Показване на единичен пост
Старо 05.05.07, 01:24    520    Re: ben_gun (516) (click2open)  
GlobalLeader

Регистриран: 28.02.07
Постове: 2 619
Пенсионерите поради чисто физиологически причини също не могат да взимат правилните решения - даже аз бих казал, че един тийнейджър е много по-схватлив от един пенсионер - дай им по един компютър и гледай за колко време ще го усвоят (и дали изобщо). Т.е. по същата логика, по която се ограничават права по минимална възраст, аз казвам, че трябва да се ограничават и по максимална. Не само теоретически, но и практически се доказа, че пенсионерите масово не могат да взимат правилните решения и да гласуват за някой друг, а не за този, който ги е ограбил, например. Как ще повериш съдбата на хората в млада и зряла възраст на тази огромна маса пенсионери, която на всичкото отгоре поради скука или друго, не пропуска да отиде да гласува на избори като по този начин качва непропорционално тежестта на собствените си неадекватни гласове. Мисля, че само много глупаво общество няма да вземе адекватните мерки и да въведе И това ограничение. Идеята за Д/ОИП не е за това някой да не спечели - това, че някой няма да спечели е СЛЕДСТВИЕ от мерките, които иначе са универсални - днес един няма да спечели, утре - друг, но мерките си остават едни и същи.

Според дефиницията, която е смес от много елементи по неприемлив начин, демокрацията е:

* Избор на членовете на управлението от народа
* Свободни и честни избори
* Неограничено право на гласуване
* Правото да избираш и да бъдеш избран
* Свободно изразяване (свободна реч и други)
* Свобода на сдруженията
* Върховенство на закона
* Достъп до алтернативни източници на информация

Както виждаш, дори и според това дълбоко погрешно съчетаване на елементи, добило популярност като демокрация, свободата на словото е елемент, а според нашето разбиране - основният и най-важен.

Впрочем, както се вижда, съвременната демокрация нарушава доста от собствените си точки.
GlobalLeader е офлайн   Отговор с цитат