Показване на единичен пост
Старо 29.05.10, 00:41    11388    Re: GlobalLeader (11386) (click2open)   #3
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 619
можеш да напишеш всичко, което не е свързано с другаря Лукашенко. напишеш ли долу лукашенко, може да изчезнеш както е изчезнала опозицията.

но това е единственото, което не ти дават да правиш. както и да не можеш лесно да започнеш собствен бизнес, а ако го направиш - плащаш гоелми данъци, защото държавата държи властта здраво и не толерира престъпността и ограбването на хората. което не е толкова лошо от една страна.
ако живея спокойно и не мисля за парични проблеми бих прежалил вицовете за президента, а иначе ние тука можем да плюем по всеки, но сме с гол "задни части" и празен джоб

през времето, което прекарах там, а то не бе малко - 20тина дни по новините не чух нищо за корупция, убийства или кражби. вестниците са с други заглавия - спортни (как ще има световно по хокей в минск примерно) ил иза русия. общо взето може да е информационно затъмнение, но пък и по принцип не съм чувал нищо за беларус? чувал съм за украйна какви са мошеници, но за беларус не съм засичал в новините нещо различно от това как Лукашенко се пъне колк ое велик и как не му трябва запада, защото е с руснаците

а за пестене на тока никой не е чувал даже, при роднините ми по навик изключвах лампите и те много се чудиха...
разбира се може би има и лоши страни, като опита за тотален държавен монопол върху всички производства и ненавлизането на чужди капитали, но това пък от друга страна предпазва държавата от варварско разграбване и приватизация каквато беше у нас. производството се дотира от държавата, произвежда се много повече от всичко, отколкото у нас - даже телевизори (които никой не купува, но хората работят във заводите и получват държавни пари). може да е изкуствена система, но хората живеят наистина по-добре от нас. няма го това оцеляване всеки ден! аз съм много впечатлен от реда, чистотата и стандарта на живот.
само един пример ще дам - оставихме си колата отключена веднъж в града и никой нищо не беше бутнал - пробвайте в софия да я оставите така... просто има полицаи на много места, и който не слуша отива в затвора. все пак е режим. на мен това ми хареса - ред, може би налаган със здрава ръка (не кат ов германия просто хората да си знаят че не трябва) но въпреки това е приятно да е спокойно. и са много културни шофьори - има ли пешеходна пътека - винаги пропускат, само някакви руски джигите карат като луди или с чужди номера.

общо взето тва

*край на цитата*
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат