edno.info

edno.info (http://edno.info/f/index.php)
-   Черен списък на форумите (http://edno.info/f/forumdisplay.php?f=11)
-   -   dir.bg (http://edno.info/f/showthread.php?t=15)

GlobalLeader 22.03.07 11:49

dir.bg

dirt.dolubkp.com - разобличава комунистическите мошеници и гадове dir.bg.

Ve4en 18.10.07 23:51

Позитивното и градивното се гонят и преследват в дир.бг

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php...sed&sb=5&part=

:confused: :mad:

Ve4en 18.10.07 23:55

И ако се обърнеш за помощ към админите в "Въпроси и помощ"

Получаваш това от "Баш тартора - админ Киро" от видинските села:

:confused: :mad:

GlobalLeader 19.10.07 00:00

Това е цинизъм, на който са способни традиционно само комунистите.

Ve4en 20.10.07 17:20

Компроментираният домейн

(Преместено от общия форум: 5 поста)

Благодаря за отговора

Че Dir.bg е компроментиран домейн е така.
Но това не значи, че всичко, което се пише от хората там е компроментирано..... Например в дир-а има талантливи програмисти и някои сайтове вървят професионално и точно. Трагедията е в "Клубове" и "Лафчето" превърнати в отходно място и "кофа за отпадъци на ума" Моят Блог стана доста популярен - за 1 год над 3,000 посетили го!
Не зная как да му сменя домейна и дали трябва изобщо. В него никой не пише - а само се чете. Това елиминира възможността за спам и оплювания и заяждания и т.н.;)

GlobalLeader 20.10.07 22:20

Според мен рибата се вмирисва откъм главата, а главата в случая са комунистическите собственици на дирника, а пък т. нар. талантливи програмисти вършат престъпление, че работят за тези мошеници като така помагат на техния неморален и откровено престъпен бизнес да се развива. За броя на посещенията не бъди сигурен - автоматичните търсачки, които ежедневно обхождат сайтовете, също се броят, а и знам, че дирникът нарочно завишава посещенията (знам преди време как броячът им за нови регистрации ежедневно се увеличаваше с нереални стойности), защото така си продават по-скъпо мястото за реклама. Те са доказани мошеници. Форумите и чатът им са в това отвратително състояние точно, защото те се интересуват само от броя на посещенията, за да си продават рекламата и не от това какви поражения в обществото нанасят с това. С други думи, общественият интерес изисква те да бъдат закрити.

Ve4en 20.10.07 23:25

СебеПознанието

За ком. собствениците и управата от тъпанари си напълно прав. Това са хора без морал и стойностна система.... и продължават традициите на комунистическата диктатура.

Колкото до програмистите и др. способни хора, които работят за тях - не ги обвинявам. Както не обвинявам хилядите способни архитекти и специалисти, които работят за мутрите и им строят чудни хотели.
Нали всеки трябва да работи за пари, за да оцелее - а те са които държат парите днес.....
Прав си за бройките и това е една от причините да не се налагат санкции на навлеци-интриганти и отвратни юзъри, за да не се разбягат и загубят бройки....

Моят Блог е нещо съвсем различно и отделно от рекламите и останалата търговска дейност в дира. Никой не може да има какъвто и да било интерес от това да ми превъртат брояча напред.
Никой не ще спечели и 1 ст. от това.....

Но нека не дискутираме това повече в тази именно тема. Може другаде.;)

Радва ме твоята анти-комунистическа настройка.

Моята е 100 пъти по силна и то с много основание.....

GlobalLeader 20.10.07 23:39

Да, прав си, че това е дискусия повече за Черния списък на фирмите/форумите. Отклонихме се от темата, защото стана въпрос. Но пък често, когато е провокирана от практически примери, дискусията е много по-качествена и има по-голям ефект върху аудиторията отколкото дискутирането и чисто теоретично. Ето, че разговорът стана философски - редно ли е да работиш за този, който има пари, но е явен престъпник и така и ти да ставаш съучастник и да разчиташ, че някой друг вместо теб ще промени системата и обществото без ти самият да участваш, а даже напротив - да пречиш, помагайки на този, който прави злините? Нали навремето точно с тази философия комунизмът е пуснал такива дълбоки корени - всеки е смятал, че от него нищо не зависи и се е съобразявал и приемал комунистическата философия. По времето на мутрите пък всички се застраховаха при тях и им плащаха рекет, за да си живеят "живота", а някой друг трябваше да се бори с мутрите. Но кой?
Ако мислиш, че темата ти се е развалила, мога да преместя последните три поста, вкл. с този, в отделна тема в черния списък.

Ve4en 21.10.07 02:21

А по твоят постинг имам следното да кажа:

"Ето, че разговорът стана философски - редно ли е да работиш за този, който има пари, но е явен престъпник и така и ти да ставаш съучастник и да разчиташ, че някой друг вместо теб ще промени системата и обществото без ти самият да участваш, а даже напротив - да пречиш, помагайки на този, който прави злините? "

Според мен един програмист или архитект или зидаро-мазач и т.н. е изучил някакъв занаят, за да го практикува и печели пари от това. И естествено ще отиде да работи за този, който му плаща. Погледнато реално и програмистите и архитектите и майсторите-строители вършат една общополезна дейност в служба на хората. Без тях не биха се появили новите жилищни блокове и хотели и т.н. и т.н. които ползуват хората.
Сега - Чрез тяхната дейност се обогатяват най-много мафиотите и мутрите, които са откраднали по незаконен начин пари от държавата е неоспорим факт.
Но не са ли именно тези хора на световен план, които развиват строителството, индустриите, и всичко на материален план. Трябва да обичаш парите и материализма, за да се посветиш на тях.... Един идеалист никога не би започнал да трупа пари за нищо.....

Съвсем друг е въпросът, когато отидеш и за пари вършиш напр. убийства, кражби, изнудвания, наркотърговия и др. дейности насочени директно и пряко с/у хората и тяхния живот. ТОВА Е ОСЪДИТЕЛНО!

Ако си чел за "Законът на Кармата" в него е казано, че всеки носи последствия за делата и дори мислите си. И никой не може да се изплъзне от тези последствия. Мислил съм доста преди години по въпроса: - Добре де ами войниците изпратени на война и с едничката цел да убиват невинни хора като тях? Каква карма си трупат. И открих,
че КОГАТО НА ЧОВЕКА МУ Е ОТНЕТО НАСИЛСТВЕНО ПРАВОТО НА СВОБОДЕН ИЗБОР И Е ПРИНУДЕН ДА ВЪРШИ НЕЩА, ЗА ДА НЕ БЪДЕ УБИТ - ТОЙ НЕ СИ ТРУПА ЛОША КАРМА! Значи въпросът е: - Какво си избрал ти сам и доброволно да правиш и даваш ли си сметка за последствията?
;)

GlobalLeader 21.10.07 12:32

Остава обаче тогава въпросът, ако всички си вършата работата, независимо за кого работят, кой тогава е този, който трябва да промени нещата, системата? Нали знаеш, че когато "няма виновни" всички са виновни?
Обратното е - всеки си прави избора за кого да работи. Ако съм добър адвокат, ще избера дали да съм в услуга на престъпници или не. А ако се окаже, че само престъпниците плащат, може въобще да не работя и по този начин ще окажа въздействие, защото ситуацията го изисква.

Ve4en 21.10.07 15:59

Здр.

мерси че си преместил разговора тук, но моля те изтрий от моите изказвания тези изречения:

"Тази дискусия някак не пасва на темата ми.....

Добре премести моля те тези последните постинги в "Черния списък" или в друга тема. Защото нямат отношение към моята тема. Просто за яснота."

Защото за един външен току-що влязъл те вече нямат стойност тук.

Ще се опитам да ти отговоря, а също разгледах дебатите относно "демократичността" в твоя форум и ще се изкажа и там относно въпроса "Що е Демокрация?".

За мен нещата стоят така:
1.Човек се хваща на работа някъде и работи - за себе си! защото има нужда от пари да оцелява и поддържа семейство напр.
2.Работодателя естествено печели много по-добре от работника.
3.Ако един работник не иска да зависи от работодател - тогава може да си спретне собствен бизнес и фирма. Това при комунизма бе невъзможно. Тогава ще печели повече, но..... това е свързано с огромни отговорности и много повече работа /денонощно дори/ и не е за всекиго.
Много по-лесно е да си клатиш краката за дребни пари и да нямаш почти никаква отговорност.
4.Ако държавата е уредена и всички институции си вършат работата и законите се спазват - тогава колкото повече печели работодателя - толкова и хазната на държавата се пълни. Естествено ако си плаща точно и съвестно всички данъци/
5.Ако изобщо може да става дума за "променяне на нещата и системата" - това първо и преди всичко адресира нарушението на законите на страната.

Ще напиша и тук и в темата с дебати дали този клуб е демократичен
моята дефиниция за "Демокрация":

Демокрация означава ......ДИКТАТУРА!
Да! Диктатура!
Но не диктатура на един човек или групичка привилегировани или една партия - А ДИКТАТУРА НА ЗАКОНИТЕ В СТРАНАТА!!!
Налагане - НАСИЛСТВЕНО /ако трябва/ на всички граждани да спазват законите и да носят отговорност за тяхното нарушаване ЕДНАКВО И БЕЗ ПРЕДИМСТВА, ПРИВИЛЕГИИ И ИЗКЛЮЧЕНИЯ!"

За да има Демокрация органите или институциите на управление трябва да действуват безотказно, безпристрастно и без да правят изключения и признават нечии привилегии. Пред законите всички трябва да са равни. И просякът и министъра и депутата и държавният глава.

Това означава неподкупна и безкомпромистна съдебна власт, полиция и
всички държавни институции.

Как ще стане това?
В БГ в момента ролята на Контрол над управлението играе ЕС.
Но преломът може да се осъществи, когато се събере Правителството и всички единодушно да приемат не само на теория А НА ПРАКТИКА да започне повсеместно спазване на законите и конституцията в страната - без изключения и привилегии и ходатайства и шуробаджаначества и т.н. мафиотски задкулисни нарушения на законите.
Тежката ръка на Закона трябва да хване и накаже всеки престъпник и нарушител - без изключение.

Какво е положението в тези Форуми за дискусии в нета?

Макар че никой не може да прави кариера тук и да си урежда живота или да печели пари..... положението отразява това навън в живота.
И тук ще откриеш добронамерени хора с желание да работят за подобрение на съществуващото положение. И тук ще намерите всякакви баламбурници, интриганти, навлеци и вредители, които влизат единствено, за да избиват комплекси и да нервират другите и да се гаврят и просто..... да се издрискат на някоя тема, защото много им се е насъбрало в живота.

Затова: И тук се налагат Правилници или Регламент за участие.
Без тях настъпва Анархия и Хаос. Тези Правилници трябва да регулират правата и задълженията на всеки юзър решил да участва със свои лични мнения в този или онзи Форум. Това не е ограничение на демократичните права и свободи - а регулиране на излишните и вредни моментни хрумвания, емоции и настроения, които някои хора не могат да овладяват сами. Защото сме вече 21 век и би трябвало да сме се научили на културно и интелигентно общуване и уважение към другите. Макар че не мислят като нас по много въпроси.

Това е демократично общуване - а не всеки да си прави каквото си иска и да създава Анархия и Хаос.

Аз мога да напиша един Проекто-Правилник за този форум и за всеки Форум без значение на тематиката му.

Ако собственика на един Форум не иска да трие нищо - нека да има Боклучийско Кошче, където да отиват всички идиотщини и несериозни нападки и обидни теми на лична основа и постинги без смисъл и разум....

А сега ще пусна тези мои възгледи и в другата тема.....;)

GlobalLeader 21.10.07 16:19

Изтрих двата реда. Но в първият преместен пост написах, че това са преместени постове от общия форум, така че трябва да е ясно.

Също за в бъдеще ако имаш да кажеш едно и също нещо на няколко места, особено ако постът е по-дълъг, пускай линк към поста си вместо да пействаш цялото съдържание отново. Постът ти може да бъде пуснат веднъж като отделна тема или в друга тема, а линкът към него излиза като натиснеш бутона в дясно горе, където е номерът на поста в темата (#XX) и след това може да пускаш само линкове към него в другите теми. Така всеки ще може да прочете това, което мислиш, става по-прегледно и ясно и не се дублира съдържание в базата данни, а също и дискусията ще се води на едно място, а не на няколко.

Същото важи и за използване на пълни цитати. Този форум има такава функционалност, че в началото на всеки пост има линк към поста, на който е отговорено, така че е ясно кой пост на кой е отговор и затова няма нужда да се цитира целия.

GlobalLeader 16.01.08 12:46

Днес излезе статия във в-к Седем срещу дирника:

http://www.ststojanov.com/documents/dir_bg.pdf

алтернативен линк:
http://www.bgbiomass.com/documents/dir_bg.pdf

GlobalLeader 15.03.10 11:24

Дирникът разкатан!!

Пожар унищожи сървърите на дирника, намиращи се в телефонната палата на Гурко вчера!

Е, няма такъв кеф!

орочасан 10.07.11 23:55

оро

ето ти един, дето те тормозеше

http://www.room.dir.bg/_wm/gallery/i...235154&dflid=3

GlobalLeader 11.07.11 09:23

Кой е тоя - имал ли съм взимане-даване с него?

ooo 12.07.11 21:32

gnidata

gnidata dirt vader

GlobalLeader 12.07.11 22:24

Не съм имал вземане-даване с него, но съм го чувал.

1Ve4en 28.06.14 10:17

Завръщане

Цяла вечност от моето последно писане в този сайт...
Сега искам отново да се завърна.

GlobalLeader 01.07.14 02:07

Да, мина време и се мина през много етапи - на по-голяма посещаемост, но и през анализ на ситуацията в Интернет изобщо и съответно промяна на приоритети. Масово хората се пренесоха във фейскошарата и зарязаха форумите, разбра се и, че няма да осъзнаят ценностите на свободните форуми. Беше казано - "Всеки народ заслужава управлението си", тук се включва и форумното управление. Ето, даже аз вече не следя собствения си форум всеки ден, и съм пропуснал да отговоря 2-3 дни, а можеше и още да не вляза. Човек трябва да знае ясно с какво, защо и как се бори, и каква цел очаква да постигне. Не съм спрял борбата - просто стана ясно, че пътят през умовете на хората е доста ограничен. Защото те нямат ум в голямата си част. Въпреки това, заради демокрацията, трябваше да минем и през това, и все още го правя в ключови сайтове. Хубаво е, че дирникът си намали дела като значение, след като хората масово се пренесоха във фейскошарата. Колкото и да е лошо там, в дирника беше по-лошо. Продължаваме да имаме нужда от свободни медии и това продължава да е основния проблем на страната и в света. Злото идва от много направления, вкл. и от западни държави и техните служби, които искат да няма свободни медии. При това положение, логично трябва да се проучат тези структури и как и защо пречат. Колкото до дирника - такъв е "материала", както стана популярно да се говори. Не съм го отварял като сайт от години, защото отдавна не е основен за страната. Иначе е хубаво да си отмъстим на виновниците като ги накажем в заслужена степен. Войната между доброто и злото, както изглежда, ще е вечна или достатъчно продължителна.

Ако нямаш достъп до другата си регистрация или ако искаш да се обединят двете - мисля, че може нещо да се направи.

1Ve4en 02.07.14 19:13

Аз вярвам, че можем да събудим този форум отново, защото на много юзъри пишещи в Клубовете им е писнало от цензура и простотиите на модератори и пишман-админа от видинските селца - първосигналния идиот Киро.
Аз поканих вече няколко юзърки да пишат тук.

GlobalLeader 02.07.14 23:52

Писах тук:

http://edno.info/f/showthread.php?t=2076

Всички часове са GMT +2. Часът сега е 20:57.