Показване на единичен пост
Старо 04.05.07, 20:19    517    Re: ben_gun (513) (click2open)  
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 619
Както е казано в началото на самата тема, предложенията са по принип, макар че биха дали въпросния ефект. Това означава, че предложенията не са правени за конкретни партии, а изобщо.

От една страна ти си за определени ограничавания на права, а от друга страна си против като твърдиш, че това е сталинистки метод - е, не може и двете едновременно. А не е ли сталинистко това, че 25% от населението няма право да гласува - тези под 18 години - сами или чрез родител, също това, че има бариера за влизане в парламента, която отрязва вота на стотици хиляди хора, това че живеещите в чужбина не могат да гласуват? Но, "демокрацията" е приела тези "сталинистки" ограничения като абсолютно необходими. Ние просто предлагаме те да се усъвършенстват.

Да, на мен не ми харесва именно това, че при демокрацията мнозинството определя кое е право и кое - не. Това е неправилно. Мнозинството не винаги е право. Това е диктат на количеството над качеството. Хората ясно изразиха мнението си в ТАЗИ АНКЕТА - 80% са против сегашната демокрация. Хубавото е, че този път има съвпадение на количеството и качеството и те са на едно мнение, че системата трябва да се промени.

Погрешно е да се обвързва политиката с икономиката - политиката стои по-високо и не може да се обвързва правото на гласуване с платените данъци. Ами аз може просто да не искам парите ми да ги управлява Гоце, БКП и Ахмед, които в момента са на власт. Някой друг може просто да е беден поради системата, която комунист-демократите създадоха досега. Та, това е безумие, на доход, който е под жизнения минимум, да искаш да се плаща данък и след това да отнемаш право на глас заради неплащането му. За другите престъпления обаче съм съгласен - то и сега си има ограничение, но би могло то да се разшири.

Относно пенсионерите - едва ли има някой разумен, който да не се съгласи, че именно те провалиха прехода с гласуванията си.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат