edno.info  

Назад   edno.info > forum.edno.info > Медии > ТВ предавания > Други > Антифенклуб на Шоуто на Трифонов

Антифенклуб на Шоуто на Трифонов antifan.edno.info

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 31.08.07, 12:25    1615    Re: УУУ! (1614) (click2open)   #26
california

Регистриран: 25.08.07
Постове: 188
"Мръсен педераст", "селянин", "мошенник", "лайно", "чалгар"... Да продължавам ли да изброявам? Това мило ли ти звучи?
Айде не се чуди вече какво да съчиниш, тълкувай си нещата както искаш, аз директно не съм те нарекла с обидна дума!

Не съм админ във форума на Слави, за друг форум става дума.
california е офлайн   Отговор с цитат
Старо 31.08.07, 12:45    1618    Re: california (1613) (click2open)   #27
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 614
На кой форум си админ/модератор - на форума на феновете ли?

И подкрепяй твърденията си с примери - какво се опитваш да докажеш? Това тук е антифен форум и е нормално Трифонов да не е под протекцията на админите. Така, както той клевети от екрана на националната телевизия, така и тук срещу него ще се клевети най-вероятно. Обидите срещу феновете и чалгаджиите като цяло също ще са разрешени. Единственото изключение ще е ако има лични обиди към участници във форума. Мисля, че така е коректно.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Старо 31.08.07, 12:49    1619    Re: GlobalLeader (1618) (click2open)   #28
california

Не те бърка теб на кой форум съм админ.
Няма и грам логика в думите ти. Не може на едни да се трият части от постовете с цел цензура, а на други да се разрешава да псуват като каруцари. Не ви прави чест на форума да имате таква политика. Аз се чудя защо няма потребители тук, а то каква била работата...
Старо 31.08.07, 12:51    1620    Re: california (1615) (click2open)   #29
УУУ!

Постове: 1 729
Така, както го пишеш това, внушаваш, че аз съм те нарекъл така. Но това е лъжа.
Остава да уточним и дали "селянин" и "чалгаджия" са обидни думи. Този, който слуша чалга, не е ли чалгаджия?
УУУ! е офлайн   Отговор с цитат
Старо 31.08.07, 12:53    1621    Re: УУУ! (1620) (click2open)   #30
california

Извинявам се, не се изказах правилно. Не съм искала да кажа, че ти си ме нарекъл така. Просто дадох пример.

Пич, знаеш ли какво е чалга?
Старо 31.08.07, 13:00    1622    Re: california (1619) (click2open)   #31
GlobalLeader

Ако някъде видя думата, започваща с Л и завършваща на НО, я цензурирам, независимо дали постът е пуснат от фен или антифен. Но думи като мангал, циганин, мошеник, чалгаджия, селянин и дори "педераст" не ги цензурирам освен ако не са лична пряка обида към участник във форума.

И правилно беше поставен въпроса - ако считате, че във форума на феновете е нормално антифеновете да бъдат цензурирани, тогава е нормално същите тези, които смятат това за правилно, да не се ползват с протекция тук. Не е ли така? А пък мълчанието обикновено се счита за съгласие.
Старо 31.08.07, 13:03    1624    Re: california (1621) (click2open)   #32
УУУ!

Така наричат онова, което наричат попфолк.
Старо 31.08.07, 13:04    1625    Re: GlobalLeader (1622) (click2open)   #33
california

Не съм съгласна с теб. И мога да ти обясня защо.
Първо във форума на феновете никой не си позволява подобен език (причините ще ги спестя, защото ще се засегнете).
Второ - чувствам се обидена от факта, че ме нарекоха "чалгаджия", това достатъчно ли е? Аз чалга не слушам!
Старо 31.08.07, 13:05    1627    Re: УУУ! (1624) (click2open)   #34
california

Цитат:
Първоначално публикувано от УУУ! Виж пост
Така наричат онова, което наричат попфолк.
Пич, за пореден път се изказваш неподготвен. Позаинтересувай се кое е чалгата всъщност и тогава пиши
Старо 31.08.07, 13:11    1635    Re: california (1627) (click2open)   #35
УУУ!

Думата "чалга" идва от турски език. Можеш да се досетиш за каква мазна музика става въпрос.
Старо 31.08.07, 13:15    1639    Re: УУУ! (1635) (click2open)   #36
Metal-forever
Гост

Постове: n/a
чалга е оная гнусна музика дето я пее оня плешив цървул
  Отговор с цитат
Старо 31.08.07, 13:31    1644    Re: california (1625) (click2open)   #37
GlobalLeader

Интернет е пълен с простаци. Единственият начин да не пишат, е да бъдат цензурирани. Но от друга страна и предаването на Трифонов прелива от простотии. Той си е намерил своя баланс. Доста хора протестират срещу това, но никой не ги чува. Така и тук е въпрос на баланс до каква степен да се допуска некултурен език.

Не спестявай причините - всяка градивна критика е полезна. Вероятно ще кажеш, че тук трябва да има модератори, които постоянно да се занимават с цензуриране. Сигурно ще трябва.

Казусът "чалгаджия" е малко сложен - как да не слушаш чалга, като си фен на Трифонов, а неговите песни са изпълнени с чалгаджийски мотиви?
Старо 31.08.07, 13:50    1645    Re: GlobalLeader (1644) (click2open)   #38
california

До тук не видях нито един пост, в който някой да се опита да изясни значението на думата "чалга". Или не искате, или просто не знаете.
Старо 31.08.07, 14:03    1646    Re: california (1645) (click2open)   #39
GlobalLeader

Нищо не ти пречи да пуснеш тема по въпроса. Но според мен думата "чалга" вече е придобила своето значение в БГ.
Старо 31.08.07, 14:08    1647    Re: GlobalLeader (1646) (click2open)   #40
california

Не смятам за нужно. Тук всички се смятат за всезнаещи и за това очаквах да споделят с мен, но уви.

"Етимологическото значение на думата чалга отправя към популярната развлекателна музика от времето на българското Възраждане, изпълнявана от етнически или смесени инструментални състави, наричани „чалгии“. Този процес е резултат на градския начин на живот — смяна на патриархалния обществен модел с новата градска култура. Тези малки градски оркестри добиват широка популярност с участията си в разнородни тържества — от сватби до събори. Репертоарът им е подчертано еклектичен — балканска фолклорна музика, градски песни, популярни европейски миниатюри (мазурки, полки, валсове и др.). Основният момент в тези изпълнения е импровизацията."

Ако някой се интересува да го прочете.
Старо 31.08.07, 14:24    1648    Re: california (1647) (click2open)   #41
УУУ!

Това е някакъв анализ от някого си, но не е дефиниция.

Ето ти няколко линка с цитати от тях да прочетеш:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%...BB%D0%B3%D0%B0

Чалгата, наричана още попфолк, турбофолк или етнопоп (на сръбски: турбофолк или turbofolk), е термин, обозначаващ стил в популярната музика в редица балкански страни, оформил се в края на 19. век. Терминът „чалга” се прилага преди всичко за популярната музика наследник на чалгата, обособила се като жанр в края на 80-те и началото на 90-те години на 20 век.

http://bglog.net/Music/6419

Факт: Чалгаджия (тур. Calgici) свирач, музикант.
Чалгия (тур. Calgi) 1.музикален инструмент, 2. свирня, музика
Извод?-чалгата не е наше творение.

Нито едно от определенията за чалга обаче, на които попаднах в интернет, не отговарят на пълната истина. Защо ли? Защото думата чалга вече е придобила коренно различно значение, тук вече (рядко) става въпрос за музика. Измислиха нежното название поп-фолк, а чалгата... чалгата се превърна в нарицателно за простотия (пример: появяват се заглавия от типа ”Нова политическа чалга” в. Новинар). Да, в този смисъл на думата няма западна чалгия. Няма западна простотия, която да е близка до нашата (макар американската да ми намирисва на нещо подобно). Ето какво казва един гост в страницата на Егоист. Чалгата е закономерно явление, символ на простотията, ограничеността, безумното късогледие и култовото позьорство на една западаща нация.

http://www.georgievi.com/blog/?p=426

как да определим дали дадена песен се квалифицира като чалга, поп-фолк или просто народна музика? Инструментите в доста случаи са едни и същи - ако говорим за модерните аранжименти на класически народни песни, изсвирени с акордеон, саксофон, бас-китара и комплект барабани.

Моето определение за музикална чалга би било ”всякаква музика с ритъм ала кючек и не особено смислен текст, най-вероятно пиперлив или направо вулгарен, от която не можеш да научиш нищо смислено;

Наистина ще е добре да пуснеш тема.
Старо 31.08.07, 14:59    1650    Re: УУУ! (1648) (click2open)   #42
Милен
Гост

Цитат:
Първоначално публикувано от УУУ! Виж пост
Моето определение за музикална чалга би било ”всякаква музика с ритъм ала кючек и не особено смислен текст, най-вероятно пиперлив или направо вулгарен, от която не можеш да научиш нищо смислено
точно това е значението! и ако вие кирливи фенчета на трифонов не мислите че той не пее такъв стил музика какво ще кажете за това дето го пее постоянно в една песен "И да паднем, и да бием, пак ще се напиееем!" ъ? айде сега ако ми кажете че не е селянин...
  Отговор с цитат
Старо 31.08.07, 15:00    1651    Re: УУУ! (1648) (click2open)   #43
divena

Регистриран: 20.08.07
Постове: 324
Тя идва изведнъж,
чакаш или не,
ще те отведе.
Пред моята врата
чух я как се спря
мене си избра.

Припев:

Знам ще намеря брод
ще избягам аз
в някой друг живот.

Ти също си жена
зная със какво
да те запленя.
Виж, имам странен чар -
дяволски рога,
ангелски крила.

Припев:...

Влез моя смърт, не стой
Щом ме пожела,
пак ще бъда твой.
С теб малко ще стоя
Някой хубав ден,
пак ще се родя.

Припев:...

Би ли обяснил къде е вулгарността в този текст много те моля?
divena е офлайн   Отговор с цитат
Старо 31.08.07, 15:02    1652    Re: divena (1651) (click2open)   #44
УУУ!

А нещо за френската гимназия няма ли да кажеш?
Бахти простотията!
Старо 31.08.07, 15:07    1654    Re: УУУ! (1652) (click2open)   #45
divena

Не искам мда съм гадна...Но от сърце ти пожелавам това написано в онзи текст да те сполети...Или поне някой от най- близките ти....
Не ми връщай пожеланието, на мен ми се случвало и знам колко е хубаво след това...
Старо 31.08.07, 15:13    1655    Re: divena (1654) (click2open)   #46
Милен
Гост

ами това "И да паднем и да бием пак ще се напииием!" или "няма да те питам нананайна. искаш ли да правим нананайна. тука в комбайна нананайна..." селяния отвсякъде!
  Отговор с цитат
Старо 31.08.07, 15:14    1656    Re: Милен (1655) (click2open)   #47
divena

Аз питах за горния текст
Старо 31.08.07, 15:18    1657    Re: divena (1656) (click2open)   #48
Милен
Гост

не ме интересува горния текст! не сменяй темата! после ще говорим за него! първи попитах какво ще кажеш за тези изрази...?! както казва един мой приятел "чалгата нападаааа- хопата изпростяват!"
  Отговор с цитат
Старо 31.08.07, 15:23    1658    Re: Милен (1657) (click2open)   #49
Metal-forever
Гост

хах тоя лаф ме кефи! чалгата нападаааа - хората изпростявааат! хах яко е! поздрави приятеля си че го е измислил!
  Отговор с цитат
Старо 31.08.07, 15:24    1659    Re: Милен (1657) (click2open)   #50
divena

Темата е сменихте Вие...Аз просто помолих да ми обясните къде са цинизмите и вулгарността в онзи текст? За да знам като я вкарват в дял чалга....
А за посочениете изрези...Аз помня че и Графа е пеел по едно време не много умни неща, сега БГ радио върти една песен на Милена, дето не знам кой малоумен и е подреждал думите...Ама тях ги броим за качествен поп...
А и в много от популярните в момента западни песни има ктакива...
Ама тях не ги пее Слави, верно?!

Знам, защото много слушам музика и мога да отсея семето от пляваат...Ама аз гледам текстта а не кой я пее
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies