Показване на единичен пост
Старо 14.04.08, 23:36    5217    Re: GlobalLeader (769) (click2open)   #20
Никой
Гост

Постове: n/a
Default Демокрация

Ясно е какво е демокрацията - управление на мнозинството над малцинството. Не само в етничеки, а във всеки смисъл. Ясно е също на всеки с поне малко мозък, че това не е най-добрата система за ръководене на държава.

По темата: В съвременния свят средствата за масова информация са толкова развити, че няма разлика къде живее човек за да е информиран. Нужно е само Желание! Не ми разправяйте че които живеят извън България (като мен) не знаят какво става там! Знаят дори по-добре от повечето живеещи във страната. А и като че ли поглед отвън и сравнение с чуждите системи ни отварят повече очите! Така че това предложение отпада.

Възраст: Няма такова нещо, единственото важно нещо е информираността и интелигентността. Ако не можеш да взимаш правилни решения това нещо много добре се хваща на тестове! Така че аз съм ЗА изпит! Правото на глас трябва да се заслужи от всеки и да се поддържа!

Относно престъпниците си прав - повече от тях трябва да се ограничават, но не и преди да се въведе новата система - иначе може и т. нар. "политически престъпления" да бъдат използвани за елиминиране от право на глас.

---------------------------

Като цяло аз съм не за Демокрация а за управление на специалистите!
Управлението на една държава не може да се прави от всеки, за това трябва да се учи!
  Отговор с цитат