edno.info  

Назад   edno.info > forum.edno.info > Актуални > Черен списък на форумите

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 19.10.07, 12:42    3131    Re: ­vbTheKing (3130) (click2open)   #26
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 619
Разбира се. Всичко останало е цензура, което е по-скоро похват от времето на фашизма и комунизма отколкото демократичен такъв.

Няма никакъв проблем този форум да стане прекалено популярен освен това, че аз нямам такава цел. За мен е важно качеството, а не количеството на участниците. Но аз не мисля да ограничавам количеството чрез цензура на мненията.

Иначе, и Азис и С. Трифонов са популярни, но от това не следва, че са полезни. Впрочем HWBG не можа да отговори на поставения въпрос, което е най-директния показател за неговата полезност. А днес се разбра, че е цензурирано и едно мнение, определено като "реклама", с отнемане на някакви точки от автора му, от което стана ясно, че едва ли не линковете в постовете са забранени - още едно потвърждение, че правилно съм сложил форума в този списък.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Старо 21.10.07, 00:46    3148    Re: GlobalLeader (3131) (click2open)   #27
Ba4o Kiro­
Гост

Постове: n/a
Темата ти беше затворена защото вече е била обсъждана многократно и то много отдавна. Решението е взето.
Няма полза от обсъждането на вече "изтъркана" от употреба тема. Повторението в случая не е "майка на знанието", а по-скоро е "баща на затъпяването".
Нямаме нужда от нови "кръстоносци" които гледйки от собствената си камбанария си мислят, че тяхното мнение и опит с администриране на форум с под 200 регистрирани участници и по-малко от 3000 мнения е най-показателен. Вярвай ми, не си открил топлата вода и когато ти се наложи да администрираш форум с над 20К регистрирани потребители ще видиш за какво иде реч.
Беше ти отправено предупреждение защото с повторното пускане на вече затворена тема влизаш в директно противоречие с правилата на форума на hardwareBG.com с които си се съгласил при регистрацията си. Не съм имал за цел да те цензурирам. Просто ти обърнах внимание на нарушението което си направил.
Това дали щеше да ми се наложи да се регистрирам в този форум за да ти отговоря не би ми било проблем. Това, че може да се пише без регистрация си е лично твое решение, мое решение е в hardwareBG.com да е задължителна регистрацията. Въпрос на гледни точки.
В случая имаш късмет, че в конкретната дискусия ти се налага да общуваш с интелигентни индивиди, които имат известна култура. Я си представи, че не беше така и изведнъж в този форум се изсипят 10-15 "олигофрени" и започнат да псуват под ред благодарение на криворазбраната ти "демократичност" без нужда от регистрция. Форума ти ще цъфне и ще върже ... Ако имаш желание да запазиш форума "чист" ще си имаш доста работа докато почистиш. Ако основната ти работа се съсрои в това да чистиш тук - може и да се справиш с 10-15 "мърляча", но представи си при по-голям брой хора какво ще се случи!
Въобще не си наясно с нещата все още .
Разбира се, винаги съществува варианта и въобще да не ти пука и да не "чистиш" след "мърлячите" - в такъв случай форума ти ще си остане един от милионите акива с 200-300 регистрирани потребителя и ще "умре" много скоро... Нещо което не ти пожелавам. Всеки сам решава как да се грижи за творенията си - твоят начин е такъв, моят е друг. За сега моят изглежда по-добър от твоят.
Прочети по-добре правилата на hardwareBG.com и тогава ще видиш, че рекламите също са забранени. За това също имаме основания, но не мисля да ги обяснявам тук, във форума на hardwareBG.com сме обсъждали въпроса достатъчно и решението е взето много отдавна. С няколко думи - който не чете и не спазва правилата бива наказан. Общество се гради на базата на правила и спазването им, иначе става анархия. Изчисти си значенията на думите "демокрация", "фашизъм" и "комунизъм" и тогава отново можем да говорим, защото изглежда за теб значението на думата "демокрация" се припокрива повече със значението на думата "анархия", а думата "свобода" със "сЛободия".
Всъщност не мисля повече да обсъждам въпроси свързани с администрацията на форума на hardwareBG.com с някой който няма никакъв опит по въпроса (no offence). Просто нямаш с какво да си полезен .

P.S. Ако беше използвал търсачката на форума щеше бързо да си отговориш на поставеният въпрос... Не е зле преди отново да пишеш във форума прочетеш написаното на тези два линка, ще ти бъде от полза и то не само за пребиваването ти във форума на hardwareBG.com :

http://www.hardwarebg.com/forum/faq....aq_forum_rules
http://www.hardwarebg.com/forum/faq....stions_smartly
  Отговор с цитат
Старо 21.10.07, 12:16    3157    Re: Ba4o Kiro­ (3148) (click2open)   #28
GlobalLeader

Вашият подход, философия и методи са ми ясни - мнозинството от форумите са изградени на този принцип. Но далеч не всички. И аз не смятам, че това е най-доброто. Имал съм мнение - казал съм го. Някои не обичат инакомислието и обичат цензурата на мненията. Аз пък - обратното. Смятал съм, че форумите са място за дискусия и размяна на противоположни мнения. Щом във вашия форум няма място за нова дискусия, здраве да е - тук има. Дали съм прав, времето ще покаже. Не мисли, че тук не са идвали олигофрени. Техните постове даже се пазят, така че мога да ти ги покажа. Но както виждаш, съм се справил с тях, нищо, че са нерегистрирани. Така смятам да бъде и занапред. Ние използваме различни подходи - вие сте възприели принципа на римското право, при който за всяко нещо си има точка от правилника. Така се е получил един огромен списък от правила, които всеки участник трябва да изчете внимателно и да спазва. Но кой нормален човек ще изчете 10 страници текст преди да ползва форума? Кой нормален човек е чел Конституцията и всички закони преди да започне да живее? Хората не са машини. Затова аз ще експериментирам с друг подход. Този форум няма правила. Всъщност има, но те са съвсем малко. Не може да се лъже системно, да се клевети и обижда (лични нападки) и да се ползва нецензурен речник. Като цяло се разчита на добрия морал. Експериментът ще покаже дали ще е успешен. По отношение на рекламите - тук те не са забранени. Освен спам ботовете, разбира се. Впрочем ти имаш и по-лесен вариант - напиши в правилника само 1 точка - "Админът винаги е прав". Така никой няма да чете дълги правилници, а и вие няма да има нужда да се оправдавате с правилника. Тук примерно, всяко решение на админ или модератор може да се обсъжда публично. Така никой няма да може да върши произволия, както се случва в други форуми, в които освен, че модераторът и админът "винаги са прави", няма и възможност за оспорване на техните решения. За мен форум, който не предлага публично оспорване на решенията на админ или модератор, както и обсъждане на правилника във всеки един момент, не отговаря на стандартите на свободен и демократичен форум.
До темата с въпроса бях достигнал след ползване на търсачката на гугъл и отговор не беше намерен. Ще потърся пак чрез търсачката на форума.
Старо 21.10.07, 13:12    3164    Re: GlobalLeader (3096) (click2open)   #29
GeniusLoci­
Гост

Цитат:
Първоначално публикувано от GlobalAdmin Виж пост
Виж в линка - даже има пряка заплаха за цензура, въпреки че не знам да става въпрос за простотии. А и заключването на тема в процес на дискусия, си е вид цензура.
Да, тъй като упорито опитваш да убедиш хора с много повече опит от твоя в правотата си. Още повече - изискваш да ти дават обяснения, а ти се каза, че форумът е частен и решенията са екипни.

Тъй като явно много се интересуваш от причините за липсата на регистрации:

Лично за мен "профилите" често са били удобни по ред причини - не мисля да ги обяснявам.
Точковата система не работи без регистрация.
Идеята на форум от този тип е ВЗАИМОпомощ, а не изсипване на въпроси от нерегистрираните потребители. Регистрацията отнема около 3-4 минути, всички сериозни системи работят на принципа на регистрация, това е и единствен начин да съществуват служебни и лични съобщения
Бил съм модератор и в датата, дълги години модерирам в hwbg, разликата межу "гост" и регистриран потребител е огромна като манталитет

Имаш само един довод "за" липса на регистрация и той от наша гледна точка с изразява в мързел, няма да с кривя душата. Просто сме минали през такива идеи и дискусии много отдавна.

Да, форумите са място за дискусии, но не на произволни теми, видно е. Нашият форум не е за дискусия на развитието и бъдещето на форумите. Твоят - може и да стане. Това, че имаш собствено мнение не променя опита и мнението на група хора, а и не звучиш убедително - опитваш да пренебрегнеш предимствата на една перфектно работеща система, което отказва единици хора от употребата си, в замяна на нещо със свободна употреба, което е почти невъзможно за администрация. Нали си поглеждал колко поста дневно има в hwbg?

Това за морала може да си го практикуваш във форум с 50~1000 човека. Да те питам като се появят няколко упорити магарета (каквито в hwbg не виждаш, защото се отърваваме от тях навреме), какво ще ги правиш.

Защо изобщо ни натрапваш мнението си за демократимен и свободен форум, след като никой не твърди, че hardwarebg.com/forum Е такъв? Напротив, при нас се прилага строга селекция към написаното и не цзари свободия. Демокрацията не означава липса н управление, а "обсъждането", което така искаш, в 99% от случаите се състои в необосновани (освен според автора и някаква група хейтъри) мнения.

Добронамерен съм в моменат и с оптвам да обяснявам. Имам наблюдения както над повечето български, така и над огромни световни форуми, от пълна свобода до "no flame" правила, смея да твърдя, че регистрацията е първото изискване за вкарване на каквито и да е възможности за контрол в групи с повече хора.

И понеже си се хванал, че буквичките работят - не ми ги прие първия път.
  Отговор с цитат
Старо 21.10.07, 13:14    3165    Re: GeniusLoci­ (3164) (click2open)   #30
GeniusLoci
Гост

А, да - не мога да си редактирам поста. Просто софтуерно ограничение...
  Отговор с цитат
Старо 21.10.07, 14:12    3171    Re: GeniusLoci­ (3164) (click2open)   #31
GlobalLeader

Не изисквам обяснения, а съм задал добронамерен въпрос.

Който иска да си има профил и лични съобщения, сам ще се регистрира. Познавам много други форуми, които работят без задължителна регистрация и се справят чудесно там, където модераторите са си на мястото. По отношение на мързела:

Регистрацията отнема 5-10 минути - първо да видя кой адрес да използвам за регистрацията, после да мисля ник, пък той може да не е свободен, после да мисля други никове, които са свободни, после да мисля парола, после да си отварям файл, в който да си запиша данните от регистрацията, после да си отварям пощата ... Имате и допълнителни 6 минути чакане на страницата с условията.

Така че приеми, че има мързеливи, които ще подминат форума ако той е със задължителна регистрация. За един пост не си правя регистрация. Да погледнем нещата и от друга страна - ти си потребител и в Интернет има огромен брой форуми, където като си сърфираш се сещаш, че имаш да кажеш нещо. И какво - всеки път ще си правиш регистрация? Аз не го правя. Виновни са производителите на софтуера, че не са разрешили по подразбиране пускането на постове от нерегистрирани.

Според мен, независимо какъв е един форум, в него винаги трябва да има място за дискутиране на неговите правила и модераторските и админските действия. Ако няма, той не е демократичен (по отношение свободата на изказванията).

Ти откъде знаеш, че само единици са отказалите се да ползват "перфектно работещата система"? Как ще знаеш, че има и други, след като те изобщо не са стигнали до регистрация, за да могат да зададат въпроса като мен или пък, които вече веднъж регистрирали се, са решили, че е безсмислено да задават въпроса и да спорят, след като вече са се регистрирали и това вече не ги касае?

Упорити магарета винаги се намират, независимо дали са регистрирани или не. Те винаги могат да си правят нови и нови регистрации ако ги банваш. Или ти в случая признаваш, че регистрацията не е толкова проста процедура и тя ще ги откаже?

Щом не сте демократичен форум няма какво да коментираме повече и защо той е в списъка тук. Тук също се прилага определен вид цензура (както казах по-горе - обиди и др.), но няма цензура на мненията и дискусиите. Може и да е вярно, че в по-голям процент от случаите протестите са необосновани, но дори и за няколкото малки процента обосновани протести, е нужно да може да има дискусия. Точно това е демокрацията, а другото е тоталитаризъм.

Сега пробвах - прие ми буквите от първия път. Няма значение главни или малки ги въвеждаш, но трябва да са на латиница.

Като искаш да си редакриташ постовете, ще се регистрираш - навсякъде нерегистрираните не могат да си редактират постовете. Но пък можеш да ги преглеждаш преди да ги пуснеш. Може да се направи да можеш да си редактираш поста като нерегистриран, но тогава ще може да ти го редактира и всеки друг.
Старо 21.10.07, 20:48    3181    Re: GlobalLeader (3171) (click2open)   #32
Bill Gates
Гост

До единно решение няма да стигне нито един от 2-ма ви (hardwarebg.com & Edno.Info),това (ми) беше ясно още от самото начало,и се радвам,че г-н GlobalAdmin,си направи труда и в крайна сметка разбра как (е) се действа в hardwarebg.com (на какъв принцип са) .

Всъщност до известна степен съм съгласен с г-н GlobalAdmin т.е форумът му е направен с цел да се опрости*,а както знаем,всички се стремят към това (или почти всички ) ,примерите са многобройни : компютри,мобилни телефони,леки коли ако щете и т.н и т.н . . .

Примерно на мен,ми харесва торент тракерът "Пиратския Залив",който също е на тоя принцип...т.е теглиш без рег.,сийдваш без рег.,нямаш коеф.(с който да се съобразяваш) и т.н easy,quick and interesting

Но в крайна сметка,всичко в природата е различно,и естествено, ние за да не се различаваме (нали сме част от нея) сме различни т.е всеки изглежда по различен начин и има разл.мислене.
Та именно поради тая причина 2-та форума са различни,едните имат това,други онова,един ще устоява мнението си,друг ще се примири с мисълта,трети ще тегли една майна и т.н и т.н

Лично за мен опита и практиката са голямо нещо

*форумът (за 1;2 поста-примерно)

М/у другото,защо не се съберете 2-та форума,да се почерпите,запознаете,повеселите и т.н,ами си остоявате позициите един други без да има някакъв ефект ? ? ?

Поздрави.
  Отговор с цитат
Старо 21.10.07, 21:17    3182    Re: Bill Gates (3181) (click2open)   #33
GlobalLeader

Знам какво е да си цензуриран, при това много често от малоумници, и това не е никак приятно. Борил съм се срещу това и преди, ще продължа и занапред. Сега аз съм от другата страна. Впрочем днес видях участници в HWBG, които намекваха (явно доколкото позволява цензурата), че не са съгласни с управлението на форума. Явно те във вашия форум няма да имат място да дискутират темата - вероятно ще кажете, че тя вече е обсъждана. Според някои, когато двама спорят, прав е шефа. Та вероятно така са завършили и предишните дискусии. Знам, патил съм си от това и не мога да го приема. Така че няма какво да се събираме - всеки си има форум, а аз ще си пиша тук, където никой не може да ме цензурира.
Старо 22.10.07, 13:37    3185    Re: GlobalLeader (3182) (click2open)   #34
SecondShoe­
Гост

GlobalAdmin твойта работа е много странна. Влязъл си във форума на хората и предлагаш промени, и то доста настойчиво. Обясняват ти защо не са съгласни с твоите предложения и ти продължаваш и продължаваш... Ти имаш форум и те имат форум. Все едно сте... да кажем комшии. Примерно комшията ми идва вкъщи, гледа че се топля на дърва и ми казва, че отоплението с климатик е мноооого по-добро във всяко едно отношение, идва същите пари и т.н. Аз обаче не искам да сменям формата на отопление, не съм съгласен. На другия ден комшията ми звъни на вратата и ми изказва нови аргументи в полза на отоплението с климатик. Аз не си променям мнението. Това продължава всеки ден, накрая му казвам да спре да ме занимава с глупости и "заключвам" темата. Комшията не се отказва и кани други хора от блока у тях и на висок глас злослови по мой адрес, как не разбирам от дума, замърсявам природата и т.н. Понеже сме комшии, а той говори високи аз естествено чувам всичко. Следващата стъпка на комшията е да състави черен списък на хората отопляващи се на дърва, който закача до пощенските кутии, на входната си врата и т.н.
Та и твоята работа GlobalAdmin е същата.
  Отговор с цитат
Старо 22.10.07, 17:55    3186    Re: SecondShoe­ (3185) (click2open)   #35
­tonich
Гост

Цитат:
Първоначално публикувано от SecondShoe* Виж пост
GlobalAdmin твойта работа е много странна. Влязъл си във форума на хората и предлагаш промени, и то доста настойчиво. Обясняват ти защо не са съгласни с твоите предложения и ти продължаваш и продължаваш...
Човекът явно е решил да си прави реклама на едно.инфо там, ама май не е улучил мястото.
Все пак, това му действие имаше малък ефект - предполагам по-малък от това, което сам е очаквал.
  Отговор с цитат
Старо 22.10.07, 18:37    3187    Re: SecondShoe­ (3185) (click2open)   #36
GlobalLeader

Не бих казал, че съм настойчив, и то изобщо. Даже и предложение не съм правил, а само съм поставил въпрос, а след това съм си дал аргументите понеже е започнала дискусия. Черният списък на форумите съществува от много преди това. Мисля, че той е нужен. Примерът ти не е съвсем удачен - един форум може по-скоро да се сравни с публично място отколкото с частен дом. Публично място е понеже в него влизат много външни хора. Общественият интерес изисква тези места да отговарят на определени критерии.
Старо 22.10.07, 18:38    3188    Re: ­tonich (3186) (click2open)   #37
GlobalLeader

Не това е била целта. Имаше конкретен въпрос за задаване и се ядосах, че трябва да си правя регистрация. Оттам нататък дискусията тръгна.
Старо 23.10.07, 00:03    3189    Re: GlobalLeader (3188) (click2open)   #38
mad_presley­
Гост

Явен пример за добрата система на HWBG и лошата на Edno.info (м/у другото, какво трябва да означава "едно.инфо"?).
http://edno.info/f/forumdisplay.php?f=9

Давам максимум месец, този форум да заприлича на кофа от Столипино
  Отговор с цитат
Старо 23.10.07, 00:58    3190    Re: GlobalLeader (3171) (click2open)   #39
GeniusLoci
Гост

Да, именно - окйто исак - ще се регистрира. Ако не иска - не може да задължава администрацията на форума да се съобразява с IP базирана система за наказания (да н ти обяснявам колко лесно я прескачаше един нехранимайко цяло лято). Да не говоря въобще, че във форума се залага изключително много на "познаването" на участника, когато това свързано продажби в раздел Далавери (вероятно не го виждаш, идва след 120-ия пост, причините ги има описани десетки пъти в За Форума).

И нямам нищо против мързеливите да подминат форума - аз на мързеливи хора не се хабя да им смилам информацията. Принципно ми плащат затова, а форумът е за свободното ми време, когато добронамерено раздавам помощта или мненията си. Колкото до количеството форуми - да, има безброй такива но само един на български с подобна концентрация на познания в ИТ сферата. И го твърдя, тъй като познавам много от влизащите лично и някои от тях са наистина неповторими (вкл. аз самия, без излишно да се надувам)

Правилото за дискусиите тръгна от всики не толкова добронамеени такива - дори напротив - имаше прекалено много преднамерено деструктивни.

Буквичките ги приема от първия път, с онзи сив S леко не му личеше какво е

Последното - при нас правилото за редакцията е задължително. Не ми се изброяват причините.

Няма да се включвам повече. За нас системата е перфектна, оставям ти да мислиш за връзката с Далавери и създаването на определен имидж в едно сравнително отбрано "общество". Лично на мен разните хора, които в пост първи ми давт категорично мнение без рам доводи от типа "Делл е най-доброто", не ми правят добро впечатление. Човек с повече постове (т.е. регистриран) мога да проверя какво е писал и да си направя изводи дори поред стила му на писане, ако щеш, мога го.

Цялата дискусия е за бира, вече ме мързи да пиша толкова из форуми
  Отговор с цитат
Старо 23.10.07, 01:03    3191    Re: mad_presley­ (3189) (click2open)   #40
GlobalLeader

А ако не е тайна, къде HWBG си изхвърля боклука?
Едно.инфо не значи нищо, но лесно се помни, пък и е кратко.
Старо 23.10.07, 23:53    3228    Re: GeniusLoci (3190) (click2open)   #41
GlobalLeader

Няма нужда да цитираш целият ми пост. Форумът има функционалност като натиснеш на линка в началото на всеки пост, да се отваря поста, на който е отговорено. А също и номерцата на постовете излизат.

Това за регистрирането го казах, но то се отнася за допълнителни удобства, а не за това изобщо дали ще можеш да публикуваш. А, когато се намери нехранимайко, той винаги ще прави номерата си, независимо от пречките - ти сам казваш, че трудно сте се справили с него даже и с регистрации. Не на последно място, форумът може да има раздели, които да изискват регистрация, но други, които да не изискват.

Като не обичаш мързела, хайде откажи се от всички удобства, които имаш, и прави всичко по трудния начин. Малко са неясни критериите, по които оценяваш форума - каква полза от знанията в него - той изобщо за какво е създаден - да помага на нуждаещите се или какво? Ако е това, тогава с цензура на никого не помагате. Влизам в една тема, някой пуснал оплакване за БТК, аз му казвам да го пусне в черния списък на фирмите - нека повече хора научат кои фирми са лоши, да ги събираме на едно място, тогава друг се обажда, че в някой си друг форум имало по-добър черен списък и т.н., но наказват не него, а мен, обаче пък аз не съм някой, когото могат да го цензурират, така че логично нещата се развиват по закономерния начин.

Да кажем, че има преднамерено недобронамерени дискусии. В този форум има няколко такива. Но те не са цензурирани. Отговорено им е и всичко е приключило. Така ако се появи и добронамерена дискусия, тя няма да бъде цензурирана също.

Ако не се чете картинката можеш да натиснеш линка за презареждането й.

Не разбрах кое точно правило за редакция е задължително. Модератори винаги могат да редактират мнение на нерегистриран.
Старо 24.10.07, 20:38    3243    Re: GlobalLeader (3228) (click2open)   #42
­GeniusLoci
Гост

Оф, продължавам да се връщам, ен знам защо, но си падам да водя безсмислени спорове.

За Далавери нищо не каза?

Кой точно раздел да направим достъпен за свободно писане? Или да си пригодим софтуера за автоматични банове за друга система, че е по-удобно?

Аз лично, въпреки, че съм човек с претенции да съм възпитан и разбиращ, не държа да помагам на хора без елементарни познания, които могат да се набавят в Google в рамките на минути. И моля те, нека не си играем с думи и да го обличаме в крайности - това не означава, че правя нещата по труден начин. Но и не се засилвам с въпроси всеки път, когято имам проблем - имам може би общо 5 теми във форума, в които съм искал помощ. Колко поста имам е друга бира, колко от тях в Общи - също.

Примерът ти с недобронамерените дискусии също е нелеп. Този форум не е "онзи". И хората в "онзи" изобщо не приключват, ако искаш примери, мога да ти пратя два - един, в който съм изписал постове с размерите на малка книжка и темата, в която пишем в момента.

Ти нямаш ни най-малка представа как ес администрира форум с повече от няколко хиляди активни потребителя.

И да, проява на мързел (в лошия смисъл на думата) е да не отделиш минутите за регистрация (и не, ако наистина не можеш един ник да измислиш, вече имаш проблем, не мой). Не искам анонимното ти мнение. Не искам да помня ника ти, за да търся по него дали някога с дал обективни мнения и дали мога да се доверя на професионализма ти. По-лесно, удобно и правилно е да използваш профил и така да имам достъп до всичките ти мнения, било то, за да си реша дали да търгувам с теб в далавери, или да си счупя харда и да го занеса в Асбис за смяна.

Правилото за редакция се състои в "забрана" за добавяне на пост, когато ощ не са ти отговаряли на миналия. Каквото имаш да казваш - редактираш си предния пост. Не ми се навлиза в подробности за причините, уж имаш акъ, и сам можеш да се досетиш.

Система със свободно писане задължава модераторите. А като дългогодишен такъв смея да твърдя, че няма човек, който да издържи повече от няколко месеца "напористо модериране". Просто работата, конфронтациите и липсата на време си казват думата накрая.

Кое е неясно в оценката ми за форума? Аз съм там, за да помагам (или поне бях, отдавна съм ей така, заради носталгията и щото си е "нашият форум"). Регистрирам се, помагам често, с времето хората ме опознават (не говоря за личен план) и ми вярват. Точка. Ако пиша глупости - получавам точици, на десетата хапвам банана, ако мога да си сменя IP-о - ок, ще се регистрирам (и не, онзи не писа много, аз го познавах малко след регистрацията) пак, я ме усетят, я не. В най-общия случай просто чакам да ми изтече наказанието, 1 на 10 души може да си сменя IP-о какот си иска. Ако не съм регистриран - модераторите трябва да си водят списъче с "провинения" (което правехме преди, не, мерси).

И съм сигурен, че първата буква ти стана ясна от пръв поглед, нали?
http://img220.imageshack.us/img220/3015/34506393on7.jpg
  Отговор с цитат
Старо 25.10.07, 11:07    3261    Re: ­GeniusLoci (3243) (click2open)   #43
yog_7­
Гост

Talking Мир и любов

Уважаеми г-не GlobalAdmin,
Аз съм скромен член на Hardwarebg.com. С много малко постове, около 350.
Бих желал да Ви посоча, че този форум ми помогна да реша безкрай проблеми, простичко като четях и си записвах отговорите. Защо Ви казвам това. Нека чуете мнението и на обикновиния форумец. Но, както Ви изтъкна многоуважаемия Гениус Лоси, в този огромен форум не би могло да има ред без стриктно спазване на определени правила. Вие виждате ли колко хора има при нас като членове, какви буйни глави има? Да, трити ми са постове ; няма проблем , така е решила форумната администрация, съгласен съм. Аз никога не си позволявам да обсъждам решенията им , защото това е правило, залегнало в администрирането и аз желязно го спазвам. Разбира се, че и на мен ми се искало да откъсна главата на друг форумец ,и/или Админ , но стискам зъби и употребявм винаги 2 лице множествено лице - Вие, и прочие учтиви форми. Затова при цялото ми уважение към Вас , ще подкрепя "моят форум" в спора Ви. Моля отбележете , че уважавам мнението Ви, дори бих се бил за правото Ви да го изкажете, без значение дали съм съгласен с него или не...
И Time will tell who is the wiser )
yog_7 От Филибето
А, да не забравя, аз си почивам в нашия форум като видя , че всичко е написано на БГ език, а не шльоковицата на хиляди други форуми. Няколкото английски думички просто привнасят малко вкус на госбата.
  Отговор с цитат
Старо 25.10.07, 21:50    3284    Re: ­GeniusLoci (3243) (click2open)   #44
GlobalLeader

Какво да кажа за Далавери - нали ти казах, че ако е нужно там може да има задължителна регистрация, а в другите форуми да няма.

За мен по подразбиране форумът трябва да е отворен за нерегистрирани. Според мен е по-добре, ако трябва да има повече модератори вместо да го има изискването за регистрация. Това е във връзка със софтуера ви за автоматични банове, който аз не познавам. Но аз знам - вие се опасявате, че току-що баннатия по ник ще влезе като гост и пак ще пише. И смятате, че правенето на нова регистрация го затруднява достатъчно, за да не влиза пак.

Щом не искаш ти да помагаш на някого, няма да отговаряш. Може пък друг да отговори. Това за трудния начин го казах във връзка с правенето на регистрации и съответно мързела.

Да, познати са ми и този тип хора, които никога не приключват. Ако ти се занимава, дай линкове. Обикновено обаче съм забелязал, че такива хора правят всичко възможно за постигане на целите си вкл. лъжене, клеветене и нарушаване на нормалните форумни правила. Не знам защо, но така е било досега. При това положение тези хора лесно се банват на основание на някое друго нарушение, което правят. Обикновено това са хора, които на черното викат бяло и обратно.

Мога да дам примери и за по-големи форуми от вашия. Нещата се решават с достатъчен брой модератори - тогава администрирането е лесно.

Ако искам да участвам във вашия форум с повече от 5-10 мнения може и да се регистрирам, но само за няколко мнения това е неоправдано. Много хора, дори и пишещи нерегистрирани, пишат с един и същ ник, така че пак ще знаеш доколко ги бива.

Правилото за редакцията може да е само с цел да не се вдига темата, за друго просто не се сещам. Ако е за прегледност, това не е някакъв голям проблем според мен, а и модератор винаги може да обедини две мнения. Сега, ако няма хора за модератори, това е друг въпрос.

На мен ми се стори, че заключването на дискусията беше не заради липса на време за дискутирането, а заради нежелание да излязат аргументи, с които админът не е съгласен. Но те пък излизат тук.

Ето, значи ти казваш, че форумът е, за да се помага. Обаче как помагаш ти като търсещият помощ подминава форума поради изискването му за регистрация. Той търси по-лесен начин да си реши проблема и заобикаля тази ненужна трудност. Ще отиде да пита в друг форум, където няма регистрация.

Относно проверката чрез картинка - толкова ли е трудно да натиснеш за презареждане на нова ако текущата не е ясна? Впрочем в началото буквите бяха още по-неясни, но заради искане на потребители бяха опростени. Мисля, че и още могат да се опростят. За мен това не е голям проблем, но ако е, ще ги опростя още. Пък и на който това му е сложно, може да се регистрира. За мен регистрацията е голямо удобство ако пишеш редовно и не е ако пишеш само няколко поста.
Старо 25.10.07, 21:59    3286    Re: yog_7­ (3261) (click2open)   #45
GlobalLeader

Това за броя на постовете е много относително - 350 поста хич не е малко и показва, че си редовен посетител и член на форума. Това е съвсем различно от това да си минал случайно за 1-2 поста. Ето, ти си съгласен с форумните правила и най-вече с правилото да не се обсъждат самите правила. Но има и други, които не мислят така. Аз лично видях един такъв във форума случайно, а сигурно има и други. Той пишеше, че не е съгласен с управлението на форума. Накрая обаче удряш всички в земята - как ще се бориш за правото на изказване на мнение, след като правилата го забраняват, а ти си съгласен с тях? Не виждаш ли противоречие? Впрочем и тук шльокавицата не се толерира.
Старо 15.11.07, 18:11    3648    Re: GlobalLeader (3286) (click2open)   #46
Madboy­
Гост

Default аз

Ми много ясно,че форума е цензуриран,няма галфони като вас да пишат там :P
  Отговор с цитат
Старо 15.11.07, 21:05    3652    Re: Madboy­ (3648) (click2open)   #47
GlobalLeader

Галфон ще викаш на баща си. Тук също можем да цензурираме идиотите като вас без това да засяга и мненията на нормалните.
Старо 01.12.07, 19:22    4074    Re: GlobalLeader (3652) (click2open)   #48
bat_zerga
Гост

...... и ето от тука трябва да си направиш извода защо е въведено въпросното правило - представи си, че всеки може да пуска мнения като горното които не ти се нравят - ще използвам твоя език - написани от 'идиоти' - а сега представи си, че форума ти е голям, като този на hwbg примерно - такаааааа ако въпросните 'идиоти' могат да пускат мение след мнение, след мнение ......... сам се сети каква става 'хавата' за модераторите ........ а сега си представи ситуацията, когато се налага въпросните 'идиоти' да се регистрират - както е сега - е сети се сам, че при това положение мързеливите 'идиоти' се отказват и остават само мненията най-hardcore 'идиотите' за чистене. За 'нормалните' не мисля, че е проблем една 10-минутна регистрация при това положение - още повече, че е еднократна .............
  Отговор с цитат
Старо 01.12.07, 20:53    4098    Re: bat_zerga (4074) (click2open)   #49
GlobalLeader

Че аз ако исках можех и този да го цензурирам. Впрочем той защитава вашия форум - парадокс. Естествено е, колкото е по-голям форума, толкова повече работа да има и да трябва да има повече модератори. Ако е трудно да се намират качествени модератори, това наистина става проблем. Но, да погледнем нещата от страната на потребителя. Аз, примерно си сърфирам и постоянно отварям някакви форуми, в които ми се иска да пусна по едно-две мнения, както беше и във вашия форум. Не повече. Нямам намерение да ставам "член" на форума. Обаче за всички такива форуми аз трябва да си правя регистрация. Това аз не го правя. И вероятно и други са като мен - тогава какво излиза, че има сериозни пречки пред свободното писане във форумите. А пък аз смятам някои от своите мнения за особенно ценни. Отделен е въпроса, че ако се регистрирам, някакви "ценни" модераторчета ще решат, че някоя буква на правилника е нарушена и ще ме цензурират - както се вижда от този форум, повечето форуми в българския Интернет, а и не само, са цензуриращи. Какво излиза - няма свобода на изказванията и демокрация. Пък аз такива ценности не изповядвам. За вас важи принципа - има участник - има проблем, няма участник - няма проблем. Какво тук значи някакъв си участник? Ако сте толкова недемократични, защо директно не заявите, че сте против демокрацията и не подкрепите ДОИП например?
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies