Показване на единичен пост
Старо 07.09.07, 19:41    1974    Re: ­Гост (1972) (click2open)   #7
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 616
В културата на всяка нация има най-различни ценни или безстойностни неща. Аз, примерно, никога не съм се присъединявал към тази "музика", та да се отричам от нея. Така че за мен въпросът не стои. То, и от цървулите сигурно е срамота да се отричате. А това, че някъде някой евентуално харесвал такава музика, се дължи повече на рекламата и промиването на мозъци от други българи, пък и какво значи "препълнени зали" - залата винаги се съобразява с потенциалната публика - малка зала - препълнена зала; количеството не значи качество. MTV също бълва безстойностна музика и се гледа от много хора, но това не я прави стойностна. Въпросната народна музика е носител на робско съзнание и манталитет, от които колкото по-бързо се очистят българите, толкова по-добре, защото робството е в съзнанието.

И шотландската народна музика с гайди е назадничава. Но понеже не ми надуват всеки ден главата с нея, не ми пречи особено. Така трябва да се минимизира и българската народна музика, а и ако изчезне напълно и остане само по архивите, загубата няма да е голяма, а само ползи ще има.

А чалгата за вас може да е отвратителна, защото "съсипва" народната музика, а за нас тя прокарва народната музика и затова е отвратителна. Т.е. мразим чалгата поради съвсем, коренно различни причини.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат