edno.info

edno.info (http://edno.info/f/index.php)
-   Долу БКП (http://edno.info/f/forumdisplay.php?f=24)
-   -   БКП и БСП - една и съща мафия (http://edno.info/f/showthread.php?t=1154)

NikB 21.11.08 19:03

БКП и БСП - една и съща мафия

БКП и БСП са една и съща мафия, която управлява над 60г България.
Разрухата, която постигнаха за 45г беше затвърдена през следващите 20.
Партия, която беше превърнала в официална политика "снишаването" и която за 40г изгради едно недоносче (и двете са цитати на Тодор Живков) не е партия, а мафия.

Дори и да не говорим за свободи и права.

Типичен представител е г-н Димитър Дъбов - може би третия човек в момента в БСП. До 1989 беше секретар по промишлеността на ОК на БКП на един западнал град като Шумен.
За Бг развитието през социализма се изписа много - основното е, че не можехме да се храним сами - всеки от нас (вкл и пеленачетата) беше заборчлял с повече от годишна заплата на давалите кредити на комунисто-мафиотите. При това, продукцията, която произвеждахме никой не я купуваше (от Правец-16, през мотокарите с двигатели найсто поколиение Перкинс, камионите Газ и Шкода, модел 1958г). Може би само железата на оръжейната промишленост се тачеха от "някои" държави.

Така, че млади кюрпета, не се връзвайте на комунистическите приказки!

GlobalLeader 21.11.08 20:05

65 години за някои не стигат!
Защото подцениха силата на комунистическия дух (имам предвид духа на комунистите-гадове, а не на комунистическите идеи) и упоритостта, с която те ще си държат позициите. Тази власт с кръв са я взимали и с кръв ще я дадат. Дали реално ще има кръв - не знам, но ще е необходима огромна борба, каквато сините нямат сили и желание да водят упорито дълго време до постигане на траен резултат.

Гост 21.11.08 20:35

Демократичното завземане на властта винаги е било проблем на демокрацията.
Комунистите нямат такъв проблем. Дори и да не е с кръв, но с лъжи, демагогия и фалшификации успяват да вземат и задържат властта.

GlobalLeader 21.11.08 21:47

Затова е ДОИП - усъвършенстваната демокрация.

NikB 22.11.08 19:02

Видя ли Божилов

Видя ли Божилов как е написал устава на неговата Интернет партия?
Ако не си - може да видиш неговите критерии за ДОИП :)
(Аз се регистрирах малко набързо там, но ще видим :) )

GlobalLeader 22.11.08 20:12

Него не го следя. ОИП е много по-добра алтернатива. Но той явно има времето да се занимава. ДОИП критериите му са крайни. Това, че си висшист, не значи че си умен - аз например познавам висшисти, гласували за мадридския измамник, други - гласували и за Жорж Ганчев преди време и за комунистите. Моят ДОИП е на съвсем ниско ниво (3-6 клас най много), за да отсее наистина най-тъпите и неграмотните.

NikB 23.11.08 08:53

Цитат:

Първоначално публикувано от GlobalAdmin (Пост 6914)
...Това, че си висшист, не значи че си умен - аз например познавам висшисти, гласували за мадридския измамник, други - гласували и за Жорж Ганчев преди време и за комунистите. Моят ДОИП е на съвсем ниско ниво (3-6 клас най много), за да отсее наистина най-тъпите и неграмотните.

Съгласен съм, че образованието не гарантира ум, но за критерий става. В действителност - малко са обективните критерии.
Впрочем, в момента има деца над 4-ти клас, които трудно четат :), а, за да гласуваш, би трябвало поне да можеш да четеш :)

Идеалния избирател на БСП е жена, от село или малък град, с соновно образование, над 60г, от малцинствата.

GlobalLeader 23.11.08 17:32

Всичко това е ясно - проблемът е, че само аз, ти и още няколко човека в Интернет си ги говорим тези неща, но никой от политиците не излиза да каже "трябва да се приеме ДОИП" с изключение на ВМРО, които поискаха образователен ценз, макар и доста висок. Пенсионерите също е много важно да не гласуват.

sproletarski 25.12.08 11:56

Няма да стане

"никой от политиците не излиза да каже "трябва да се приеме ДОИП" "
Няма и да го каже! Те усещат, че това ще се обърне срещу тях и винаги ще се дърпат!
Дори няма да погледнат дълбокомислените ти обяснения!

GlobalLeader 25.12.08 13:37

Друга е причината. Те си вярват в догмите на сегашната демокрация до степен тя да се е превърнала в религия за тях и не могат да използват мозъците си по предназначение. Един Костов, например, би имал интерес от приемането на ДОИП.

Всички часове са GMT +2. Часът сега е 03:30.