Показване на единичен пост
Старо 05.05.07, 10:50    523    Re: GlobalLeader (521) (click2open)   #6
ben_gun
Гост

Постове: n/a
Ok щом става дума за принципно нова политическа система значи нещата седят по друг начин. Моите тълкувания са ако се приложи върху сегашната.
Относно Сталинистките методи то си е казано съвсем ясно, докато народа узрее (свикне) с комунистическия строй трябва да управлява диктатура на пролетариата - това си го казал съвсем точно
Цитат:
По тази логика и сталинските ограничения на права са оправдани понеже иначе без тях не би съществувал определения ред и организираност.
(де'а кво натиснах та ми изчезна половината текст )

Та за системата, мисля че няма да е правилно да се нарича демократична, а да не говорим след като такава голяма част от населението ще е ограничена от взимане на решения и участване в управлението (пряка демокрация изразена чрез гласуване) неминуемо ще доведе до недоволство, налагане на насилствени методи за поддържане на управлението и накрая превръщане във един вид диктатура.

А лошото на диктатурата не е самата и същност, а това, че попаднала в неподходящи ръце води до катастрофални последици. А тя неминуемо във времето рано или късно попада.

Пък хубавото на демокрацията е, че тя е система която се самоконтролира (поне досега е било така, напредването на науката и попадането на благата и в демократично избрани правителства, в днешните условия може да доведе до злоупотреба и провъзгласяване на частична или тотална диктатура).

Религията, независимо коя, винаги е налагана подсъзнателно в процеса на израстване на хората, даже и в най-атеистичните режими тя се промъква. Пък исляма е силова религия и тук си прав, налага се по най-драстичния начин, и това е гаранция, че няма да бъде изкоренен, нещо основно във всяка религия - възпроизвеждането и запазването и във времето.

Не съм ЗА турците или циганите, даже напротив, мисля че се възползват от сегашните политически условия без самите те да спазват правилата (особено циганите). Но тук вина има и държавата с неумелите си и непохватни действия (или по-скоро бездействия), която вместо да ги вкарва в правия път, си затваря очите и прави компромиси, които с времето само увеличават проблема.
  Отговор с цитат