Показване на единичен пост
Старо 04.05.07, 22:56    519    Re: GlobalLeader (517) (click2open)  
ben_gun
Гост

Постове: n/a
Ограничението на права се налага, когато една част от обществото иска да спазва някакви правила (без което е невъзможно да съществува някаква организираност като държава например, за което говорим), а друга си спазва свои правила, които видоизменя в зависимост от това, което им изнася. Ако говорим за цивилизации тогава спазването на някакви правила е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Така аз не искам и двете неща едновременно (quote)

За ограничаването на 25% от населението съм го написал в другата тема в тоя раздел, така че няма да се повтарям (btw интересно, след няколко години ДПС можат да завземат цялата власт ако децата можеха да гласуват - раждаемостта при техния електорат е в пъти по-голяма отколкото при Българите, пък е достатъчно да са завършили един техникум според Д/ОИП)

В едно общество интелигентните винаги са малцинство, да не говорим че и като физическа сила не доминират, така че е невъзможно да вземат някаква власт без мнозинството на неуките, които предварително трябва да изманипулират - иначе в страната на слепите едноокия не само че не е цар, ами е идиот (справка Хърбърт Уелс, много добър и поучителен разказ). Така че какво ти харесва на теб, мен или когото и да е това няма значение, интелекта е неприложим като изискване при гласуването.

За данъците и задълженията имах предвид друго (ако имаш идея за принципно ново държавно устройство е друг въпрос) всеки трябва да ги плаща, независимо кой е на власт, но не и в това е работата, имам предвид електората от ромското 'малцинство', който си гласува срещу двойка кебапчета за когото ги плаща (да не говорим за съвкупността от фактори ПРОТИВ които носят - може би всички изброени в Д/ОИП) - те са най изрядните неплатци към държавата и с техните задължения многократно е правен компромис в името на гласовете, които генерират.

За пенсионерите - ще ги защитя, макар че само някой в тяхното положение може да ги разбере напълно. Няма гаранция, че след 30-40 години, когато ние дойдем на тяхно място цивилизацията няма да е на такова неразбираемо за нас ниво, че да изглеждаме като някакви окови за модерния свят, а това, което сега сме изработили да е прахосано от някаква 'нежна революция' и ние останали не на улицата, ама в мизерните си жилища с мизерен доход и никаква перспектива, живеещи със спомена за младостта и хубавия младеж от наш'та партия, който така напомня за Ването Костов
  Отговор с цитат