edno.info  

Назад   edno.info > forum.edno.info > Актуални > Музика > Клуб Античалга

Клуб Античалга antichalga.edno.info

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 08.09.07, 04:31    2004   #1
УУУ!

Регистриран: 28.02.07
Постове: 1 729
Default Два вида античалгари!

Установи се, че има два вида античалгари - едните са такива, които слушат народна музика и смятат, че чалгата е отвратителна и съсипва народната музика, а другите, естествено, не слушат народна музика и смятат, че чалгата е отвратителна, защото е носител на народната музика и я прокарва, поради което те я мразят.

Безсмислено е да казвам, че двата вида античалгари теоретично имат несъвместимост помежду си. Но така или иначе, чалгата е зло, което трябва да бъде премахнато.
УУУ! е офлайн   Отговор с цитат
Старо 18.09.07, 01:18    2280    Re: УУУ! (2004) (click2open)   #2
:P

Регистриран: 18.09.07
Постове: 214
Моето мнение е, че чалгата е носител на ориенталска субкултура, а не на българска народна музика! Някои се опитват да ги мешат, но това води до оскверняване на народната музика !
Нормално е всеки народ да си има фолклор, както швейцарците примерно имат тиролци и прочие...
Българската народна музика има своята уникалност и никой не твърди, че обазетлно трябва да се слуша от всички и редовно!
Виж за чалгата, тя определени носи простотията на най-дебилните племена, през цигани, турци и всякаква друга ориенталска изостаналост
Примерно в българската музика танцът е с гордо вдигната глава и изправен гръбнак, символ на горд човек, което говори, че българите в миналото са имали свойте постижения и са били културун народ! Контраста при ориенталщината е в това, че се наблюдава гънещ се човек под звука на начупени ритми, вартящ таза, задните и предните си части, пошъл танц на хора със слаба култура, предполагам сте виждали т.н. гюбеци!

Българите може да нямат кой знае какви постижения в близък исторически план, но никога не са се докарвали, до такава простотия като сега. Дори по турско хората са гледали да изучат децата си най-напред, винаги интелигентния, моралния и успелия човек е бил за пример и хората са се стремяли към този образ малко или много! Сега примера за преуспял човек е общо взето престъпника и простака, а културния човек е унизен и осмян, причините ги знам, но това е за друга тема
:P е офлайн   Отговор с цитат
Старо 18.09.07, 02:23    2285    Re: :P (2280) (click2open)   #3
УУУ!

А колко процента от швейцарците слушат тяхната си народна музика? Младите швейцарци слушат DJ Bobo, а не някакви небивалици.

А иначе за мен като страничен наблюдател, приликите между българската народна музика, циганската и ориенталската, са повече отколкото разликите.
Старо 19.09.07, 01:58    2303    Re: УУУ! (2285) (click2open)   #4
:P

Регистриран: 18.09.07
Постове: 214
Немисля, че си страничен наблюдател, ти просто не харесваш българската музика, което аз приемам, всеки има право на свой вкус и избор!
Но все пак съм сигурен, че ако би имало шанс чалгата да се изкорени за сметка на българската народна музика ти би избрал по-малкото зло, в твоите очи, което би било признание, че ти намираш разликите!
Аз слушам твърде рядко българска народна музика и при това ако случайно попадна на нея някъде, бих го нарекъл ,че се заслушвам! Чувствам я скъпа,по някакъв начин, въобще не е ежедневната музика, която слушам, просто я възприемам като част от България , която аз обичам!
Не смятам, че и на теб България ти е безразлична, т.к. по постовете ти съдя, че и теб по някакъв начин те боли от цялата пошлост и беззаконие, което се вихри! Така, че може би индиректно, ти също държиш на българската култура!
:P е офлайн   Отговор с цитат
Старо 19.09.07, 02:19    2304    Re: :P (2303) (click2open)   #5
УУУ!

Не е само българската народна музика - не харесвам и шотландската, немско-швейцарската, както ти ми напомни и вероятно и други народни музики. Просто съм съвременен човек, който не носи цървули.

Аз ще съм доволен ако чалгата се изкорени, защото тогава се връщаме на положението от края на 80-те и началото на 90-те, когато чалга още нямаше. А по дискотеките никой не си е и помислял да пуска хорА. А по радиата такива неща се пускаха много ограничено и бих казал, по предварително определена схема, която ако липсваше, въобще нямаше да се пускат.
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies