Показване на единичен пост
Старо 30.11.13, 02:28    11914    Re: GlobalLeader (11912) (click2open)  
Rico
Гост

Постове: n/a
Искам да доизясня относно точковата система.
Според мен хората не трябва да имат равна тежест на гласа, поради фатка, че хората са различни и някои имат по-добри идеи за развитието на нацията. За да илюстирам ще дам пример с двама души.
1) Марко от Долно Камарци, завършил селското СОУ, работещ като тракторист. Този човек прекарва времето си в трактора и в селската кръчма. Единственото което го интересува е коя партия ще повиши субсидията за декар изорана почва.
2)Дипломиран, уважаван и високоплатен хирург - Мартин, завършил с отличие най-престижната паралелка в Медицинския. Този човек също се интересува от субсидия за декар (иска по-качествена храна), но за разлика от тракториста, на доктора интересите не спират до тук. Доктора иска културно развитие (театър, изкуство, музика, опера), иска по-добра инфраструктура, иска по-добро ниво на образованието, иска инвестиции в младите и така нататък.
От тази позиция изхождам и си мисля, че по-добре би било, ако хората нямаха равна тежест на гласа => точкова система. Може би ниво на образование и платени данъци не са най-добрите параметри за определяне на тежестта на гласа, но са едно добро начало.

А относно горната граница, години за гласуване - да кажем, че съм съгласен, но тогава трябва пенсионната система да се отдели от държавата, понеже е изключително нечестно да плащаш пенсионни осигуровки цял живот и като станеш на 58 години, вече да нямаш глас за това как твойте пари ще бъдат управлявани, колко ще се повишава пенсията ти и така нататък.

Замисли се над тези неща, мисля че много истина има в твърденията ми.
  Отговор с цитат