Показване на единичен пост
Старо 25.05.11, 11:07    11621    Re: GlobalLeader (11596) (click2open)  
rewind
Гост

Постове: n/a
Цитат:
Първоначално публикувано от elka Виж пост
Когато човек не иска да свърши нещо -намира оправдание
когато човек иска да свърши нещо - намира начин
Аз съм за завършен 8кл- задължително основно образование. Тогава дори и да не се поставя възрастова граница, ограничението за образование ще свърши работа. Защото м/у 60 и 70г има образовани хора които все още са с ума си. Проблем са възрастните необразовани.
Лошото е, че с днешната образователна система генерираме маса циганета "завършили" 8-ми клас, понеже училището щяло да остане без финансиране ако ги изгонят за отсъствия. Равнището ще падне на нашето образование ще падне до степен, в която дори и тази част на ДОИП няма да помогне.

Цитат:
Първоначално публикувано от GlobalAdmin Виж пост
Няма подмяна - и двете са измислени от мен. Просто някои хора са по-чувствителни и страхливи да назовават нещата с истинските им имена, особено в ефир.

И двете означават едно и също нещо и не са далеч едно от друго, не си противоречат.

Защо ме обвинявате, че ще манипулирам младото поколение - това включва елемент на заблуждение - защо не мислите, че просто ще го отклонявам от лъжите на другите и ще му казвам истината? Защо се надявате да не успея - това означава да спечелят другите - а те не са ли манипулатори? Те по-добри манипулатори ли са, за по-добри цели ли манипулират? Ако не печеля аз - печелят те. Те по-добри ли са? Как искате да няма противопоставяне - целият живот е една война на позиции - първо те воюват с нас като манипулираха целия преход, целите 20 години с цензурата и лъжите си.

Не се чувствам никак объркан, няма и противоречие в отделните елементи на политическите ми виждания, не елементаризирам нещата и не им слагам просто етикети "ляво" и "дясно", защото нещата не са така прости. Иначе съм центрист - абсолютен:

http://edno.info/f/showthread.php?t=1092

Дори и тези, които скачаха по площадите, ще схванат ползата от това пенсионерите да не гласуват. Срещу природата не можеш да се бориш - и те ще одъртеят, и те ще изкуфеят, и аз също, е, малцина няма, но по-голямата част. Никой не им пречи да изразяват предпочитанията си - има медии, телевизии, интернет, могат да говорят, могат да излизат на демонстрации, гласът им ще се чува. Просто решенията ще ги взимат хората, които са с акъла си. Вече казах, че съм готов моето право на глас да се отнеме един ден, защото знам, че ще е добре за мен. А ако не се отнеме, аз по никакъв начин не мога да влияя с него. Един глас не тежи при демокрацията в този и вид, където е важно количеството, а не качеството. Това е все едно да си мислиш, че като пуснеш тото, ще спечелиш.

Впрочем тези, които скачаха през 1997 г., какво осигуриха - 3 мандата на комунистите, нали така?

По принцип се съгласявам с една част от идеите Ви, особено с тази относно образователния ценз. Ужасно много ме плаши обаче факта, че това което се е "сготвило" в момента в образователната ни "кухня" утре ще е мухлясало в избирателното ни "меню" и мирише ли мирише. Ако щете ми вярвайте, но с този темп на разпад до не повече от десет години тъкмо тези възрастни хора, ще са сред последните познаващи правопис и пунктуация. Жалко е, но идеята Ви вероятно щеше да е от полза преди почти 22 години в началото на прехода, тъй като вероятно щеше да предотврати това, което се случи. Инак аз, предполагам също както Вас, съм потресаващо разочарован от регреса, в който се намираме.
  Отговор с цитат