edno.info  

Назад   edno.info > forum.edno.info > Актуални > Музика > Клуб Античалга

Клуб Античалга antichalga.edno.info

Отговор

Инструменти по темата Режим на показване
Старо 28.05.07, 04:32    606   #1
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 614
Default На какво е заприличала София

Разхождам се аз вчера следобед в района на НДК и какво да видя - пак някаква малка естрада, където освен нормални неща, се показват и някакви гадни фолклорни танци с още по-гадна музика. Не мога да разбера кой ги допуска тези да излизат там. Това, което още повече ме учуди беше, че сериозна по количество тълпа в сравнение с общия брой хора в цялата градинка, се бяха събрали и гледаха с интерес. Тези хора - зрителите, на вид изглеждат съвсем нормални. А всъщност гледат и слушат това и то НЕ ГИ дразни. Според мен този фолклор и чалгата трябва да бъдат изцяло забранени или поне да са силно непрепоръчителни и особено трябва да се ограничи и минимизира преподаването им по читалища и училища.

Отделно от това някакви абитуриенти от съседното училище си бяха докарали мангалски оркестър и всички абитуриенти му се кефеха - разбираемо е, че е празник и никой не иска да си разваля настроението, ама чак пък да се кефиш, а въпросните абитуриенти не бяха мангали - все пак централно столично училище.

Малко по-надолу пак в градинката пред НДК пък друг тъпан надува някаква гайда! И пак имаше някои, които го гледаха с интерес! Сещате се какъв е звука на гайдата и колко се чува, нали?

Ужас, вече няма и къде да се разходиш. Колко е изпростя народа!

Добре, че билетите за концерта на IRON MAIDEN са продадени и това означава, че още има хора, които слушат нормален "човешки" звук.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат
Старо 29.05.07, 01:31    607    Re: GlobalLeader (606) (click2open)   #2
gf1
Гост

Постове: n/a
Горкият заблуден рокаджия.
  Отговор с цитат
Старо 29.05.07, 05:11    609    Re: gf1 (607) (click2open)   #3
GlobalLeader

Ще ти кажа след концерта дали си е заслужавало.

Ще трябва да направя проучване за връзката между музикалните предпочитания и начина на гласуване, че като гледам, май има голяма връзка.
Старо 30.05.07, 13:05    629    Re: GlobalLeader (609) (click2open)   #4
gf

Регистриран: 14.04.07
Постове: 109
Според мен връзка между слушания стил и гласуването няма или ако има , то тази връзка е много малка.
gf е офлайн   Отговор с цитат
Старо 30.05.07, 19:59    632    Re: gf (629) (click2open)   #5
GlobalLeader

Според мен връзка има - аз например, не съм виждал комунист - рокаджия.
Старо 06.09.07, 23:55    1931    Re: GlobalLeader (632) (click2open)   #6
­Гост
Гост

Ти вероятно дори и не си виждал комунист, но това е друг въпрос.
Не бъркайте тоталитаризъм и комунизъм. Комунизмът е добро пожелание.
Комунизъм в България не е имало. Имало е тоталитаризъм.

И какво лошо има във фолклора? Поп-фолк, чалга и т.н. - да. Но народни песни, танци и т.н. ?!? Та това е идентичността на една нация.
  Отговор с цитат
Старо 07.09.07, 00:00    1932    Re: ­Гост (1931) (click2open)   #7
GlobalLeader

Комунисти са всички членове и симпатизанти на БКП/БСП - така ги наричаме, независимо, че може да не са убедени комунисти, а обикновени мошеници или заблудени овце. В случая обаче имам предвид най-вече искрените симпатизанти на БКП/БСП.

Идентичността на една нация не може да бъде културата на цървулите, което е народната музика и т.н. - в смисъл, аз не искам да е това, защото е селско.

И не понасям чалгата точно, защото е базирана на народната музика, а не за друго.

Разгледай форума на селянина Трифонов - там доста са обсъждани тези неща:

antifan.edno.info
Старо 07.09.07, 00:24    1933    Re: GlobalLeader (1932) (click2open)   #8
Психиатър
Гост

Админа-връщай се веднага у клиниката!!!
  Отговор с цитат
Старо 07.09.07, 00:35    1934    Re: Психиатър (1933) (click2open)   #9
GlobalLeader

Не знам да съм станал админ на клиника.
Освен това подобни забележки са признак на лошо възпитание и форумна култура. Такива като теб според мен трябва да се цензурират.
Старо 07.09.07, 01:22    1935    Re: GlobalLeader (632) (click2open)   #10
­Гост
Гост

Цитат:
Първоначално публикувано от GlobalAdmin Виж пост
Според мен връзка има - аз например, не съм виждал комунист - рокаджия.
Как не си виждал??????????

Ами Серго е даже рокер!!!!!!!
  Отговор с цитат
Старо 07.09.07, 01:38    1936    Re: ­Гост (1935) (click2open)   #11
GlobalLeader

Ама той не е от симпатизантите/гласуващите, а е от другата страна.
Ако си забелязал, примерно, на митингите на демократите свирят Щурците и др. рок групи, а на митингите на БКП/БСП пускат народни танци, в краен случай чалга или Азис. През целия преход нито една естрадна или рок група не се нави да свири за комунистите, с изключение на една пикла, която се запомни с това. По-късно излезе чалгата и чалгаджийките вече нямаха морални задръжки да пеят за комунистите.
Старо 07.09.07, 23:44    1988    Re: GlobalLeader (1936) (click2open)   #12
­Гост
Гост

глобални админе,
като един твой... колега, да се изразя... рокаджия... ще ти кажа, че си прост, ма много. кво ти пречат гайдите на тебе бе? да не живееш под НДК случайно? захлюпи се в една къщура и ко щеш само мейдън си пускай, никой няма да го е#е. и като си тръгнал да ми спориш за "цивилизованост", знаеш ли случайно, че, не къде да е, а именно в Лондон си има отделен площад с улични музиканти, от всякакъв тип, култура, стил, народност и т.н.? Свирят си хората, на гайди, цигулки, ситари ако щеш... Какво му е лошото, бих питал, ъм? Кво му е лошото на един ориенталски (истински, не говоря за чалга "музиката") кючек, който е стопроцентово олицетворение на арабското мислене? Имаш ли идея ЩО е музика? Или си поредния "цивилизован", възпитан, отрок на западната култура (ок, нека ти харесва, и аз обожавам рок и метъл, но просто музиката не се изчерпва с тва, тва представлява само една гледна точка от безкрая)
  Отговор с цитат
Старо 08.09.07, 01:08    1996    Re: ­Гост (1988) (click2open)   #13
GlobalLeader

Първо да кажа, че не съм метъл - това за мейдън го написах най-вече, за да издразня селяците - не, че не ходих на концерта и какви типове видях няма да разправям, но така или иначе звукът се слуша - рокаджийски е саунда. Където и да пуснат подобен тип музика на обществено място - не дразни. Ако пуснат опера обаче, много хора пак ще се издразнят. Затова и не е случайно, че нормалните радиостанции пускат поп музика, а не въртят опера или пък класика по цял ден. Естествено не пускат и хорА (народна музика). Въртят се предимно поп/денс/диско/рок хитове. След навлизането на чалгата, някои изпростяха и започнаха да въртят и такива неща. Но в отделни станции, тъй като стана ясно, че хората яко протестират да им се пуска чалга сред хубавата музика.
Та, да се върнем на гайдата на обществено място - естествено, че дразни. И аз си написах мнението точно така, както го мисля. И откъде знаеш дали не живея до НДК или пък не минавам оттам? Ами това се чува от единия до другия край на площада, където всички са отишли да си почиват. Ако са на отделно определено за целта място да се надсвирват без да пречат - тогава по може.
Старо 17.12.07, 15:46    4472    Re: GlobalLeader (1996) (click2open)   #14
Гост
Гост

Виж сега, съгласен съм за чалгата, но алтернативата защо да е някоя тежка муцика като хард рок или метъл? Не е ли по-добре златната среда - поп? Според мен да! Нито е толкова проста като чалгата, нито пък създава лошо и песимистко настроение като някои от тежките стилове.

Жалко, че вече не правят такива песни:

http://www.vbox7.com/play:5b9ba3bf
  Отговор с цитат
Старо 17.12.07, 18:44    4530    Re: Гост (4472) (click2open)   #15
GlobalLeader

Това за тежката музика го казах, за да издразня селяните, иначе съм съгласен алтернативата да е поп. Такива песни като тази се правят, е, не точно същата - те пак се правят на запад.
Старо 04.02.08, 15:42    4911    Re: GlobalLeader (4530) (click2open)   #16
Нерегистриран
Гост

http://svoboda.forumi.bg/
  Отговор с цитат
Старо 27.05.10, 14:29    11385    Re: Нерегистриран (4911) (click2open)   #17
michel
Гост

И какво като съм българин? Това означава ли, че трябва да харесвам българската народна музика? Не я понасям! Но това не ме прави по-малко българин от феновете й.
  Отговор с цитат
Старо 26.07.11, 17:01    11657    Re: michel (11385) (click2open)   #18
gorska_feya
Гост

Default колкото за гайдата на обществени места...

Не мисля, че тя пречи. Има значение какво звучи от нея... Ако ти свирят "Излел е Дельо хайдутин" за без пари - много хубаво, много българско. За обществено място не знам, но знам че тази гайда и тази песен звучат в космоса, наред с много други велики произведения от цял свят.
Виж, за Азис примерно...да, бих се ужасила ако го чуя да пее на обществено място..
  Отговор с цитат
Старо 26.07.11, 18:19    11662    Re: gorska_feya (11657) (click2open)   #19
GlobalLeader

Мен ме дразни самия звук.

Златната плоча на Вояджър е грамофонна плоча, прикрепена към двата апарата Вояджър, съдържаща звуци и снимки изобразяващи разнообразието на живота и земните култури.

Т.е. целта е да се покаже РАЗНООБРАЗИЕТО, а не най-доброто, което значи, че може да съдържа и мангалски звуци. На тази плоча има един куп простотии - има индиански песни, индийски, заирски, аборигенски песни, ама пропагандата добре си е свършила работата да ви накара да си мислите, че това е кой знае какво - но това е било по социалистическо време и е разбираемо, че местните са искали да намерят нещо, с което да се гордеят.

По тази логика трябва да ми харесват и индианските, индийските, заирските и аборигенските песни.
Отговор

Инструменти по темата
Режим на показване

Правила за публикуване
You may post new threads
You may post replies