edno.info  

Назад   edno.info > forum.edno.info > Актуални > Черен списък на форумите

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 18.10.07, 11:04    3082   #1
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 622
Default hardwarebg.com

Цензуриращ форум, неуважаващ свободата на изказванията.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Старо 18.10.07, 11:50    3083    Re: GlobalLeader (3082) (click2open)   #2
хвбгфен­
Гост

Постове: n/a
цензуриращ е ако пишещия е с манталитет и интелигентност на току що излязло лапе от дата.бг.

Това е един от най-коректно администрираните бг форуми.
  Отговор с цитат
Старо 18.10.07, 12:45    3084    Re: GlobalLeader (3082) (click2open)   #3
GlobalUser­
Гост

Цитат:
Първоначално публикувано от GlobalAdmin Виж пост
Цензуриращ форум, неуважаващ свободата на изказванията.
Проблема на hardwarebg е в платформата, която използват. Глобалните админи там не са виновни, просто цензурата и неуважението са имплементирани в кода на форума и не може да се направи нищо без тотално преминаване на нови АЙПи адреси, сървъри и нова форумна платформа, но това ще доведе до големи поражения върху интернета и спирането му в някой южни части на България Има голяма опасност и от хардуерни поражения върху потребителите на форума, тъй като ще се премине към нова версия на куукитата, което можа да разруши твърдите дискове и кутиите на компютрите.

За това по-добре да оставим хардуербг да се самоунищожи поради своята надменност и неуважение и да си пишем тук.
  Отговор с цитат
Старо 18.10.07, 13:08    3085    Re: GlobalUser­ (3084) (click2open)   #4
­NerdiX
Гост

Много сте глобални бре, глобаладмин, глобал_на_баба_ти_фърчилото и все разни глобал_юзъри.
Бе важното е да е глобал*
  Отговор с цитат
Старо 18.10.07, 13:22    3086    Re: ­NerdiX (3085) (click2open)   #5
NEW
Гост

Абе я най-добре си стойте тук, щом не ви харесва hardwarebg форума, никой не ви кара да се регистрирате и пишете там. Айде със здраве.
  Отговор с цитат
Старо 18.10.07, 13:44    3087    Re: NEW (3086) (click2open)   #6
­Fear
Гост

Aко за Вас е хубав форум, в който няма цензура и всеки може да плещи каквото си поиска и да пише простотии без последствие, то тогава си пишете в други форуми (този например) и стойте далеч от HWBG!
Благодаря за вниманието и лек ден.
  Отговор с цитат
Старо 18.10.07, 14:21    3088    Re: ­Fear (3087) (click2open)   #7
HEPBAKA­
Гост

Default Гледайте си работата !

Като искате да си псувате, дрънкате глупости и правите каквото искате - глобално тъпейте тук. HardwareBG е сериозен форум, на много високо ниво. Естествено простотии и свободия не се толерират и за това са се постарали тези от които зависи, такива неща да няма.

Не ви допада - ето ви този велик глобалноадминистриран и 10рно по-глобално неизвестен форум - пишете си глупостите и се радвайте.
  Отговор с цитат
Старо 18.10.07, 15:29    3090    Re: хвбгфен­ (3083) (click2open)   #8
GlobalLeader

Темата, от която най-вероятно си видял линка към този форум, беше заключена преди дискусията да приключи и не знам в нея да е имало нещо нередно.
Старо 18.10.07, 15:31    3091    Re: GlobalUser­ (3084) (click2open)   #9
GlobalLeader

Много интересно. А подобно мнение ще ти бъде ли оставено там без да бъде цензурирано?
Старо 18.10.07, 15:31    3092    Re: ­NerdiX (3085) (click2open)   #10
GlobalLeader

Юзърът си е ваш човек.
Старо 18.10.07, 15:31    3093    Re: NEW (3086) (click2open)   #11
GlobalLeader

То така и ще стане.
Старо 18.10.07, 15:33    3094    Re: ­Fear (3087) (click2open)   #12
GlobalLeader

Не става въпрос за простотии, а за цензура на мнения.
http://www.hardwarebg.com/forum/showpost.php?p=1302835
Старо 18.10.07, 15:44    3095    Re: GlobalLeader (3094) (click2open)   #13
­Fear
Гост

Имам над 3500 мнения във форума на HWBG и нито едно цензурирано.
За мен това е достатъчно доказателство, че форума си работи идеално.
Ако се цензуират мнения, то това са точно "простотиите" и съм напълно съгласен с това.
  Отговор с цитат
Старо 18.10.07, 15:57    3096    Re: ­Fear (3095) (click2open)   #14
GlobalLeader

Виж в линка - даже има пряка заплаха за цензура, въпреки че не знам да става въпрос за простотии. А и заключването на тема в процес на дискусия, си е вид цензура.
Старо 18.10.07, 16:16    3097    Re: GlobalLeader (3096) (click2open)   #15
­Fear
Гост

Oткъде мислиш, че знам за темата в този форум, ако не от "цензурираната" такава?

Цитат:
Това не е искане, а беше въпрос.
Toва е цитат на автора на темата в HWBG.
На въпросът беше отговорено неколкократно, включително и от администратор на форума, с което темата се изчерпва.
Затова и е затворена.
  Отговор с цитат
Старо 18.10.07, 16:20    3098    Re: ­Fear (3097) (click2open)   #16
GlobalLeader

Знам, че знаеш оттам.
След отговарянето на въпроса обаче започна дискусия. А пък тя беше прекратена. Според мен една тема се изчерпва, когато в нея не се пускат повече нови отговори.
Старо 18.10.07, 16:33    3099    Re: GlobalLeader (3098) (click2open)   #17
­Fear
Гост

Това вече е въпрос на гледна точка и на това, кой гледа от нея.
Участието не е задължително в никой форум, но повечето си имат определени правила.
Ако си съгласен с тях - участваш, ако ли не - не се занимаваш изобщо.
Всеки има право да избира, какво е най-добре за него.
Така за мен и тази тема е изчерпана.
  Отговор с цитат
Старо 18.10.07, 16:45    3100    Re: ­Fear (3099) (click2open)   #18
GlobalLeader

Най-вече това с идеята кой гледа от гледната точка, не ми хареса. Има си някои обективни реалности.

А ние сме за това, за да даваме оценки на това на кого правилата и резултатите от тяхното прилагане не са добри и не се препоръчителни за ползвателя.
Старо 18.10.07, 18:25    3110    Re: GlobalLeader (3098) (click2open)   #19
­rager
Гост

Цитат:
Знам, че знаеш оттам.
След отговарянето на въпроса обаче започна дискусия. А пък тя беше прекратена. Според мен една тема се изчерпва, когато в нея не се пускат повече нови отговори.
Един от двамата собственици на форума затвори темата, след като обясни съвсем човешки за какво става дума. "Собственик", може да провериш тази дума в тълковния речник какво значи. Той определя какво и кога се е изчерпало, а не ти или някой друг. Също така провери в тълковния речник значението на думите "цензура", неуважаение", "свобода". Определено към момента не знаеш значението им и ги използваш, защото си ги прочел в някой вестник или си ги чул по телевизията. Звучат модерно и актуално, нали? Като станеш малко по-голям (умствено и като мироглед, иначе може да си на 50 години), можеш да се върнеш в ХВБГ форума и да провериш още ли се чувстваш "дискриминиран" (виж в тълковния речник, при нужда).
  Отговор с цитат
Старо 18.10.07, 19:17    3112    Re: ­rager (3110) (click2open)   #20
GlobalLeader

Както виждаш, дискусията продължава тук. Значи не се е изчерпала. Следователно собственикът на другия форум не е определил правилно дали се е изчерпала, а аз съм. Не е лошо проверките, които си изброил, да ги направиш ти. И тогава конкретно да кажеш това, което искаш да кажеш.
Старо 18.10.07, 19:45    3113    Re: GlobalLeader (3112) (click2open)   #21
Ba4o Kiro­
Гост

Интересен начин за реклама и популяризиране на форума си си избрал .
Както и да е, както бях писал в темата в hardwareBG.com - за да пишеш там, регистрацията е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА. За да го четеш няма нужда от регистрация. Това е решено преди много време и е одобрено от огромна част от потребителите на форума. Причините за това решение са написани в темата заради която hardwareBG.com е влязла във "вездесъщият" ти "чернен списък" ().
няма смисъл дискусията да се пренася тук - решението е взето и желанието на един конкретен индивид няма да го промени, защото болшинството е решило, че така е по-добре. Още повече, че самият аз съм съгласен с това решение .
Темата беше затворена, защото няма да промени нищо и дискусия по нея е безсмислена. Щеше да се започне с безсмислени полемики и заяждане (както тук), а точно такива ситуации се стремим да избягваме във форума на hardwareBG.com.

Ако някой от членовете на форума на Edno.info се интересува от темата за която говорим, може да я прочете цялата на този адрес: http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=112586

PEACE...
  Отговор с цитат
Старо 18.10.07, 20:00    3117    Re: Ba4o Kiro­ (3113) (click2open)   #22
GlobalLeader

Ако нещата не се бяха развили по този начин, вероятно нямаше да се наложи да се прави "реклама" (впрочем и аз ви правя реклама като ви пиша името тук и чрез пускането на линкове - голяма работа - рекламата е хубаво нещо и е полезно за обществото), което пък означава, че въобще не е била това целта на питането. На теб удобно ли щеше да ти бъде само заради този един пост сега да трябваше да си правиш регистрация?
Включването на форума в списъка е не заради изискването за регистрация, а защото темата беше заключена на средата на дискусията, по време на писане на пост. А след това последва и второ заключване и по-директна заплаха за цензура. А иначе дискусиите са хубаво нещо дори и да има полемики и заяждане - така има шанс да се роди истината. Не приемам правилото, че админът винаги е прав. Нищо, че самият аз съм админ.
Старо 18.10.07, 23:28    3124    Re: GlobalLeader (3117) (click2open)   #23
Private­
Гост

Цитат:
А иначе дискусиите са хубаво нещо дори и да има полемики
и заяждане - така има шанс да се роди истината.
За почти всеки елемент от структурата на нашият форум са водени дискусии,
което всеки лесно мoже да провери, разглеждайки раздел: "За форума".
След анализ на резултата, обикновено се стига да съответна промяна в правилата.
Някога, след обсъждане, е решено да няма "гости", заложено е в правилата - край.
От гледната точка на някой млад революционер, може изглежда много стегнато.
Но всъщност нещата стоят като в рекламният слоган: "Силата е нищо без контрол"
Що дам пример от реалността - стремежът на хората е да отидат в уредена,
сигурна и надеждна държава. Малцина биха емигрирали на място с постоянни
граждански войни и враждуващи племена. И при форумите е същото.
Като се съберат хиляди участници на възраст от 14 до 64 години, с хиляди характери и
интереси, става трудно да се разчита единствено на добра воля, за да се спазват правилата.
Трябва да се трият постове, да се заключват теми и други недемократични процедури.
Да, понякога е болезнено да не стане желаното от теб, но няма пълно щастие.

С две думи, не се притеснявай за HWBG форума, строгият ред няма да му навреди.
Форумът е предимно технически, а не общожитейски/политически ориентиран, а
сайтове от втората категория има предостатъчно. Ако те не са достатъчни, ще
изникват нови и нови - твоят форум е едно доказателство. В наши дни няма
проблем всеки да си направи сайт/блог/форум и да си изказва мислите и
вижданията свободно, в рамките на правилата, които сам си определи.
  Отговор с цитат
Старо 19.10.07, 00:15    3125    Re: Private­ (3124) (click2open)   #24
GlobalLeader

Аз не съм казал, че решението нерегистрирани да не пишат непременно е неправилно. Мисля, че беше зададен прост въпрос и след няколко отговора започна дискусия. Възможно е тази дискусия да е била водена вече отдавна. Но е възможно и друго - форумите имат склонност да формират групички и модераторски кръгове, които да не търпят чуждо мнение и така постепенно да налагат условия, които са изгодни лично на тях. Факт е, че не се позволи да се довърши дискусията там, независимо дали е водена преди това. Така че остава съмнението за тоталитаризъм и антидемократичност по отношение на свободата на мненията и затова беше стартирана тази тема. Аз например не съм си позволявал да заключвам тема на средата на дискусията.
Старо 19.10.07, 11:16    3130    Re: GlobalLeader (3125) (click2open)   #25
­vbTheKing
Гост

И това, че ти не си си позволявал да затваряш тема, е най-правилният и най-верен подход и всички трябва да се учим от теб и всички форуми трябва да се администрират/модерират така, както се управлява този тук, така ли?!
Хе-хе, не става така. Всеки си има собствено виждане за нещата и всеки собственик на форум си управлява форума както реши. Популярността на HWBG е сигурен показател за полезността му, а полезността ще се намали, ако почне "кьораво и сакато" да пише по 1-2 поста. Пожелавам ти твоят форум да стане популярен колкото HWBG... а може би дори по-популярен с твоята политика на управление.

УСПЕХ!

Поздрави,
Владимир
  Отговор с цитат
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies