edno.info  

Назад   edno.info > forum.edno.info > Актуални > Музика > Клуб Античалга

Клуб Античалга antichalga.edno.info

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 01.04.07, 15:33    200   #1
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 614
Default Чалгаджийска телевизия ли е bTV и защо?

Чалгаджийска телевизия ли е bTV и защо? Само чалгаджии ли работят там? Моето обяснение е, че някой от първите, попаднали там на работа, е бил чалгаджия и после по чалгаджийско-приятелска линия е въвел в телевизията още чалгаджии и чалгаджийки. Така заедно с най-известния чалгаджия Трифонов, са спретнали една чалгаджийска телевизия.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Старо 01.04.07, 16:12    205    Re: GlobalLeader (200) (click2open)   #2
Гост
Гост

Постове: n/a
Ехее.какъв пък ви е проблема с чалгата?Всеки човек си слуша каквато музика си иска.Това ,че един човек е тъп не означава задължително ,че слуша чалга или обратното.
  Отговор с цитат
Старо 01.04.07, 23:59    212    Re: Гост (205) (click2open)   #3
GlobalLeader

Този въпрос май ще изисква пускането на отделна тема ЗА или ПРОТИВ чалгата, защото това си е отделна дискусия. В този пост аз съм счел, че въпросът е решен не в полза на чалгата. Чалгата така или иначе се смята от културните хора за простотия. Трудно е обаче да обясниш на човек, заразен от това, че това наистина е така.
Старо 14.04.07, 14:59    385    Re: GlobalLeader (212) (click2open)   #4
--gf--
Гост

Постове: n/a
Трудно е да обясниш на някой че това е така щом като не е така.
  Отговор с цитат
Старо 14.04.07, 19:47    396    Re: --gf-- (385) (click2open)   #5
GlobalLeader

Отделната тема е пусната в общия форум и явно няма лесно да се достигне до общо виждане.
Старо 29.03.08, 19:02    5042    Re: GlobalLeader (396) (click2open)   #6
Unicorn

Регистриран: 28.03.08
Постове: 43
В интерес на истината думата "чалга" е приложима вече във всяка една сфера на обществено-културния живот в България. Всъщност, не знам дали аз съм авторката на понятието "форумна чалга", обаче преди време така ми писна от психо-диспансера, който се беше заформил в един форум, яко ми преля - и реших, че това е форумна чалга. Исках да им илюстрирам с нещо музикално на какво са заприличали - но като не знам името на нито една чалга певица? влязох във v бокса и изписах "чалга" - супер! излезе ми супер яко клипче с гавра върху чалгата - Извънземни играят кючек на Радка пиратка! Щях да се попикая от смях - пуснах им това клипченце с текстче - "ей на това сте направили форума!"
Unicorn е офлайн   Отговор с цитат
Старо 29.03.08, 19:07    5043    Re: Unicorn (5042) (click2open)   #7
Unicorn

По въпроса дали бТВ е чалгаджийска телевизия - категорично да! Захаросан маркетингов продукт по американски лиценз, пренесен на балканска почва!
Старо 29.03.08, 19:57    5047    Re: Unicorn (5042) (click2open)   #8
GlobalLeader

Така е, това понятие може да се използва навсякъде, но не всеки го разбира. Има си чалгаджии, които не могат да го разберат.
А относно БТВ - тя и в буквален смисъл е чалгаджийска като се има предвид колко от работещите там са си чалгаджии.
Старо 29.03.08, 20:19    5049    Re: GlobalLeader (5047) (click2open)   #9
Unicorn

бТВ е комерсиална телевизия, която действа на принципа на продажбата - тя продава един продукт за масите! цели се точно в тази публика и точно в тази пазарна ниша - търсенето определя предлагането! приходите на телевизията зависят от рекламата - в случая целевата аудитория са бираджиите, домакините, плиткоумните тийнейджъри.
Старо 05.05.09, 20:44    8626    Re: GlobalLeader (200) (click2open)   #10
love_bobi_dali

Регистриран: 05.05.09
Постове: 3
Цитат:
Първоначално публикувано от GlobalAdmin Виж пост
Чалгаджийска телевизия ли е bTV и защо? Само чалгаджии ли работят там? Моето обяснение е, че някой от първите, попаднали там на работа, е бил чалгаджия и после по чалгаджийско-приятелска линия е въвел в телевизията още чалгаджии и чалгаджийки. Така заедно с най-известния чалгаджия Трифонов, са спретнали една чалгаджийска телевизия.
Как ги пък измисли тия? Да не си на 9-10 годинки?
Старо 07.05.09, 00:50    8668    Re: love_bobi_dali (8626) (click2open)   #11
GlobalLeader

Не. Обаче точно така се получава - защо не са ме поканили мен в телевизията? Защото нямам приятели чалгаджии най-вероятно.
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies