Показване на единичен пост
Старо 22.06.07, 06:15    769    Re: onchoo (765) (click2open)  
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 619
Резултатът от сегашната избирателна система е видим за всички. Ти искаш да няма промени по системата. Значи положението ти харесва. При това положение не виждам какво има да спорим. Но, да повторим. На изборите, когато Костов беше свален и мадридският измамник беше избран, народът беше толкова пиян, че щеше да избере всеки фашист или луд, който се беше кандидатирал. Помним и случая Жорж Ганчев. Хитлер също е бил избран по демократичен път и последствията за цялото човечество от това са повече от ясни. Т.е. самата демокрация е фашизъм. Защо е забранена фашистката пропаганда - нали на теория при демокрацията хората сами могат да решат кое е добро и кое не? Излиза, че не е така. А след като не е така, значи теорията е сбъркана. Ние сме против тази демокрация. В нея по дефиниция са заложени проблемите. Те е погрешна поначало като идея. Тя за нас не е база за нашите предложения.

Няма по лесен за разбиране отговор на въпроса от прекия пример - от началото на прехода именно пенсионерите гласуват за тези, които ги ограбиха, ограбиха страната и я провалиха. Дали са изкуфели или не, ти отговори. Аз разум в подобни решения не виждам.

Ама имало сред пенсионерите и запазили ума си - вярно, то и сред тези под 18 години има много, които са с акъла си, но те нямат право на глас, нали? Това сигурно е също много демократично или по-скоро фашистко - да отнемеш правото на глас на 25% от населението - тези под 18 години - сами или чрез родител да гласуват.

Да, аз съм напълно съгласен един ден след много време и аз да не гласувам, защото знам, че това ще е добре за системата, а оттам и за мен. Иначе би било по-зле.

Несправедливост е именно да се дава право на глас на незаслужили това. Най-ясен пример - неграмотните - турци и цигани, на които им дават по 5 лева и шаблонче, с което да гласуват за определения номер. Ето това е несправедливост за нормалните хора и за цялото общество.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат