edno.info  

Назад   edno.info > Политика > Модериран раздел > Политика > Д/ОИП

Д/ОИП Допълнително ограничаване на избирателни права
doip.edno.info

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 17.05.07, 20:26    580   #1
Авторът

Регистриран: 28.02.07
Постове: 5
Default Кратката версия на ДОИП - това разбираме под ДОИП

Кратката версия на ДОИП се състои само от две точки, ограниченията са по:

1. Максимална възраст - 60 г.
2. Минимално образование - завършен 3-6 клас.

Това е нещото, което трябва да се приеме по най-бърз начин.
Авторът е офлайн   Отговор с цитат
Старо 26.01.08, 18:23    4847    Re: Авторът (580) (click2open)   #2
­­Нерегистриран
Гост

Постове: n/a
Съгласен съм.

"Съветите на старостта приличат на зимно слънце - те светят, но не сгряват."

Ларошфуко казва също:

"Старите глупаци са по-глупави от младите."

Старите страдат от глупост, лекомислие и наивност.
  Отговор с цитат
Старо 28.03.08, 21:55    5028    Re: Авторът (580) (click2open)   #3
Unicorn

Регистриран: 28.03.08
Постове: 43
Цитат:
Първоначално публикувано от Авторът Виж пост
Кратката версия на ДОИП се състои само от две точки, ограниченията са по:

1. Максимална възраст - 60 г.
2. Минимално образование - завършен 3-6 клас.

Това е нещото, което трябва да се приеме по най-бърз начин.
Не съм съгласна само с образованието - право да гласуват трябва да имат само хора, завършили минимум гимназия!
Всъщност най-важното е отнемане на избирателни права на неграмотните и нискообразованите!
Unicorn е офлайн   Отговор с цитат
Старо 29.03.08, 04:24    5032    Re: Unicorn (5028) (click2open)   #4
GlobalLeader

Постове: 2 614
Истината е някъде там, съгласен съм като цяло с мнението. Макар че тук е мястото да кажа, че ако не си ранобуден например, или ако не искаш да учиш руски (допреди известно време) или история, която ти преподават, или литература, може да си отличен ученик по точните науки, но в горен клас няма да минеш, а това значи, че няма да получиш диплома за средно образование. Айнщайн, например, е бил двойкаджия. Не, защото е тъп, а защото е бил непокорен. Аз също съм. Никой не може да ме накара да ставам в 6:30, за да ходя на училище, но от това следва, че ще ходя всеки ден след 10:30, а това значи, че няма да завърша годината. Никой не може да ме накара да уча предмет История, в който НЕ СЕ преподава, че БКП е престъпна организация. Има и други примери. Затова трябва деликатно да се определи границата - може би 6 клас не е зле.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Старо 29.03.08, 10:42    5034    Re: GlobalLeader (5032) (click2open)   #5
Unicorn

Регистриран: 28.03.08
Постове: 43
Абсолютно си прав за историята - но за историята на XX век. Никой няма право да лишава децата от познание - достатъчно е само изредиш най-големите сатрапи на XX век - всички до един са комунисти или национал-социалисти! Най-големия сатрап е Мао Дзедун - председателя на Комунистичски Китай, изтребил 50 милиона души! Следва Сталин - 40 милиона избити. Хитлер - 20 милиона.
Unicorn е офлайн   Отговор с цитат
Старо 29.03.08, 15:27    5037    Re: Unicorn (5034) (click2open)   #6
GlobalLeader

Да, но такива неща за комунистите не се учат в училище и ти го знаеш.
Старо 03.04.08, 08:02    5191    Re: GlobalLeader (5037) (click2open)   #7
Гост
Гост

Exclamation Относно обективността при преподаването на историята в училище

Никой не може да ме накара да уча предмет История, в който НЕ СЕ преподава, че БКП е престъпна организация. Такива неща за комунистите не се учат в училище. Има и други примери. Никой няма право да лишава децата от познание.

---

Абе, учат се и такива работи понякога. Много зависи от учителя.
Имате късмет, ако сте попаднали на човек, който не робува на политически и идеологически пристрастия и не преподава субективно.
  Отговор с цитат
Старо 03.04.08, 23:29    5196    Re: Гост (5191) (click2open)   #8
GlobalLeader

Има си обаче учебни планове и учебници, в които такива неща не пише.
Старо 30.11.08, 09:37    6958    Re: GlobalLeader (5196) (click2open)   #9
Гост
Гост

Default Много изненадващо

Ако се поровите из нета, ще намерите доста неща за избирателното право. Вашето предложение е наивно до глупост. Манипулацията - всички пенсионери гласуват за БСП е пуснала дълбоки корени в общественото съзнание. Това не е така, но докато го вярвате ще се чудите защо въпреки всичко БСП има приличен процент на избори.Вече 20 години пенсионерите намаляват - процентът на червените не намалява.
Другата лъжа, на която сте се хванали - циганите решават изборите. Изборния резултат е решен от неучастието на българите в тях. Сами по себе си циганските гласове не биха имали значение, ако има по-висок процент гласували.
А на младежа дето не можел да стане за да отиде на училище мога само да кажа, че това завинаги го оставя сред неудачниците - философи, на които БСП или комунистите ще са му виновни за посредствения живот.
Радвам се, че съм едва третия писал в този форум и се надявам да съм последен.
  Отговор с цитат
Старо 30.11.08, 23:43    6981    Re: Гост (6958) (click2open)   #10
GlobalLeader

Вярно е, че в последните години не само пенсионерите гласуват за БКП. Но графиките например от изборите за Гоце ясно показват, че хората над 55 години най-много са гласували за него. Големият процент негласуващи пък може да се обясни с това, че те знаят, че пенсионерите така и така ще гласуват и че от техния глас, на негласуващите, няма да има полза. Но ако пенсионерите и неграмотните (най-често циганите) не гласуват, то останалите ще знаят, че от техния глас ще има смисъл и тогава ще отидат да гласуват. Другото е, че медийните манипулации или изнасяне на истина, не влияят на пенсионерите - те си имат дълбоко вкоренено мнение, което не може да се промени по никакъв начин. Но ако те не гласуват, с помощта на медиите лесно може да се повлияе на останалите. Причината за това, че сега не съм милионер е, че не направих компромис със себе си и не станах измамник, мутра или каквото там искаш, свързано с БКП, а не късното ставане. Тези, които направиха този компромис (компромис правят само честните хора, но не и мошениците), се реализираха по-добре докато такива като нас се опитват да променят системата, за да не преуспяват само мошениците в нея.
Старо 01.03.09, 23:40    8135    Re: GlobalLeader (6981) (click2open)   #11
7777
Гост

1.Извода е Мао Дзедун-50000000убити ,много опасен луд ,тежки психически синдроми.Най-големия убиец в историята от 10 век насам следва:
2Сталин втория син на Сатаната най големия масов и касов убиец към35000000.Дано ГОРИ В АДА ДАНО.
3.Адолф Хитлер -той ПРОСТО Е КАТО АНГЕЛ ПРЕД ДРУГИТЕ ДВАМА ДРУГАРИ КОМУНИСТИ.
  Отговор с цитат
Старо 01.03.09, 23:45    8136    Re: 7777 (8135) (click2open)   #12
tano079

Регистриран: 30.12.08
Постове: 530
Цитат:
Първоначално публикувано от 7777 Виж пост
1.Извода е Мао Дзедун-50000000убити ,много опасен луд ,тежки психически синдроми.Най-големия убиец в историята от 10 век насам следва:
2Сталин втория син на Сатаната най големия масов и касов убиец към35000000.Дано ГОРИ В АДА ДАНО.
3.Адолф Хитлер -той ПРОСТО Е КАТО АНГЕЛ ПРЕД ДРУГИТЕ ДВАМА ДРУГАРИ КОМУНИСТИ.
Кво ти става ти се разпали много
tano079 е офлайн   Отговор с цитат
Старо 02.03.09, 00:04    8140    Re: tano079 (8136) (click2open)   #13
7777
Гост

Все някой трябва да подпали нещо.
  Отговор с цитат
Старо 02.03.09, 00:22    8147    Re: 7777 (8140) (click2open)   #14
tano079

Цитат:
Все някой трябва да подпали нещо.
Ти много не се пали че на гол тумбак пушка искаш да носиш то така не става , е виш Иран въоръжени са до зъби но не нападат Израел , то тъй става като вас , на чашка у-у-у-ра .
Старо 06.03.09, 18:20    8177    Re: tano079 (8147) (click2open)   #15
7777
Гост

По добре да се мре отколкото да се говорят празни приказки.Не гледай какво става по света гледай какво става в страната ни.Революция трябва а не голи думи и дъвчене на трици.
  Отговор с цитат
Старо 06.03.09, 21:50    8182    Re: 7777 (8177) (click2open)   #16
tano079

Default Още един разпален нациналист , залейте го със кофа студена вода да се охлади

Цитат:
По добре да се мре отколкото да се говорят празни приказки.Не гледай какво става по света гледай какво става в страната ни.Революция трябва а не голи думи и дъвчене на трици.
Ти приятел ходел ли си във казармата , ако не за това говориш така , там мoжеш да видиш само една пустош и жилязна сурувина за претопяване , при влизането на българия във НАТО оценката за България във въоръжението е една голяма кръгла нула . Май издадох държавна тайна ама и децата я знаят вече , апък за Турските тайни служби одавна знаеха за ракетите който бяха нарязани . Ами за разнасянето на секретни куфар чета от виши офицери ужас от предатели . Едно голямо споко момче ! Давай само така на чашка уиски , само победа !!!
Старо 08.03.09, 04:07    8190    Re: GlobalLeader (6981) (click2open)   #17
Razor
Гост

Default Moskov e kostovski Ibrikchia

Zashto ostavjate tozi ibrikchija da vi vodi za nosa?
  Отговор с цитат
Старо 08.03.09, 05:36    8191    Re: Razor (8190) (click2open)   #18
GlobalLeader

Напротив - оборваме го!
Старо 13.03.09, 01:46    8244    Re: GlobalLeader (8191) (click2open)   #19
Герка
Гост

Default ...

Драги,Вие,ако сте един пенсионер,който цяла зима мръзне,който е налял хиляди левове в държавната каса,дали няма да Ви пука кой ще ви определя пенсията?
Вярно е,че много от хората на преклонна възраст тъгуват за предишния си живот,но това не ги прави слепи и глупави...
Още нещо:ако всеки от вас си вика:"А,ами то вече е ясно,те пенсионерите ще си изберат комунистите..." Това прави милиони въздържали се,милиони гласове...Ако ти си седиш в изборния ден и се пошушкваш и не отидеш да гласуваш,няма на кого другиго да се сърдиш,че ти определя съдбата,освен на себе си!!!
Че няма за кого да гласуваш-туй е ясно...ама ако си пък толкова смел и умен,такъв патриот и реалист,че да оправиш тая държава,вземи че направи една партия!Няма да ти се разсърдим!
  Отговор с цитат
Старо 13.03.09, 01:56    8247    Re: GlobalLeader (8191) (click2open)   #20
Герка
Гост

Цитат:
Първоначално публикувано от GlobalAdmin Виж пост
Напротив - оборваме го!
Аз съм на 19 години,но смятам,че е обидно да сравниш възрастните хора с добитък и добитъка с циганите...Добитъка поне върши нещо,за разлика от циганите.
Имаш ли баба и дядо?
А за нашите "мили братя роми" ще кажа една-единствена думичка-ПАРАЗИТИ!
  Отговор с цитат
Старо 13.03.09, 04:27    8249    Re: Герка (8244) (click2open)   #21
GlobalLeader

Ами като им пука, защо гласуват за тези, които ги ограбиха? Много просто - те още не са разбрали кой ги ограби. Акълът им е на това ниво:

А за правенето на партия - да, но това все пак е работа, нека се съберат повече хора и да направим, но не аз сам да правя и да нося целия чужд товар за цялата държава.
Старо 13.03.09, 04:32    8250    Re: Герка (8247) (click2open)   #22
GlobalLeader

Да, така е за циганите.
А това възрастните да не гласуват го казвам от личен опит с моите роднини.
Старо 14.03.09, 18:33    8268    Re: GlobalLeader (8250) (click2open)   #23
Герка
Гост

Извинявам се,но моят личен опит е друг.Едната ми баба,макар и луда,винаги пита баща ми за кого да гласува.И то не,защото няма мнение,а защото казва това:"Аз вече съм дърта,вие си решете кого да изберем,вие ще си живеете." Другата ми баба си е наред с акъла и на винаги гласува за различна партия,но отново се допитва до мнението на дъщерите си.Другото: Видяли ли сте какво представляват митингите на моята "любима" партия Атака??И там е като на митинг на БСП...което означава,че просто пенсионерите са много по активни от останалата част от населелнието...което вече е проблем от друго естество.Според нас може и да няма за кого да се гласува и за това да не упражняваме това си право,според тях човек сам трябва да си определи кой ще го управлява,защото после няма накога да се сърди,освен на себе си
  Отговор с цитат
Старо 14.03.09, 18:35    8269    Re: Герка (8268) (click2open)   #24
Герка
Гост

За да се направи партия обаче,трябва спонсор...
  Отговор с цитат
Старо 14.03.09, 23:46    8272    Re: Герка (8268) (click2open)   #25
GlobalLeader

Важно е, че твоите възрастни роднини сами са преценили, че не трябва да решават. Всъщност по този начин те отварят пътя на ДОИП. Жалко, че не всички са така.
При толкова много пенсионери, няма и как да се появи добрия кандидат, защото предварително ще знае, че няма да гласуват за него и поради тази причина той въобще и не се кандидатира. Така беше с П. Стоянов на последните президентски избори. Той веднъж беше губил от Гоце и втория път изобщо не се престраши да се кандидатира.
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies