Показване на единичен пост
Старо 04.04.08, 00:19    5195    Re: Гост (5192) (click2open)   #3
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 619
Минималната възраст може и още да се понижи - до 16, 14 години или до 0 години като правото се упражнява чрез родител, но не забравяй, че циганите имат най-много деца, така че такава мярка не е добра към момента. А според мен даже максималната възраст трябва още да се намали, напр. 58 години.

За завършения 8 клас съм склонен да се съглася, но ще изкажа своите съображения против - ставането рано ми е най-омразното нещо и на много хора, които познавам - ако се въведе обучение, което е в нормално време след 10:30 или по-късно и ако се разреши преминаване и завършване на по-горен клас, независимо от броя на отсъствията (до определен силно завишен лимит) или слабите оценки в предишни години, тогава съм ЗА. Айнщайн също е бил двойкаджия, имал е собствено мнение и не е приемал задължителното образование. По предложените критерии ще излезе, че той не би имал право на глас. Аз също не съм приемал много от изискванията, значи и аз ако нямах такива родители, също нямаше да завърша училище. Аз съм против задължителна програма повече от 4 учебни часа дневно - 4 дни в седмицата най-много. Практиката ми показва, че повечето неща, които съм учил насила в училище, са ми били ненужни в живота. Без подобно преосъзнаване на основното образование, слагането на изискване от 8 клас може би е малко недемократично.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат