edno.info  

Назад   edno.info > forum.edno.info > Актуални > Музика > Клуб Античалга

Клуб Античалга antichalga.edno.info

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 07.09.07, 12:31    1945   #1
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 614
Default Начало

Аз мисля, че е време античалга хората да се обединят, за да се сложи край на това долнопробно явление, наречено чалга. И така, както то никога не е съществувало преди 1990, тотално да престане да съществува. Моето лично мнение е, че същото трябва да важи и за народната музика, тъй като чалгата се базира на нея и дразнещият елемент е същия и при двете. Според мен фолклорът и чалгата трябва да бъдат изцяло забранени или поне да са силно непрепоръчителни и особено трябва да се ограничи и минимизира преподаването им по читалища и училища - с две думи, да не се популяризират.
За мен и двете са носители на културата на цървула и те нямат място в съвременното общество.

Следователно в този клуб трябва да се събират най-различни хора, които слушат най-различна музика - поп, диско, рок, метъл и др., но които не слушат чалга и народна музика и това ще ги обединява.

Хайде да видим и какво конкретно може да се направи за премахването на чалгата.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Старо 12.09.07, 08:15    2152    Re: GlobalLeader (1945) (click2open)   #2
Валентин
Гост

Постове: n/a
Моето мнение е ,че си скапан тъпанар!Щял да забранява народната музика(за чалгата съм съгласен да бъде забранена)?!Че ти не си у ред тогава,бе идиот!Слушай си метъла и другите скандинавски бози и не се меси там, дето главата ти не разбира!
  Отговор с цитат
Старо 12.09.07, 17:53    2161    Re: Валентин (2152) (click2open)   #3
GlobalLeader

Моето мнение е, че скапан тъпанар е баща ти, а ти си идиот.

А по принцип подобен речник не е за този форум и особено обидите към участници.

Кой не е наред - според мен не са наред тези, които слушат хорА и гайди.

Метъл също не слушам, най-много хард рок.

И щом си съгласен за забраната на чалгата, значи какъв е проблема да се забрани и народната музика. Поне трябва да стане силно непрепоръчителна - и тя в момента е, а също е и забранена за излъчване от десетки радиостанции, които държат на качествената си аудитория. Също да се ограничи и минимизира преподаването й и популяризирането й. А ако има забрана, тя поне да важи за обществени места.
Старо 12.09.07, 18:36    2162    Re: GlobalLeader (2161) (click2open)   #4
­Гост
Гост

Постове: n/a
Защото чалгата и народната музика са крайно различни неща ,но са много сложни за твойта глава!ЮТака че , прави каквото искаш!
  Отговор с цитат
Старо 12.09.07, 18:54    2163    Re: ­Гост (2162) (click2open)   #5
GlobalLeader

Значи хорА слушат само хора със сложни глави?

Може да погледнеш ТАЗИ ТЕМА, за да разбереш поради какво ние сме против чалгата - то е заради фолка в нея, което означава, че не са крайно различни неща. Каква е тази идиотщина - преди да се появи чалгата никой не слушаше хорА? По-голяма простотия от популяризирането им няма в последните години. На дискотека се отиваше и се слушаше модерна музика.
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies