Показване на единичен пост
Старо 05.05.07, 02:04    521    Re: ben_gun (519) (click2open)   #5
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 619
По тази логика и сталинските ограничения на права са оправдани понеже иначе без тях не би съществувал определения ред и организираност. Между другото, идеята на ОИП е гласуването изобщо да се извади от групата на т.нар. граждански или човешки права. Така или иначе съвременната демокрация никъде не признава на практика тези човешки права.

Аз също отговорих в другата тема, така че няма да се повтарям тук. Но не сме предлагали да отпадне минималната възраст, а да се въведе И максимална такава за гласуване.

Относно неконтролируемата раждаемост сред небългарите, ОИП има адекватна т.3 от програмата си, а повече по темата може да прочетеш ТУК. А когато според сегашния ДОИП ДПС излезе ЗАВИНАГИ от властта, след това нея изобщо няма да я има и съответно няма да се гласува за нея. Но аз оставам с впечатлението, че ти искаш да я има. А проблема с турските деца го има в друго отношение - тях никой не ги пита дали искат да ги обрязват и каква религия да изповядват - те изпълняват, каквото им наредят отгоре, а мозъците им се промиват от най-ранна възраст. Но това не е нашия проблем, защото заради тях българските деца пък въобще ги няма.

Физическата сила в случая няма значение, интелигентните винаги могат да доминират, те и в момента го правят и ги манипулират, но проблемът е, че манипулациите не са в полза нито на мнозинството, нито на обществото като цяло. Така че достатъчно е на теб ДОИП идеята да ти харесва, другото остави на нас - от теб ще се иска само да я подкрепиш, когато е нужно.

Идеята за ново държавно устройство я има - тя ще дойде като дойде ДОИП - преди това е безсмислено даже и да се обсъжда, защото няма да може да се приеме. А ако може и ти да ми отговориш не е ли първо редно държавата да ми даде на мен моя дял от приватизираното имущество, от откраднатите милиарди, от дадените на други страни невъзвръщаеми дългове, преди да иска аз да й плащам на нея? Откъде накъде аз ще плащам за миналите натрупани дългове - може би мислиш, че съм толкова глупав, че да забравя кой ги е натрупал и да не искам тяхното наказване?

Въпросът с неиздължените сметки на циганите за ток и т.н. сме го поставяли многократно - значи или има ред в държавата, или няма. Ако има, не може на българите да им описват имуществото със съдия-изпълнител заради неплатено парно, а циганите да са ненаказани (Ахмед даже преди избори урежда да им пуснат тока). Но това си е отделна тема и не следва да се обвързва с избирателните права. Другите критерии на ДОИП ще свършат тази работа.

За пенсионерите - парадоксът е, че когато им се отнемат избирателните права, от това те печелят, а не губят. Така би било и с нас един ден ако тогава нямаме право на гласуване. Аз смятам, че това ще е по-добре отколкото другото. Както виждаш, днес избирателните права на пенсионерите с нищо не допринасят за това да имат по-добър живот и те живеят под ръба на мизерията. Т.е. по-зле едва ли може да бъде. А ако не бяха гласували за комунистите досега толкова пъти, вече общото положение щеше да се вдигнало значително, доходите щяха да са десетократно по-големи и и за пенсионерите щеше да има повече. Друга по-добра възможност така или иначе няма.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат