България. Не е въпроса харесва ли ви или не. Това е демокрацията, всеки с равен глас, било то циганин, българин, арменец или какъвто и да е.. ако не ви харесва - измислете нова политическа идеология и я наложете. Или накарайте приятелите ви да мислят и да се интересуват.

Смятам и две думи да вмъкна за ранното ставане, Айнщайн и подобните безумия. Ако не умееш да ставаш рано за да отидеш до училище, ти кой аджеба си, че да ми проповядваш? Освен това съвсем малко да се беше позаинтересувал щеше да знаеш, че:
Първо - Айнщайн е бил тройкаджия, но тройкаджия в образователна система и държава, в която никой не те пита става ли ти се на теб в 6 часа
Второ - за да има обективен поглед и съответно за да се вкара в учебния план по история даден елемент, то трябва да са минали поне 50 години. Това е неписано правило и вероятно ти щеше да го знаеш, ако си беше вдигнал "задницата" за да отидеш в час по история.

П.С. И аз не съм доволен от това, което се случва в България, и аз бих се съгласил с някои по-радикални мерки, но предложението е меко казано абсурдно. Не можеш и на Догановите туристи да забраниш да гласуват, те също са граждани на република България.

П.С. 2 Вземи прочети конституцията, може дори и следобяда да го направиш..
  Отговор с цитат
Старо 29.06.09, 11:30    9216    Re: NSA (9209) (click2open)   #31
GlobalLeader

И в другите страни е такава избирателната активност. И не е да не е пробвано и да не е имало и много по-висока избирателна активност. Резултатът не е бил много по-различен. Ние това казваме, че проблемът е в демокрацията в сегашния и вид. Искаме промяна на тази система. Тя доказано се провали. Следователно разсъжденията ти вече не са валидни, защото те биха били валидни само ако ние искахме да правим промени, но да запазим системата. Но ние искаме да я променим. 20 години освен това са ни предостатъчно да правим глупави експерименти, които предварително се знае до какво ще доведат.

Ето това е новата политическа идеология - ДОИП. И смятам да я наложим.

Къде го търсиш морала тук - първо, бабата цял живот не е гласувала, по-неморално е да и дадеш да гласува, знаейки до какво води това за самата нея и да я оставиш да живее при нечовешки условия в мизерия, глад и студ, без лекарства. Проблемът е, че ти си приел за default да се гласува, където е всъщност грешката. Това точно е псевдоморал - уж мислиш за бабата, а я оставяш на произвола на съдбата с под 100 лв пенсия.

А да задам обратния въпрос - ти пък кой си щом те юркат да ставаш рано и ти изпълняваш, та да ми проповядваш на мен? И изобщо каква е връзката между ранното ставане и идеите?

Не разбрах сега какво искаше да кажеш - Айнщайн е бил тройкаджия, защото са го карали да става рано ли?

50-те години първо са минали - още преди 20 години се пееше "45 години стигат"! Пееше се и още нещо, което обаче само с пеене не става да става. От днешна гледна точка то е провал.

И да е писано, и да е неписано правило, аз не виждам връзката между времето и обективността. Необективност може да има винаги, а и обективност може да има винаги. Ето още един пример за вредата от обучението, през което сте минали - някакви подобни разсъждения пускате, от които не виждам полза. В днешния динамичен и бързоразвиващ се свят да чакаш 50 години - какви са тези архаизми?

Конституцията сме я чели. Смятаме, че точно в нея се коренят проблемите и, че тя трябва да се промени.

Гледай видеото от подписа ми - малко е дълго, но как ще се изказваш без да знаеш за какво става въпрос?
Старо 30.06.09, 06:54    9217    Re: NSA (9209) (click2open)   #32
Гост
Гост

Цитат:
Първоначално публикувано от NSA Виж пост
Проблемът не е в необразованите, не е в циганите, нито в турците. Проблемът е масовата апатия, която се е загнездила в моето поколение (20-30г хора). От морална и общо взето всякаква гледна точка е абсурдно да се отнема правото на 71 годишната ви баба да гласува. Тя е гражданин на Република България.
Тука си много прав , младото поколение са пълни шматки и хич не им пука за проблемите на България , та те не познават своята история как да се страхуват от ислямизацията на България . Те нямат възпитание по родолюбие във учелище , Българската образователна система гледа да им натъпчи главите със най различни глупости а часовете по история и Българска граматика са стопени по два часа на седмица .

Тешко и горко на оная държава която възпитава младите във чувство на нихилизъм и остава мозъците да изтичат във чужбина , няма кой да поеме щафетата от старите поколения за бъдещото развитие на България .
  Отговор с цитат
Старо 30.06.09, 06:58    9218    Re: Гост (9217) (click2open)   #33
gost
Гост

Цитат:
Първоначално публикувано от Гост Виж пост

Тежко .
Кой се обърка ?
  Отговор с цитат
Старо 30.06.09, 07:17    9219    Re: NSA (9209) (click2open)   #34
Гост
Гост

Цитат:
Циганинът също е гражданин на Република България. Не е въпроса харесва ли ви или не. Това е демокрацията, всеки с равен глас на българския , било то циганин, турчин , турчин от анадола , китаец , ескимос , номадите от африка , цялата световна цигания , или какъвто и да е.. ако не ви харесва - измислете нова политическа идеология и я наложете.
Ако гледам твоята политическа идеология тя произлиза от комунистическия световен интернационал , тоез винаги когато чужденец стъпи на Българска земя , Българина да си събуе панталоните и да заеме стойка '' Г '' .
  Отговор с цитат
Старо 16.12.09, 11:36    10431    Re: Unicorn (5034) (click2open)   #35
elka
Гост

Default Царе сме да намираме оправдания за мързела си

Когато човек не иска да свърши нещо -намира оправдание
когато човек иска да свърши нещо - намира начин
Аз съм за завършен 8кл- задължително основно образование. Тогава дори и да не се поставя възрастова граница, ограничението за образование ще свърши работа. Защото м/у 60 и 70г има образовани хора които все още са с ума си. Проблем са възрастните необразовани.

Цитат:
Първоначално публикувано от Unicorn Виж пост
Абсолютно си прав за историята - но за историята на XX век. Никой няма право да лишава децата от познание - достатъчно е само изредиш най-големите сатрапи на XX век - всички до един са комунисти или национал-социалисти! Най-големия сатрап е Мао Дзедун - председателя на Комунистичски Китай, изтребил 50 милиона души! Следва Сталин - 40 милиона избити. Хитлер - 20 милиона.
  Отговор с цитат
Старо 16.12.09, 11:39    10432    Re: Гост (9219) (click2open)   #36
елка
Гост

Default Не трябва да се залага на расова дискриминация.

Единственното ограничение трябва да бъде образованието. Тогава всеки който се чувства дискриминиран ще се хване да си завърши основното образование и да добие право на глас.

Цитат:
Първоначално публикувано от Гост Виж пост
Ако гледам твоята политическа идеология тя произлиза от комунистическия световен интернационал , тоез винаги когато чужденец стъпи на Българска земя , Българина да си събуе панталоните и да заеме стойка '' Г '' .
  Отговор с цитат
Старо 16.12.09, 11:50    10433    Re: NSA (9209) (click2open)   #37
елка
Гост

Default ОБРАЗОВАНИЕ

Образованието не е като възрастта или етноса или расата.
Дали си се родил циганин, турчин или кривоглед, не е нито твоя заслуга , нито твоя вина. Деленето по тези признаци е дискриминация.

Образованието е съвсем друго нещо. Всеки на който му липсва основно образование , а държи да има право да гласува, веднага може да си го завърши. То е БЕЗПЛАТНО. Има вечерно, задочно, като частен ученик ...тъй, че няма НИКАКВА пречка за НИКОГО.
Всичко е въпрос на желание. Нищо друго. Дори хора със забавено развитие могат да завършат образованието си в специализирани училища.

Така с един крушум ще уцелим два заека. Хем ще се вдигне образователното ниво на народа , което ще се отрази и върху работоспособността , хем няма да гласуват неграмотни хора.

Това ще даде и допълнителлен стимул на учащите се в момента, да не взимат прибързани решения за напускане преждевременно училище.

Цитат:
Проблемът не е в необразованите, не е в циганите, нито в турците. Проблемът е масовата апатия, която се е загнездила в моето поколение (20-30г хора). От морална и общо взето всякаква гледна точка е абсурдно да се отнема правото на 71 годишната ви баба да гласува. Тя е гражданин на Република България. Циганинът също е гражданин на Република България. Не е въпроса харесва ли ви или не. Това е демокрацията, всеки с равен глас, било то циганин, българин, арменец или какъвто и да е.. ако не ви харесва - измислете нова политическа идеология и я наложете. Или накарайте приятелите ви да мислят и да се интересуват.

Смятам и две думи да вмъкна за ранното ставане, Айнщайн и подобните безумия. Ако не умееш да ставаш рано за да отидеш до училище, ти кой аджеба си, че да ми проповядваш? Освен това съвсем малко да се беше позаинтересувал щеше да знаеш, че:
Първо - Айнщайн е бил тройкаджия, но тройкаджия в образователна система и държава, в която никой не те пита става ли ти се на теб в 6 часа
Второ - за да има обективен поглед и съответно за да се вкара в учебния план по история даден елемент, то трябва да са минали поне 50 години. Това е неписано правило и вероятно ти щеше да го знаеш, ако си беше вдигнал "задницата" за да отидеш в час по история.

П.С. И аз не съм доволен от това, което се случва в България, и аз бих се съгласил с някои по-радикални мерки, но предложението е меко казано абсурдно. Не можеш и на Догановите туристи да забраниш да гласуват, те също са граждани на република България.

П.С. 2 Вземи прочети конституцията, може дори и следобяда да го направиш..
  Отговор с цитат
Старо 16.12.09, 19:49    10434    Re: elka (10431) (click2open)   #38
GlobalLeader

Тук някъде е истината. Само едно съображение имам против твърде високата възраст за образование. 85% от това, което съм научил в училище, а аз съм завършил елитна гимназия и след това съм минал през два университета, ми е било ненужно след това в живота. Аз имам едновременно с това теза, че образованието не трябва да бъде задължително в този му вид, така че тук е тънкия момент да се намери точния баланс. В 21 век сме и вече може да се учиш и по Интернет. И все пак, макар и в момента да е наречено "индивидуално право", то не те касае пряко, тъй като се отнася за общи избори (ДОИП дори не касае местните избори засега, а само националните избори) и когато гласуваш заедно със стотици хиляди други хора, е допустимо не във всеки случай да си точно оценен дали можеш да гласуваш - важното е мнозинството като група да е правилно оценено - така или иначе правото не те касае ПРЯКО, за да е нужна съвършена прецизност.

И в момента има хора, които биха могли да гласуват, а са на под 18 години, така, както със сигурност ще има и хора над 60 г., които могат да гласуват, но важното е какъв ще е общия ефект от мярката. На евроизборите 70% от гласувалите за БСП са над 60 г. възраст. Това е напълно неадекватно гласуване като се има предвид, че тази партия ограби страната най-малко три пъти и я доведе до национална катастрофа също толкова пъти.
Старо 16.12.09, 19:55    10435    Re: елка (10432) (click2open)   #39
GlobalLeader

Личното ми мнение е за расова дискриминация, която е в отговор на геноцида, съгласно новата дефиниция, който се извършва над белите чрез силно повишена, най-вече на религиозна основа, както и поради безотговорност и ниска култура, сравнима с животинската, висока раждаемост, които ние не би трябвало да позволяваме като програма да ни побеждава.

Но така или иначе, такова предложение няма, има само по критерий минимално образование и максимална възраст.

Иначе в Словения и Родезия има и етнически елемент! В Родезия е дал отлични резултати и е спасил страната!
Старо 20.01.11, 18:53    11562    Re: GlobalLeader (10435) (click2open)   #40
kk
Гост

ако намираш зимбабве за пример за подражание, то работата е повече от ясна. изреченията ти не правят смисъл, не казваш нищо революционно или нечувано досега. хората те обвиняват в анти-демократични идеи, а ти говориш някакви общи приказки за комунистите и кво ли още не. безумно е да забраниш на хората над 60 да гласуват, когато възрастта за пенсиониране на мъжете в момента е 63.
  Отговор с цитат
Старо 21.01.11, 04:34    11564    Re: kk (11562) (click2open)   #41
GlobalLeader

Зимбабве не е пример за подражание, защото ДОИП е измислен много преди да разбера за Родезия, а и да е, какво лошо има - да не би там да важат други закони и водата в реките да тече нагоре?

Кое изречение не прави смисъл, да ти го обясня подробно?

Ако не казвам нищо революционно, къде казаното от мен е обобщено и оформено като отделна система - с какво име е тази система, къде се преподава тя?

Кое е антидемократичното - ДОИП ли? А ОИП антидемократично ли е? Ако ОИП не е антидемократично, защо ДОИП да е? Ако атакувам, и то само частично, само един от многото елементи на демокрацията, която е неправилно съчетание на добри и лоши елементи, това ли наричаш антидемократично? Добре, наричай го, както искаш - аз пък не виждам нищо лошо в това - демокрацията в този и вид и без това се провали (http://edno.info/f/showthread.php?t=87). Но то е антидемократично само в 5% от елементите на демокрацията, но е вярно друго, че сегашната демокрация не съответства на половината от елементите в дефиницията си, така че тя е много повече антидемократична.

Когато е предлаган ДОИП още преди години, възрастта за пенсиониране не е била такава. Но често става така, когато на нещо трябва да се попречи да стане, уж случайно и несвързано, се случва нещо, за което после да се каже, че пречи на предложението. То, затова за всяко нещо си има най-подходящ момент на приемане, но някои като се съпротивляват без причина и изпускат момента, ще им го наложим в друг, неподходящ момент! Колкото повече трае отказа от дискусия и приемане, толкова повече налагането ще прилича на ръждив атакаджийски пирон! Аз не искам да бъде така - до това се стига, когато някои пропускат това, което трябва да направят и най-вече бягат от дискусия.
Старо 25.02.11, 06:58    11589    Re: GlobalLeader (11564) (click2open)   #42
Пенсионер
Гост

Smile Нагледахме се на идиоти

"Чета и не вярвам на ушите си" - както би се изразил Ю.Вучков.

Момчета и момичета, доста сте го закъсали с невроните, щом ви идват подобни налудничави идеи в главиците. Забравяте само едно - ние може и да изчезнем, но вие ще дойдете на нашата възраст и тогава ще ви питам как можете да предопределяте за невменяеми 60 - 70 годишни хора, защото само невменяеми са лишени от дееспособност.
Прочетете повече тук: http://www.bg-pravo.com/2010/03/9_17.html

Ако вие знаете по-добре от мен, че последният хит на Еминем е “Love The Way You Lie” или че той беше с 10 Грами номинации, нищо че взе 2 награди, или че Роби Уилямс дойде заедно с “Тейк дет” в София, то от 100 зададени въпроса от най-различни области на човешкото познание съм уверен, че ще ви победя на 80 от тях.

За разлика от вас имам познания по история и политика и смятам, че по-добре мога да преценя кой да ме управлява.

Вие забравяте, че днешните пенсионери не са това, което бяха (получи се нещо като совите, не са.... ), но „In a town like Twin Peaks no one is innocent.“ Ние също владеем компютъра и за разлика от вас не го ползваме само да гледаме екшъни и да играем стратегии. Ние също имаме по няколко образования и специализации в чужбина, затова ще завърша с фраза от страхотното парче на Еминем, изпято с Dr. Dre - "I Need a Doctor" :

...НАЗАД ОТВОРКОВЦИ...!
  Отговор с цитат
Старо 25.02.11, 14:42    11590    Re: Пенсионер (11589) (click2open)   #43
GlobalLeader

Тогава как ще обясните масовото гласуване на пенсионерите за БКП - партията, която ги ограби?

Аз като бях на 17 години, също не съм бил нито невменяем, нито глупав. Но нямах право на глас.

Вие се позовавате на правото. Но правото, преди да определя някакъв ред, някой определя какъв да бъде този ред, какво да бъде правото.
Старо 25.02.11, 20:23    11591    Re: GlobalLeader (11590) (click2open)   #44
Пенсионер
Гост

Default До администратора

Предлагате ми тема за дълъг разговор, но ще се въздържа.
Обяснението е просто. Хората, които са били в третата възраст в края на 80-те са прекарали съзнателния си живот по време на Живковия режим. Именно те са с промити мозъци (не всички, зависи от интелектуалното им ниво). За слабообразованите, промяната на статуквото е равнозначна на природна катастрофа. Те не са адаптивни, приели са вече, че от тях нищо не зависи и се опитват да запазят нещо (каквото и да било то), свързано с тяхната младост. Както е известно, младостта винаги се идеализира. Освен това, принадлежността към стадото е важен фактор, който е валиден и до днес. Погледнете колко хора провалиха приятелството си, само защото имат различни политически пристрастия. Осъзнатият човек не може да бъде така лесно манипулиран. Той прави своите преценки хладнокръвно, без да се поддава на еуфорията на тълпата, предизвикана от т.н. партийни лидери. Популисткото говорене трябва да се игнорира, да се преценява само на база предизборни платформи.

Сегашните пенсионери вече са различни. Те също имат богат избор на информация от целия свят. За съжаление, младежите между 18 и 30 год. вече имат други интереси (включително и дрога), за тях животът е само дискотека и чалга, стойностите се промениха и не без мълчаливото съучастие на техните родители.

Съветвам Ви, да насочите усилията си към промяна на избирателния кодекс, като се въведе мажоритарно гласуване и възможност за отзоваване на провалил се избраник. По този начин ще се упражни пряката демокрация.
  Отговор с цитат
Старо 26.02.11, 10:36    11592    Re: Пенсионер (11591) (click2open)   #45
GlobalLeader

Не мисля, че сегашните пенсионери са различни. Ще дам пример със собствените си родители - от върли антикомунисти те се превърнаха в комунисти. Просто медийната манипулация в определени възрасти дава огромно отражение. Мисля, че не е въпроса в коя епоха си роден, а наистина възрастта си дава отражението.

Колкото до по-младите - те също могат да бъдат манипулирани - справка Жорж Ганчев, но те поне много по-лесно могат да бъдат разманипулирани и убедени защо са на грешен път и могат да се коригират. Възрастните като цяло обаче не могат да се коригират - те вече са бетонни глави - не всички, естествено, но мнозинството.

В Гърция също не гласуват пенсионерите, както и в други страни. Там е направено по друг начин - за всички е задължително гласуването, а за тях - не. И така вотът им се отрязва. Но това не е правилният начин. Вотът трябва да се реже явно така, както на тези под 18 г.
Старо 26.02.11, 15:25    11593    Re: GlobalLeader (11592) (click2open)   #46
Пенсионер
Гост

Знаете ли какво правите в момента? Давате пример за бетонна глава!
Толкова здраво сте се вкопчили в идеята си, че сте затворили сетивата си за всяко различно мнение. Дори примерът ви за Гърция не е верен. Отдавна там не гласуват по задължение и вече никой не им търси сметка дали са престъпили закона или не.
Впрочем привнасянето на чужди образци и превръщането на България в опитно поле не е дало добри резултати. Почти съм склонен да се съглася, че трябва да има образователен ценз, но възрастов - в никакъв случай. Не зная на колко години сте, но предполагам около 35. За Вас вече годините ще се търкалят все по-бързо и съвсем скоро ще бъдете над 60. Ерудиран, знаещ цената на живота, трудно манипулируем, имащ своите критерии и чувстващ се млад, като на 35. Изведнъж се явява лудо-младо с жълто около устата и Ви казва: Вие сте господин Никой! Вие не можете да мислите и затова нямата никакви граждански права. По дяволите Вашия жизнен опит - той е отживелица. Вие нищо не разбирате, ние сме тези, които решаваме нашите съдби. И какво тогава? Същите тези негласуващи младежи, смятате ли, че ще станат зрели и политически активни, когато навършат 45? Дълбоко се съмнявам.

Помислете още веднъж над предложението, което дадох в предишния си пост. Вие изобщо не го коментирахте, което е следващото доказателство за бетонирането на собствената Ви глава.
  Отговор с цитат
Старо 27.02.11, 03:26    11594    Re: Пенсионер (11593) (click2open)   #47
GlobalLeader

Напротив, аз ви изслушвам и премислям всичко, което сте казали, но за ДОИП, това е нещо, в което съм се убедил от създаването на тази идея още преди 8 години. Измислил съм го преди да знам какво е в Гърция или другаде. По-късно разбрах, че така е в Гърция и понеже много хора ги е страх от собствено мислене, искат да видят примери и, че някой друг е направил нещо, преди да го направят и те, затова го давам като пример. В този смисъл аз не привнасям чужд образец, още повече, че и образецът е различен, а и вие казвате, че вече не било така. Страната В МОМЕНТА е опитно поле - по-зле от това не може да стане ако се въведе ДОИП. Аз самият многократно съм казвал, че сам се лишавам от гласуване, когато стана на 60. Това не означава лишаване от останалите права. По замисъл даже гласуването трябва да се извади от групата на правата и да се нарече по друг начин. Аз знам, че ако аз не гласувам, когато съм над 60 г., това ще е добре за мен. Защото освен мен няма да гласува и една огромна маса. А аз винаги мога да влияя като пиша в Интернет, излизам по телевизията и говоря това, което е важно гласуващите да чуят. Така гласът ми ще има много по-голямо значение отколкото 1 бр. в урната. И ще мога да повлияя на младите, за разлика от пенсионерите, които винаги са били бетонни глави.

Вашето предложение не коментирах, защото то има за цел да ПОДМЕНИ идеята ДОИП. А аз не приемам никакви идеи, които имат такава цел, защото моята цел е приемането на ДОИП. Просто това са различни пътища, а аз вече съм избрал този път, и най-вече, защото съм сигурен, че е най-добрия. Но не съм бетонна глава, защото приемам и вашите идеи и мога и да ги коментирам тук или в отделна тема. Въпросът е, че ако призная, че вие сте прав за нещо, вие няма да направите същото за мен и тогава се отклоняваме от моята идея. А иначе едната идея не изключва другата, но вие искате да е само едната, и то вашата.

Мажоритарното гласуване доведе на власт Гоце, съответно тройната коалиция - ДПС и комунистите, щеше да доведе Жорж Ганчев, би довело Азис и С. Трифонов и т.н. на власт. Ето защо тази система не е добра. Също имайте предвид и демографските прогнози, според които през 2100 г. циганите плюс турците ще бъдат 97% от населението. Вие вярвате в пряката демокрация, а аз - по експериментален път - не. А вие какво ще кажете да се премахне долната граница за гласуване и тези под 18 г. да имат право на глас сами или чрез родител?

Досега не е измислен механизъм за отзоваване - това ще бъде добре, но още по-добре ще бъде, и такава е целта на ДОИП, мошеник, който би бил отзован, изобщо да не влиза в парламента.
Старо 27.02.11, 16:37    11595    Re: GlobalLeader (11594) (click2open)   #48
Пенсионер
Гост

Допълнително ограничаване на избирателни права или Демократично оптимизиране на избирателния процес???

Само олигофрени няма да проумеят подмяната!
Двата пълнежа на абревиатурата ДОИП са доста отдалечени един от друг.

Вие отлично съзнавате, че с всичките си писания се надявате да манипулирате младото поколение. Кой ще спечели от противопоставянето? Divide et impera! Стара римска сентенция, успешно прилагана не само от тогавашните императори, а и днес. Вие също се опитвате да я ползвате, надявам се да бъде без успех.

Прочетох някои неща в блога Ви и във форума, и не съм обнадежден. Доста объркани сте млади човече, представяте някакъв балкански миш-маш от всевъзможни политически направления и отклоненията им. Лутате се от ляво до крайно дясно.

Вашите аргументи са несъстоятелни дори само по един признак - след 10 години стари ще са за Вас тези, които скачаха в мразовитите януарски дни по площадите. Именно на тях се опитвате да отнемете правото да изразят предпочитанията си. А с това надали ще се съгласи който и да било.
  Отговор с цитат
Старо 27.02.11, 22:06    11596    Re: Пенсионер (11595) (click2open)   #49
GlobalLeader

Няма подмяна - и двете са измислени от мен. Просто някои хора са по-чувствителни и страхливи да назовават нещата с истинските им имена, особено в ефир.

И двете означават едно и също нещо и не са далеч едно от друго, не си противоречат.

Защо ме обвинявате, че ще манипулирам младото поколение - това включва елемент на заблуждение - защо не мислите, че просто ще го отклонявам от лъжите на другите и ще му казвам истината? Защо се надявате да не успея - това означава да спечелят другите - а те не са ли манипулатори? Те по-добри манипулатори ли са, за по-добри цели ли манипулират? Ако не печеля аз - печелят те. Те по-добри ли са? Как искате да няма противопоставяне - целият живот е една война на позиции - първо те воюват с нас като манипулираха целия преход, целите 20 години с цензурата и лъжите си.

Не се чувствам никак объркан, няма и противоречие в отделните елементи на политическите ми виждания, не елементаризирам нещата и не им слагам просто етикети "ляво" и "дясно", защото нещата не са така прости. Иначе съм центрист - абсолютен:

http://edno.info/f/showthread.php?t=1092

Дори и тези, които скачаха по площадите, ще схванат ползата от това пенсионерите да не гласуват. Срещу природата не можеш да се бориш - и те ще одъртеят, и те ще изкуфеят, и аз също, е, малцина няма, но по-голямата част. Никой не им пречи да изразяват предпочитанията си - има медии, телевизии, интернет, могат да говорят, могат да излизат на демонстрации, гласът им ще се чува. Просто решенията ще ги взимат хората, които са с акъла си. Вече казах, че съм готов моето право на глас да се отнеме един ден, защото знам, че ще е добре за мен. А ако не се отнеме, аз по никакъв начин не мога да влияя с него. Един глас не тежи при демокрацията в този и вид, където е важно количеството, а не качеството. Това е все едно да си мислиш, че като пуснеш тото, ще спечелиш.

Впрочем тези, които скачаха през 1997 г., какво осигуриха - 3 мандата на комунистите, нали така?
Старо 25.05.11, 12:07    11621    Re: GlobalLeader (11596) (click2open)   #50
rewind
Гост

Цитат:
Първоначално публикувано от elka Виж пост
Когато човек не иска да свърши нещо -намира оправдание
когато човек иска да свърши нещо - намира начин
Аз съм за завършен 8кл- задължително основно образование. Тогава дори и да не се поставя възрастова граница, ограничението за образование ще свърши работа. Защото м/у 60 и 70г има образовани хора които все още са с ума си. Проблем са възрастните необразовани.
Лошото е, че с днешната образователна система генерираме маса циганета "завършили" 8-ми клас, понеже училището щяло да остане без финансиране ако ги изгонят за отсъствия. Равнището ще падне на нашето образование ще падне до степен, в която дори и тази част на ДОИП няма да помогне.

Цитат:
Първоначално публикувано от GlobalAdmin Виж пост
Няма подмяна - и двете са измислени от мен. Просто някои хора са по-чувствителни и страхливи да назовават нещата с истинските им имена, особено в ефир.

И двете означават едно и също нещо и не са далеч едно от друго, не си противоречат.

Защо ме обвинявате, че ще манипулирам младото поколение - това включва елемент на заблуждение - защо не мислите, че просто ще го отклонявам от лъжите на другите и ще му казвам истината? Защо се надявате да не успея - това означава да спечелят другите - а те не са ли манипулатори? Те по-добри манипулатори ли са, за по-добри цели ли манипулират? Ако не печеля аз - печелят те. Те по-добри ли са? Как искате да няма противопоставяне - целият живот е една война на позиции - първо те воюват с нас като манипулираха целия преход, целите 20 години с цензурата и лъжите си.

Не се чувствам никак объркан, няма и противоречие в отделните елементи на политическите ми виждания, не елементаризирам нещата и не им слагам просто етикети "ляво" и "дясно", защото нещата не са така прости. Иначе съм центрист - абсолютен:

http://edno.info/f/showthread.php?t=1092

Дори и тези, които скачаха по площадите, ще схванат ползата от това пенсионерите да не гласуват. Срещу природата не можеш да се бориш - и те ще одъртеят, и те ще изкуфеят, и аз също, е, малцина няма, но по-голямата част. Никой не им пречи да изразяват предпочитанията си - има медии, телевизии, интернет, могат да говорят, могат да излизат на демонстрации, гласът им ще се чува. Просто решенията ще ги взимат хората, които са с акъла си. Вече казах, че съм готов моето право на глас да се отнеме един ден, защото знам, че ще е добре за мен. А ако не се отнеме, аз по никакъв начин не мога да влияя с него. Един глас не тежи при демокрацията в този и вид, където е важно количеството, а не качеството. Това е все едно да си мислиш, че като пуснеш тото, ще спечелиш.

Впрочем тези, които скачаха през 1997 г., какво осигуриха - 3 мандата на комунистите, нали така?

По принцип се съгласявам с една част от идеите Ви, особено с тази относно образователния ценз. Ужасно много ме плаши обаче факта, че това което се е "сготвило" в момента в образователната ни "кухня" утре ще е мухлясало в избирателното ни "меню" и мирише ли мирише. Ако щете ми вярвайте, но с този темп на разпад до не повече от десет години тъкмо тези възрастни хора, ще са сред последните познаващи правопис и пунктуация. Жалко е, но идеята Ви вероятно щеше да е от полза преди почти 22 години в началото на прехода, тъй като вероятно щеше да предотврати това, което се случи. Инак аз, предполагам също както Вас, съм потресаващо разочарован от регреса, в който се намираме.
  Отговор с цитат
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies